Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 11.11.2010, 15:12:01
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Ne-ati lipsit draga gabrielacoada! Consider ca atunci cand incerci sa inveti pe cineva cum sa-si croiasca drum in viata, nu sa inseamna ca-l " lovesti".Sau ptr. dvs. asta inseamna?
Reply With Quote
  #32  
Vechi 12.11.2010, 14:08:33
gabrielacoada gabrielacoada is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2009
Mesaje: 24
Implicit

Citat:
În prealabil postat de evdochia Vezi mesajul
Ne-ati lipsit draga gabrielacoada! Consider ca atunci cand incerci sa inveti pe cineva cum sa-si croiasca drum in viata, nu sa inseamna ca-l " lovesti".Sau ptr. dvs. asta inseamna?

Nu ti-am pomenit numele, nu cred ca m-am adresat tie, draga evdochia. Te simti cumva cu musca pe caciula? Hai sa nu ne certam pe lucruri de nimic, si mai ales pe un site unde se incearca sa se ajute oamenii cu nevoi, de orice fel ar fi ele. Eu sunt alaturi de aceasta familie si nu ma poti acuza de bunele mele intentii in ceea ce-o priveste. Numai bine iti doresc draga evdochia.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 12.11.2010, 15:01:11
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Asemenea si dvs!Sanatate!
Reply With Quote
  #34  
Vechi 15.11.2010, 00:31:22
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabrielacoada Vezi mesajul
Ma bucur draga Iulia ca aveti asa un sprijin moral cum este Istina. Nu mai dati atentie rautatilor de pe forum...In momentele voastre de grea cumpana, rugati-va in continuare Lui Dumnezeu si Sfintei Sale Maici, care este suparata numai pe aceia care nu-i cer niciodata nimic, asa cum spunea Parintele nostru drag, Arsenie Papacioc. Aveti 3 copilasi, ingeri de copii, frumosi si destepti. Vi i-a daruit Dumnezeu asa ca sa aveti o alinare, caci treceti prin prea multe greutati si sunteti loviti din toate partile.
Astea sunt timpurile..., asa cum se spune si-n apocalipsa, vor fi vremuri grele si se va inrai lumea..., iata ca au venit acele vremuri.
Felicitari pentru felul in care v-ati educat copii, si pentru ca ti-ai dat interesul ca fetita ta sa stie literele si cifrele inca dinainte de a merge la scoala. Sa va dea Dumnezeu sanatate si intelepciune, si sa va trimita persoane blande si cu intentii bune, care sa poata eventual sa va intinda o mana de ajutor, si nu din acelea care sa va "loveasca" .
Istina iti multumesc ca te interesezi de soarta acestor sarmani.
Va pup si va imbratisez cu drag.
Multa sanatate!
Doamne ajuta!
Dumnezeu are grija de fiecare asa cum ne este scris si numai el stie .Cat despre multumiri nu imi multumi-ti mie eu nu am curaj sa spun ca imi este greu cand stiu si vad ca aceasta familie este mult mai rau si necajita ,dar fiecare la un necaz spunem ca ne este greu oricat de mic ar putea fi, a lor este prea mare ,lipsa de toate dar Dumnezeu nu-i uita si noi ne rugam pentru ei ,va multumesc doamna gabrielacoada ,sanatate multa sa avem si credinta un post linistit va doresc tuturor si fara de pacate .Asa sa ne ajute Dumnezeu ,Amin.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 15.11.2010, 00:38:07
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Imi cer iertare

Va doresc din suflet tuturor un post linistit si plin de lucruri curate ,intelepciune si credinta ,liniste in casele dumneavoastra si in familie ,asa sa ne ajute Dumnezeu ,va imbratisez Iuliasi pe copilasii deasemeni si Emil Dumnezeu sa va aibe in paza lui ,cu drag Cristina .
Reply With Quote
  #36  
Vechi 18.11.2010, 12:37:41
paraschiva83 paraschiva83 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.03.2010
Mesaje: 13
Implicit Asa de interesant

Subiectul nu se mai animase de multa vreme si dintr-o data au aparut asa zisele aparatoare ale familiei.Iulia nu ziceai la un moment dat ca, vrei sa-ti inchida contul etc, etc?Oricum stilul istina este la fel ca cel al iuliei.Dar ma rog D-zeu e mare si vede multe.
Mai am o curiozitate totusi.Cum ati facut sa dispara de pe google toate postarile unde aparea numele vostru?Cu ce bani ati platit pentru a se sterge orice urma de pe toate forumurile unde ati cerut ajutor si ati fost descoperiti?Era doar o curiozitate.
Numai bine celor ce au cu adevarat frica de Dumnezeu.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 22.11.2010, 10:29:11
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Va rog din suflet

Va rog din suflet rugati-va pentru mama mea Silvia bolnava dar si pentru Emil va rog din inima tuturor sa va rugati pentru ei ,va multumesc din tot sufletul tuturor si Dumnezeu sa va dea sanatate multa Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 30.11.2010, 17:23:28
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Sarumana

Imi cer iertare tuturor ca nu am reusit sa mai intru sa va dau vesti de noi celor dragi noua care neau fost alaturi le multumim din suflet pentru tot si Dumnezeu sa va dea sanatate si bucurie ,la multi ani celor cu numele ANDREI ,ANDREEA ,Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze pentru tot ,am intrat sa postez niste poze noi cu noi ,daca stiti prea bine eu ma plangeam de dureri de sageteturi sa rezultat sa am probleme cu oasele imi ies inafara va postez niste poze cu carnetul de note al fetei si caietele ei ,binenteles si cu ei ,in poza cu mine veti vedea ca intradevar bine nu imi este rog doar din suflet atat de mult ca nu ma simt bine sa nu ne spurcati mai ales in acetse momente ale mele doar sa va rugati si pentru mine sa numi fie mai rau ca acum si pentru noi binenteles dar in primul rand imi doresc sa fiu bine pentru familia mea si sami dea Dumnezeu sanatate desi nu cred ca voi fi sanatoasa cu cocoasa in spate dar Dumnezeu sa aibe grija de mine si sami dea putere sa trec peste toate care ma incearca ,Doamne ajuta tuturor si noua va multumesc sunteti in sufletul meu mereu mai ales cei care ma cunosc mai de aproape imi cer iertare daca vam gresit cu ceva va doresc sanatate si toate cele bune Dumnezeu sa ne ajute.
Attached Images
File Type: jpg Picture 065.jpg (25,0 KB, 27 views)
File Type: jpg Picture 066.jpg (28,3 KB, 28 views)
File Type: jpg Picture 067.jpg (24,3 KB, 22 views)
File Type: jpg Picture 068.jpg (22,6 KB, 21 views)
File Type: jpg Picture 069.jpg (18,8 KB, 17 views)
Reply With Quote
  #39  
Vechi 30.11.2010, 17:26:35
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit ..............

Si celelalte poze....Bunul Dumnezeu sa ne ajute pe toti sa ne ajute si pe noi ,numai Dumnezeu le randuieste pe toate dupa Voia Lui.
Attached Images
File Type: jpg Picture 074.jpg (35,1 KB, 27 views)
File Type: jpg Picture 075.jpg (26,4 KB, 27 views)
File Type: jpg Picture 077.jpg (24,6 KB, 22 views)
File Type: jpg Picture 082.jpg (28,3 KB, 40 views)
File Type: jpg Picture 084.jpg (37,7 KB, 32 views)
Reply With Quote
  #40  
Vechi 01.12.2010, 12:33:58
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Mi sa cerut un vaccin pentru Emilian la gradinita care trebuie platit si nu pot sal platesc emil mnu mai lucreaza si tot venitul nostru este de 280 de lei pe luna ,vaccinul trebuie platit si facut altfel nu imi primeste copilul la gradinita am facut poze cu hartia care mi sa dat de la gradinita si o voi puna aici ,am fost la doctorita si nu vrea sa mil faca ca este restant si trebuie sal cumpar ,am rugato sa mil treaca si il voi face cand voi putea dar nu a vrut ma refuzat categoric ,daca nu fac acest vaccin nu mil primeste la gradinita si mil scoate din cursuri va rog din suflet sa ma ajutati ,va implor ajutatima daca puteti va multumesc din inima ,vineri trebuie sa predau adeverinta de vaccinari cu vaccinul efectuat daca nu incepand de luni nu il mai pot duce mil scoate din cursuri Dumnezeu sa ne ajute si sa ne ajute si pe noi va multumim din suflet .
Attached Images
File Type: jpg Picture 071.jpg (32,2 KB, 20 views)
File Type: jpg Picture 073.jpg (31,2 KB, 16 views)
File Type: jpg Picture 072.jpg (33,4 KB, 13 views)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 21:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39