Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.09.2011, 22:16:12
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Cadru metalic pentru un invalid

Va rog din tot sufletul daca cineva are un cadru metalic cat de vechi pentru un invalid sarac sa se poate misca un pic.
Multumesc din inima
mara
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.09.2011, 00:05:28
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Va rog din tot sufletul daca cineva are un cadru metalic cat de vechi pentru un invalid sarac sa se poate misca un pic.
Multumesc din inima
mara
In urma cu cca doua luni am vazut un cadru de vanzare intr-un magazin second hand si voiam sa-l cumpar pentru cineva de pe ,,Crestin Ortodox,,dar comunicarea noastra s-a intrerupt si nu din vina mea...daca acel cadru mai exista eu pot sa-l cumpar,sa-l daruiesc ...singura problema ar fi transportul de la mine la Bucuresti ,cam 550 de km.Asa arata cadrul....

Last edited by silvia55; 06.02.2012 at 15:08:39.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.09.2011, 07:57:30
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de silvia55 Vezi mesajul
In urma cu cca doua luni am vazut un cadru de vanzare intr-un magazin second hand si voiam sa-l cumpar pentru cineva de pe ,,Crestin Ortodox,,dar comunicarea noastra s-a intrerupt si nu din vina mea...daca acel cadru mai exista eu pot sa-l cumpar,sa-l daruiesc ...singura problema ar fi transportul de la mine la Bucuresti ,cam 550 de km.Asa arata cadrul....
Ar fi grozav!Putem face apel pentru transport,poate cineva care are drum poate ajuta sa il aduca.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #4  
Vechi 27.09.2011, 08:47:38
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Ar fi grozav!Putem face apel pentru transport,poate cineva care are drum poate ajuta sa il aduca.
puteti trimite cadrul cu un autocar care merge in localitatea respectiva mai mult de 30 de ron nu veti platii
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.09.2011, 21:37:41
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Multumesc

Multumesc pentru sfat gdf-fdc-puteti trimite cadrul cu un autocar care merge in localitatea respectiva mai mult de 30 de ron nu veti platii
Asta stiam si eu ,acum mi-a trimis cineva o oferta chiar din bucuresti -un cadru la 130lei care din pacate in acest moment oricat imi doresc sa ajut acest om nu mii permit,caci de mii permiteam nu faceam apelu aici si pe frecycle.
Daca am suparat cu apelu meu imi cer iertare dar am considerat ca un om in aceasta situatie merita ajutat .
Va rog cine poate sa se roage si pentru sanatatea acestui om,numele lui este Viorel.
Domnu Dumnezeu sa va rasplateasca pentru rugaciunea si gandu dvs bun.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.09.2011, 22:07:11
gdf-fdc's Avatar
gdf-fdc gdf-fdc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2011
Locație: Unde nu exista ortodoxie acolo nu este mantuire
Religia: Ortodox
Mesaje: 269
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
multumesc pentru sfat gdf-fdc-puteti trimite cadrul cu un autocar care merge in localitatea respectiva mai mult de 30 de ron nu veti platii
asta stiam si eu ,acum mi-a trimis cineva o oferta chiar din bucuresti -un cadru la 130lei care din pacate in acest moment oricat imi doresc sa ajut acest om nu mii permit,caci de mii permiteam nu faceam apelu aici si pe frecycle.
Daca am suparat cu apelu meu imi cer iertare dar am considerat ca un om in aceasta situatie merita ajutat .
Va rog cine poate sa se roage si pentru sanatatea acestui om,numele lui este viorel.
Domnu dumnezeu sa va rasplateasca pentru rugaciunea si gandu dvs bun.
doamne ajuta mara! Sfatul era pt heaven si silvia55
Reply With Quote
  #7  
Vechi 27.09.2011, 23:03:22
silvia55
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Doamne ajuta!

Azi am fost la magazin si am gasit cadru metalic,ca model este asemanator cu cel din fotografia postata.Cadrul este prevazut cu dispozitiv de franare functionabil si suport pentru cosuletul de bagaje,doar suport....cadrul este in buna stare si asa cum am precizat in celalalt post ma angajez sa-l cumpar ,sa-l ofer domnului Viorel,indiferent cine este si de unde este.Suport taxele de transport de la Tg-Mures pana in localitatea domniei sale,vorbesc de taxe in cazul in care nu gasesc alt mijloc de expediere.C&I International,firma de transport persoane care opereaza pe relatia Tg-mures-Bucuresti,dispune doar de maxi-taxi fara anexe pt bagaje ....si din 30 lei as putea cumpara pt un alt om nevoias,o paine,un ulei,un zahar....doresc sa expediez cadrul direct d-lui Viorel,fara intermediari iar pentru aceasta am nevoie de adresa dansului .
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.09.2011, 07:31:01
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Multumesc

Adresa domnului viorel o veti primi azi.
Multumesc din inima
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 29.09.2011, 21:57:06
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Multumim din inima

Multumim din inima doamnei Silvia
Doamna cu un suflet mare si bun pentru cadru cumparat si trimis dnului Viorel si pentru care atat dnu Viorel cat si familia careia ma alatur si eu si ii spune-m
MULTUMIM Bunu Dumnezeu sa va dea sanatate si putere a face mereu cate un om sa zambeasca iar ,sa inteleaga ca nu e singur .
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 29.09.2011, 23:56:32
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Multumim din inima doamnei Silvia
Doamna cu un suflet mare si bun pentru cadru cumparat si trimis dnului Viorel si pentru care atat dnu Viorel cat si familia careia ma alatur si eu si ii spune-m
MULTUMIM Bunu Dumnezeu sa va dea sanatate si putere a face mereu cate un om sa zambeasca iar ,sa inteleaga ca nu e singur .
Tot tu Mara? Doamne sora draga ai o inima mare cit casa mea cu cata dragoste ajuti aproapele. Sa-ti dea Domnul sanatate de care ai nevoie chiar acum.Si la ceilalti care faceti binele.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
Ingerul pazitor,pentru toti oamenii sau numai pentru crestini? mihailt Generalitati 45 12.11.2010 18:46:27
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 22:45:09
O intrebare pentru teologi sau pentru cei care cunosc Delirul Generalitati 7 21.02.2010 19:51:02