Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Morala Crestina
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.12.2015, 18:19:02
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Legi seculare si trezvie crestina. O dezbatere pasnica.

Fara sa comentez de la mine, intrucat deja imi e dezgust si frica sa o mai fac, voi posta, pentru inceput, urmatorul link:
http://m.adevarul.ro/life-style/stil...15986c69eeaf2/

...cu precizarea ca nu am fost sau sunt fumator, detest ideea de a fuma tigari, de hartie sau usebeurile alea electronico-nicotinoase, iar mirosul de tutun ars efectiv imi face rau. Insa...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.12.2015, 18:28:58
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Acum îmi face rău și mie.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.12.2015, 20:02:03
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citez:
"
Aflatoxina din alimente și aspartamul din sucurile carbogazoase sunt printre cele mai importante cauze ale cancerului la nivel global. "
No, bre pacatul este cauza importanta a cancerului la nivel global.
Pai faceti bre semnul asupra oricarui aliment pe care-l consumati si gata.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 21.12.2015, 11:38:50
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Citez:
"
Aflatoxina din alimente și aspartamul din sucurile carbogazoase sunt printre cele mai importante cauze ale cancerului la nivel global. "
No, bre pacatul este cauza importanta a cancerului la nivel global.
Pai faceti bre semnul asupra oricarui aliment pe care-l consumati si gata.
Superstitie. Care semn? Nu ai scris in clar.
Banuiesc ca e vorba de semnul crucii. Da, superstitie. Ca doar nu o sa modifice un semn natura chimica a acelor alimente. :)))))))

Last edited by Intrarea Vagonului; 21.12.2015 at 12:14:31.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.12.2015, 15:08:50
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Intrarea Vagonului Vezi mesajul
Fara sa comentez de la mine, intrucat deja imi e dezgust si frica sa o mai fac, voi posta, pentru inceput, urmatorul link:
http://m.adevarul.ro/life-style/stil...15986c69eeaf2/

...cu precizarea ca nu am fost sau sunt fumator, detest ideea de a fuma tigari, de hartie sau usebeurile alea electronico-nicotinoase, iar mirosul de tutun ars efectiv imi face rau. Insa...
Omul asta merita executat prin... Afumare... Nu de alta, dar vad ca o vrea oricum.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.12.2015, 22:28:50
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Omul asta merita executat prin... Afumare... Nu de alta, dar vad ca o vrea oricum.
Acum, sincer, as vrea sa incerc, candva, niste ierburi samanice, care te conecteaza cu dincolo, si...extrem de important, nu dau dependenta, cu alte cuvinte, nu te distrug. Adica chestii adevarate, gen peyotl, nu porcarii etnobotaniste.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.12.2015, 10:34:47
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Fumatul este intradevar un viciu, cu efecte negative asupra organismului, care trebuie combatut.

In spatiile publice, este buna idee cu interzicerea fumatului, iar in restaurante/baruri/localuri de alimentatie publica, ar trebui organizate spatii separate pentru fumatori si nefumatori .

In mijloacele de transport in comun, ar trebui interzis fumatul, poate cu exceptia trenurilor de calatori (unde ar trebui revenita la solutia cu vagoane pentru fumatori si pentru nefumatori, sau cei care vor sa fumeze sa iasa pe culoar, in cazul vagoanelor compartimentate, sau in spatiile de la capatul vagonului, in cazul vagoanelor-salon, sau in spatiile din zona usilor, in cazul trenurilor automotoare sau a ramelor electrice).
Reply With Quote
Răspunde