Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 31.07.2011, 14:23:36
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ggmarius Vezi mesajul
Pai cand vorbim pe mess tot timpul am senzatia ca ii face placere sa vorbeasca cu mine, cu fiecare lucru pe care il scrie. Cand am vorbit cu ea fata in fata si atunci tot timpul zambea cand se uita la mine(la fel si eu). Dar sper sa nu fie una dintre fetele acelea care fac asta cu toata lumea doar ca sa fie placute de multi. Nu stiti ceva ce poate indica faptul ca ma place macar putin si ea? Ceva ce nu poate arata altceva decat asta?
Iti vei putea da seama de asta in timp cand relatia dintre voi doi evolueaza. O incercare pentru voi este chiar distanta ce va desparte. Vei vedea pe parcurs din conversatiile voastre daca ea nu-si schimba atitudinea fata de tine.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 31.07.2011, 14:28:39
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de ggmarius Vezi mesajul
E la 100 km de mine, deci nu e asa de usor:P
Se ofileste floarea pe drum!:))
Te duci pe jos? Oricum dragoste prin corespondenta e cam greu... daca iti place mult fata trebuie sa incerci sa faci macar o vizita la ceva timp(mai ales ca acum e vacanta) si sa o surprinzi (placut desigur) nu musai cu o floare, ca sa poti vedea daca pe ea o interesata o relatie.
Edit: daca este cu putinta... intraba-l pe tatal tau daca te poate ajuta in problema cu distanta si pt sfaturi de cucerit.

Last edited by GLAdoS; 31.07.2011 at 14:35:47.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 31.07.2011, 14:40:50
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Te duci pe jos? Oricum dragoste prin corespondenta e cam greu... daca iti place mult fata trebuie sa incerci sa faci macar o vizita la ceva timp(mai ales ca acum e vacanta) si sa o surprinzi (placut desigur) nu musai cu o floare, ca sa poti vedea daca pe ea o interesata o relatie.
Edit: daca este cu putinta... intraba-l pe tatal tau daca te poate ajuta in problema cu distanta si pt sfaturi de cucerit.
Sincer, deja m-am gandit ca odata sa ma duc la ea, dar mai astept sa vad daca merita sau nu, asa cum mi s-a scris mai sus.

Va multumesc tuturor de ajutor si daca mai aveti alte sfaturi pentru mine va rog sa le scrieti, le primesc cu placere!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 31.07.2011, 14:53:52
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Eu zic ca e cam devreme sa te indragostesti mai intii vezi cu scoala si cu viitorul tau si apoi la dragoste ca altfel iti consumi energia gindind la ea.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 31.07.2011, 15:15:39
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Eu zic ca e cam devreme sa te indragostesti mai intii vezi cu scoala si cu viitorul tau si apoi la dragoste ca altfel iti consumi energia gindind la ea.
Iti spun din proprie experienta, ca in ziua de astazi, daca iti vezi de scoala si de viitor, lumea trage concluzii de genul: "nu ii plac fetele".
Reply With Quote
  #26  
Vechi 31.07.2011, 15:35:11
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Iti spun din proprie experienta, ca in ziua de astazi, daca iti vezi de scoala si de viitor, lumea trage concluzii de genul: "nu ii plac fetele".
Sincer, nu ma intereseaza ce zic alti despre mine.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 31.07.2011, 15:36:15
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Eu zic ca e cam devreme sa te indragostesti mai intii vezi cu scoala si cu viitorul tau si apoi la dragoste ca altfel iti consumi energia gindind la ea.
Stiu, va dau dreptate, dar daca mai astept mult poate altcinve o ia inaintea mea.
Pe deasupra acum intra intr-a 11-a si dupa liceu are de gand sa plece din tara.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 31.07.2011, 16:13:46
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

ce credeti...sa incerc sa intreb de pretenele ei ce parere au despre posibilitatea ca ea sa ma placa pe mine?
Reply With Quote
  #29  
Vechi 31.07.2011, 17:07:59
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ggmarius Vezi mesajul
ce credeti...sa incerc sa intreb de pretenele ei ce parere au despre posibilitatea ca ea sa ma placa pe mine?
NUUUUUUU :). niciodată nu e bine să amesteci pe alții în treburile astea.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 31.07.2011, 18:34:06
ggmarius ggmarius is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.06.2011
Mesaje: 55
Implicit

ok. Deci solutia e sa fiu eu insumi si sa o iau cu incetul?? Atat?
Reply With Quote
Răspunde

Tags
intrebare

Thread Tools
Moduri de afișare