Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Slujba inmormantarii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 29.05.2011, 19:09:00
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nx2245700ly Vezi mesajul
:) Si eu iti urez tie o zi minunata in primul rand, si as mai dori sa iti precizez ca nu eu imi etalez cunostintele si identitatea religioasa pe forumuri pentru a posta ca fiind interesant/a. Eu spun ce vad, ce gandesc si ce imi sugereaza mie mesajul tau si nu doar al tau. Nu consider ca am jignit pe nimeni spunand adevarul!
Din faptul că mi s-a născut un copil mort tu ai înțeles că sunt răzgâiată de părinți și că nu știu de la viață?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 29.05.2011, 19:10:53
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lilith23 Vezi mesajul
Din faptul că mi s-a născut un copil mort tu ai înțeles că sunt răzgâiată de părinți și că nu știu de la viață?
Chiar nu are rost, sincer...
Ma mananca degetele sa scriu ceva, dar "tacerea e de aur".

Nu veti ajunge la nicio idee comuna cu acest utilizator.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 29.05.2011, 19:24:44
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nx2245700ly Vezi mesajul
:) Si eu iti urez tie o zi minunata in primul rand, si as mai dori sa iti precizez ca nu eu imi etalez cunostintele si identitatea religioasa pe forumuri pentru a posta ca fiind interesant/a. Eu spun ce vad, ce gandesc si ce imi sugereaza mie mesajul tau si nu doar al tau. Nu consider ca am jignit pe nimeni spunand adevarul!
Adevărul , adevărul , adevărul ! Care adevăr ? Știm noi un adevăr al nostru ? Oricum după 16-17 ani de viață , e o performanță în a pretinde că spui adevărul ! După 54 de ani , nu pot spune asta , ci doar că bănui că spun adevărul , sau că mă situez pe lângă El . Copile dragă , Adevărul e unul singur , și pentru a-L rosti , ar trebui să dăm doar citate din Sf. Scriptură , Sf.Tradiție și Sfinții Părinți ! A da , sfaturi putem da , dar asta nu înseamnă că deținem Adevărul , ci doar bâjbâim pe lângă El ! Vorba bunului prieten de pe forum MariS_: Har , smerenie și jertfă de sine !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 30.05.2011, 00:03:08
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Mai oameni buni, daca puteti sa ii faceti un bine cuiva, faceti-i, dar daca nu puteti, macar nu ii faceti rau!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Copiii nascuti la batranete tatolivia Intrebari utilizatori 0 04.05.2012 12:05:17
Documentar BBC: Nou nascuti traficati de Biserica Catolica Spaniola cocacoc Generalitati 13 03.02.2012 12:55:22
Ne-a citit la morti! bitaionela Vrajitoria 21 20.06.2011 21:24:41
Grija de cei morti NECTARIE Generalitati 180 17.02.2011 18:19:54
Nelamuriri cu privire la slujbele pentru nascuti sophia Botezul 4 22.06.2009 18:17:35