Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.06.2011, 14:15:30
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit GHERGHE GENTIANA STEFANIA va cere ajutor.

O cheama GHERGHE GENTIANA STEFANIA, are 16 ani si este eleva a Liceului Pedagogic JEAN MONNET din PLOIESTI in clasa a Xa (educatoare).
Impresioneaza pe cei din jurul sau prin mila si nobletea sufletului ei, prin blandetea pe care o raspandeste in jur… Nimeni niciodata nu cred ca a auzit-o vorbind un cuvant care sa raneasca pe cineva.
[Invata foarte bine, a participat la olimpiada de limba si literatura romana, anul acesta va lua premiul I.
Aceasta era GENTIANA inainte de 3 iunie… ziua cand viata ei si a parintilor ei s-a preschimbat in cateva secunde in cea mai grea incercare prin care poate sa treaca o fiinta umana.
In timp ce se intorcea de la liceu spre casa impreuna cu alte trei colege, la nici 15km distanta de casa, soferul masinii (fratele uneia dintre colege) a pierdut controlul si masina s-a izbit de un TIR. Toate fetele au fost grav ranite, una trebuie operata la coloana, alteia i-a fost distrusa fata si trebuie reconstituita, dar cel mai grav este GENTIANA. Ea a suferit in saptamana ce a trecut trei operatii pe creier.
Este internata la sectia de neurochirurgie a spitalului BAGDASAR ARSENIE, la Terapie Intensiva, iar medicul care se ocupa de ea este doctor FELIX MIRCEA BREHAR.
A fost in coma, dar acum este constienta, insa a
re nevoie de medicamente ce depasesc 1000 ron pe zi, precum si o drena speciala ce costa 2000-3000 de euro. Parintii ei nu au cum sa o cumpere, tatal este somer, iar mama nu lucreaza. Colegii si profesorii ii sunt alaturi, au inceput deja sa stranga bani, fiecare din putinul sau…
O putem ajuta si noi donand un banut, dar mai ales rugandu-ne si pentru ea cat putem mai mult. Maica Domnului s-o ajute si s-o intareasca!
Nr de cont BRD: RO23BRDE300SV84628013000 TITULAR – GHERGHE GEORGIAN (tatal Gentianei)
Telefon0743429055 GHERGHE GABRIELA (raspunde mama Gentianei)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.06.2011, 14:28:44
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Dumnezeu să o ajute!

Am donat o mică sumă de bani și vă rog s-o faceți cât mai multi!
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #3  
Vechi 23.06.2011, 14:47:46
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Dumnezeu să o ajute!

Am donat o mică sumă de bani și vă rog s-o faceți cât mai multi!
Dumnezeu sa te rasplateasca Dragos, cu siguranta ca Dumnezeu nu va ramane dator.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 23.06.2011, 19:17:56
Carmen FUNIERU's Avatar
Carmen FUNIERU Carmen FUNIERU is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 357
Implicit

Dumnezeu să o ajute pe Gențiana-Ștefania și pe părinții ei Gabriela și Georgian.
Au reușit ei să cheme preotul să îi facă Sfântul Maslu și să o spovedească?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 28.06.2011, 15:04:20
cristian sergiu's Avatar
cristian sergiu cristian sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 107
Implicit

Dumnezeu sa o ajute!

sunt probabil cei mai importanti ani din viata, liceul mai apoi facultatea, e perioada din viata cand inca parintii si profesorii te tin sub aripioare. Nu vreau prin asta sa condamn parintii ca au lasato oricaruia i se poate intampla. Dumnezeu sa o ajute!
__________________
am scris un calendar crestin ortodox
sunt crestin ortodox
Doamne ajuta
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Un parinte cere ajutor george12345 Generalitati 43 23.06.2016 12:29:33
O familie cere ajutor pentru copiii lor Adriana Cluj Umanitare 0 28.05.2012 17:42:54
Sansa pentru Stefania horatiu.miron Umanitare 3 23.11.2011 09:44:51
Obama cere ajutor lumii!!! andreicozia Teologie si Stiinta 1 09.05.2010 20:47:32
Stefania - ingerul cu inimioara bolnava faunbine Umanitare 12 29.10.2009 16:01:12