Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa Romana
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 14.05.2009, 21:08:07
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Lasati-l pe IPS Serafim in pace! La el poti merge fara buzunarele pline oricind si esti primit. Nu sta in lux si se ocupa de parohiile pe care le are.
Daca tot va casuneaza pe un ierarh , terminatii pe cei din Romania prima data ca va dau subiecte mult mai "tari"!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 14.05.2009, 21:18:40
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihailt Vezi mesajul
http://www.ortodoxmedia.com/stire.php?n_id=309
“Musulmani din Kosovo au multi copii, in medie 8 pe familie, si sarbii din Kosovo sunt pe cale de disparitie si e vina lor, ca nu mai au copii, cu toate ca Kosovo e leaganul natiei lor, nu mai sunt decat 2% deoarece au putin copii, si Dumnezeu ii binecuvanteaza pe musulmani deoarece ei tin porunca Sa si au multi copii, si sunt credinciosi, tin post, si pentru asta ii binecuvanteaza Dumnezeu, am fost in Kosovo si am vazut ce case frumoase au si asa mult tineret si totul e frumos, nu ca noi in Romania, ei sunt binecuvantati”

“Dumnezeu ii binecuvanteaza pe musulmani deoarece ei au mare credinta, tin post, au multi copii, si ei vor mosteni pamantul deoarece este scris :”Binecuvantati sunt cei care au multi copii ca ei vor mosteni pamantul!”. Studii stiintifice arata ca crestini vor dispare ca nu mai au copii si vor fi numai musulmani ca ei au multi copii.”
Va rog sa ma iertati, dar eu nu inteleg.. musulmanii se inchina la acelasi Dumnezeu cu noi?
Nu sunt ironica. In Biblie scrie:
Ca toți să cinstească pe Fiul cum cinstesc pe Tatăl. Cine nu cinstește pe Fiul nu cinstește pe Tatăl care L-a trimis. (Ioan 5:23)
sau
Vorbind el încă, iată un nor luminos i-a umbrit pe ei, și iată glas din nor zicând: "Acesta este Fiul Meu Cel iubit, în Care am binevoit; pe Acesta ascultați-L". (Matei 17:5)
sau
Cel ce crede în Fiul are viață veșnică, iar cel ce nu ascultă de Fiul nu va vedea viața, ci mânia lui Dumnezeu rămâne peste el. (Ioan 3:36)

.. si pot continua.

Or islamul spune clar ca Dumnezeu nu are fiu (ei spun ca Iisus a fost un profet, care nici macar nu a murit pe cruce, ci a fost salvat si altcineva a murit in locul Lui. Doamne, iarta-ma.)
Atunci carui dumnezeu se inchina musulmanii?
Biblia este ferma:
Cine este mincinosul, dacă nu cel ce tăgăduiește că Iisus este Hristosul? Acesta este antihristul, cel care tăgăduiește pe Tatăl și pe Fiul. (1 Ioan 2:22).

Asa ca pot posti oricat.. nu este suficient. Si vrajitoarele tin post!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
psalmii de laudă... myself00 Generalitati 2 13.06.2012 02:23:27
Lauda pe Domnul ! iustin10 Rugaciuni 9 19.10.2010 16:02:14
rugaciunea de lauda bncusu Rugaciuni 2 10.10.2008 20:31:27