Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.04.2023, 01:22:37
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 162
Implicit Rugati-va pentru mine va rog

Doamne ajuta!
Am o mare rugaminte
Rugati-va va pentru mine pentru ca trec printr-o perioada grea, cu probleme de sănătate și psihologice dar mai ales fizice care au venit navala peste mine.Va rog mult am speranța că va fi bine dar de multe ori deznădăjduiesc
și ma apuca panica și frica.
Dacă se poate o micuța ruga sa inaltati si pentru mine,Alin, căci ceea ce îmi doresc cel mai mult im viata este sănătate și altceva nu mai vreau nimic din cele materiale.Am nevoie ca de aer de sănătate, de 3 ani a început sa se subrezeasca tare sănătatea mea si mi-e frica tare de moarte.Va rog mult pomeniti-ma 10 secunde și pe mine în rugăciunile voastre, pentru sănătate nu pentru altceva.Multumesc din suflet!
Sper sa fie bine și în vara la ziua mea în august sa fiu iar bine și sănătos cu familia aproape.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.04.2023, 13:51:20
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Doamne ajuta!
Am o mare rugaminte
Rugati-va va pentru mine pentru ca trec printr-o perioada grea, cu probleme de sănătate și psihologice dar mai ales fizice care au venit navala peste mine.Va rog mult am speranța că va fi bine dar de multe ori deznădăjduiesc
și ma apuca panica și frica.
Dacă se poate o micuța ruga sa inaltati si pentru mine,Alin, căci ceea ce îmi doresc cel mai mult im viata este sănătate și altceva nu mai vreau nimic din cele materiale.Am nevoie ca de aer de sănătate, de 3 ani a început sa se subrezeasca tare sănătatea mea si mi-e frica tare de moarte.Va rog mult pomeniti-ma 10 secunde și pe mine în rugăciunile voastre, pentru sănătate nu pentru altceva.Multumesc din suflet!
Sper sa fie bine și în vara la ziua mea în august sa fiu iar bine și sănătos cu familia aproape.
Doamne, te rog ai multă milă de fratele nostru Alin și dăruiește-i multă sănătate și pace în suflet, curaj în toate încercările sale, curățenie și odihnă ca să nu se teamă de suferințe înțelegând că Tu ești cu el veghindu-l în tot ceasul să nu i se facă rău și îl păzești ca să nu i se întâmple niciun rău ci liniștindu-se împăcat sub mângâierea Ta fă-l să simtă că numai Tu îl ajuți cu adevarat ca să nu mai dispere și să nu se mai panicheze din lucruri grave și orice multe alte nimicuri. Alungă de la el tot duhul rău și necurat care-l bântuie și-l sperie și-l întristează, care-l sufocă și-l chinuie cu cruzime și rezolvă-i Tu Doamne toate problemele cu care se confruntă pentru ca să i se îmbunătățească viața și sănătatea tot mai mult pe zi ce trece, în fiecare zi. Ai milă Doamne te rog de el așa cum ai multă mila de noi și de mine însumi căci a ta este mântuirea și slava în veci. Amin.

Crede în Dumnezeu, în Mesia și te vei vindeca! Io cred.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 10.04.2023 at 14:13:01.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.04.2023, 04:42:40
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Ma rog Tie, Doamne Iisuse Hristoase, sa ai mila de Alin si sa-l feresti de teama si panica lumeasca si sa-l intaresti in supunerea catre Tine spre a-si dobandi pacea si linistea pe care doar Iubirea Ta le poate asigura in Vecii Vecilor!

Te mai rog, Doamne, nu uita si de pacatosul de mine si ma miluieste!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare