Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 12.10.2010, 16:13:25
monicaflorina monicaflorina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Mesaje: 2
Implicit DUMNEZEU sa va binecuvinteze

indraznesc si eu iulian,stefan,monica, elena-nana,marcela
Reply With Quote
  #22  
Vechi 12.10.2010, 17:16:24
NEYRA 383's Avatar
NEYRA 383 NEYRA 383 is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.03.2010
Mesaje: 35
Implicit Domnul sa te rasplateasca

Robert, Claudiu si Maria
Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Știu că sunt mulți care departe fiind de țară, sau alții care în țară fiind, nu pot ajunge să se închine la Sfânta Moldovei - Cuvioasa Paraschiva m-am gândit să vă propun să vă lăsați aici câte un nume pentru a face un pomelnic.
Voi merge miercuri la Iași și nădăjduiesc să mă ajute Dumnezeu ca și în alți ani să mă închin la moastele Sfintei și ale Sf.Maxim Mărturisitorul.
Cei care nu dorinți să lăsați numele pe public puteți să-mi scrieți pe privat
Dorina
Reply With Quote
  #23  
Vechi 12.10.2010, 17:29:48
Andrei_so Andrei_so is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.09.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 28
Implicit Doamne ajuta!

Dumnezeu sa te ocroteasca Dorina!
Andrei-Octavian
Reply With Quote
  #24  
Vechi 12.10.2010, 17:52:06
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Dorina sora mea ia-ma si pe mine...
Vasilica cu familia in special...fiul meu
Ovidiu-pentru sanatate.
Sf Paraschiva mult folositoare roaga-te si pentru noi si ai grija si de sora noastra Dorina.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 12.10.2010, 17:56:05
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Domnul sa va rasplateasca ! Elena
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”
Reply With Quote
  #26  
Vechi 12.10.2010, 18:47:09
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Dorina sora mea ia-ma si pe mine...
Vasilica cu familia in special...fiul meu
Ovidiu-pentru sanatate.
Sf Paraschiva mult folositoare roaga-te si pentru noi si ai grija si de sora noastra Dorina.
Oricum ești pe pomelnicul meu de suflet Vsia!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 12.10.2010, 19:10:32
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile

Sa ne traiesti, Dorina! Sa ai vreme buna si roade frumoase!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #28  
Vechi 12.10.2010, 20:05:03
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Sa ne traiesti, Dorina! Sa ai vreme buna si roade frumoase!
Cum o vrea Dumnezeu.
Voi încerca să fac pomelnicele.Încep cu cei bolnavi de pe topicele de la Umanitate.
Vii = ALIN, MARIA, VASILE, IULIANA, MARCELA, CORNELIA, STELUȚA, SILVIA-IONELA, Pr DRAGOȘ, DUMITRA, MARIA, RAUL, MARIA, LILIANA, RAREȘ;

Vii = Pr. GHEORGHE, DUMITRU, FLORINA, NICOLETA, VIOREL, ANA_MARIA,CRISTIAN_ȘTEFAN,STELA, ALEXANDRU, RODICA;

Vii = TITU_CRISTIAN, CARMEN, NICOLAE, DANA, CRISTINA_CORNELIA, CRISTINA, IULIANA, MARIA, FLORIN, DUMITRU, ELENA, ADRIAN;

Vii MARIA, IULIAN, ȘTEFAN, MONICA, ELENA_NANA, MARICELA, ROBERT, CLAUDIU, ANDREI_OCTAVIAN , RALUCA_ SOFIA, RADU;

Vii= VASILICA; OVIDIU, ELENA, CULAI, GABRIELA, MIHAI, TEODOR, CĂTĂLIN, DAN_DUMITRU, IOLANDA_MARIANA, RAMONA_GABRIELA, DANA_MARIA, MIRCEA_ȘTEFAN:

Vii COSTINEL, MIRELA, TALIDA_LILIANA, DIANA_GEORGIANA, GABRIEL_DUMITRU, IONEL, LILIANA, TUDOR, CRISTIAN, RODICA, MARCO-IONUȚ,MIRCEA:

Vii = Părintele HRISTODULOS,Părintele CALISTRAT,DELIA, MIRCEA, ALIN,TUDOR, CEZAR, ION, ANCA_RALUCA, DANIEL, ROBERT_ȘTEFAN,ION,CRISTINA, PETRUȚA, MARIA:

Vii = Părintele PROCLU, Părintele IUSTIN, Părintele CRISTIAN, LUCREȚIA_ALINA,ANAMARIA, IOAN_DANIELA, LUCREȚIA_MIHAELA,IOAN_ LUCIAN_DANIELA, CRISTIAN_DANIELA, CRISTIAN_LILIANA, ANDREI_CRINA, LIANA_RAREȘ, SORIN_MIRCEA, CĂLIN_ROXANA,

Vii =RODICA, OVIDIU, ALEXANDRU, RĂZVAN, IONUȚ, DANA,Părintele CIPRIAN,Părintele VASILE, DORINA, GHEORGHE, MIHAI, ELENA, AGRIPINA ,IULIANA_MARINA,SILVIA,ALEXANDRINA.

Vii = GEORGETA, VIORICA, ANCA, OANA,ION, NATALIA, OTILIA, MIRELA , ARIEL, JENICA, EDUARD,GABRIELA, LENUȚA, LAURENȚIU,MIHAI,BOGDAN,ieromonh HRISTOSTOM,
Reply With Quote
  #29  
Vechi 12.10.2010, 20:13:04
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Vii = ROBERT_ȘTEFAN, EMILIAN, ION, CRISTINA,PERUȚA, MARIA, IULIANA, CARMEN, CONSTANTIN, GEORGIANA, NICOLAE, SIMONA, OANA, JESSICA, CAMELIA, RAFAELE.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 12.10.2010, 20:32:53
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile Tinerete fara batranete !

La cata energie ai , se pare ca reantineresti Dorina ! Binecuvantari pentru tot ce faci !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sf.Cuvioasa Parascheva cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 4 12.10.2010 04:35:28
De Sfanta Cuvioasa Paraschiva sufletul iubitei mele mamici va pleca la ceruri.... eduandra Preotul 16 12.12.2009 03:56:47
Sambata mergem la Sf.Paraschiva!!! elizabeta Generalitati 67 23.11.2009 23:12:37
Ce se obisnuieste de ziua Sfintei Paraschiva? simona Stiri, actualitati, anunturi 3 14.10.2009 00:06:18
Cuvioasa Paraschiva mara2008 Generalitati 7 16.10.2008 08:35:02