Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1701  
Vechi 08.04.2021, 17:35:48
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroco
Acuma n-ar fi normal sa credem ca Dumnezeu e legat musai de obiectele Sale sau de sfintii Sai incat nu-L gasim decat acolo. El vede in ascuns, se afla in plinirea poruncilor Sale, in rugaciuni, in scripturi si se afla in vazduh si in norul luminos si oriunde El poate sa fie daca vrea. Dar se afla mai ales in Duh, in Adevar si Sfintenie, in Credinta si in Iubirea Divina dupa porunca, acolo unde se aduna doi sau trei in numele Domnului Iisus-Cuvantul acolo este si Dumnezeu deci nu trebuie sa ne inchipuim ca in lipsa icoanelor suntem orfani si nu ne aude nimeni rugaciunile.
Din nou, esti toxic cand vorbesti si ai posturi fara noima. Fara cap, fara coada, fara sens. Lasa omul in pace pe threadul lui sa isi zica ce stie despre ereziile sectare. O incepi cu idolii si apoi zici ca te inchini la icoane.. bun post ai creat si tu. Foarte educativ, mai degraba lectie sectara decat post ortodox. Dar ca toate posturile tale, se vede ce izvoraste din tine...
Daca tu nu poti citi si intelege ca nu te duce capul, daca nu poti urmari un text simplu e problema ta. Dar ca incepi sa ma analizezi pe toate firele de discutie si imi vanezi frazele ca sa ma scoti sectant, distrugand toate firele de discutie ca un garcea terorist nu vezi? Daca tu nu poti sa crezi si in sCNIP si in Cuvantul lui Dumnezeu de ce trabuie sa umpli toate firele de discutie cu necredinta ta idoleasca blestamandu-ma si haituindu-ma peste tot?

Ti-am creat fire speciale de discutie si despre Cele 7 Trambite Apocaliptice si despre analizarea lui Moroco. De ce nu postezi acolo ceea ce vrei sa spui despre Trambite, despre Cuvant sau despre mine, de ce-ti deserti toata necredinta si toate josniciile la adresa mea pe toate firele de discutie?

Asta oricat iti repet de ce nu poti sa analizezi?

(PS: Nu-i pacat sa distrugi orice fir de discutie cu persecutiile tale la adresa mea domnule Garcea-Torquemada ascuns dupa icoana sfantului gpalama? Esti pripit si umplii forumul cu porci de cerneala cu colt de argint!)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 08.04.2021 at 17:44:00.
Reply With Quote
  #1702  
Vechi 08.04.2021, 17:50:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Din pacate tu esti sectarul care posteaza pe forum ortodox, cu tot felul de chestii.

Si din ce tin minte ai fost banat si dat afara de X ori in 10 ani. Pentru "buna purtare (toxica)".

Asa ca da-mi voie sa consider ca esti inafara subiectului si ca problema e la tine..

Ce pot sa iti zic, sa opresti postarile in duh neortodox ca sa nu mai fie probleme.

Sa te intorci in Biserica.

Sa nu mai elucubrezi chestii de la diavol. Pentru ca ce postezi tu este de la diavol.
Reply With Quote
  #1703  
Vechi 08.04.2021, 17:53:38
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu zic decat ce zice Ortodoxia !!!

Asa ca gura mica sectar inafara BOR.

Si te inchini satanei, prin iesirea din BOR.
”Da”, ”da”, iata tu esti proorocul ortodoxiei, nu zici decat ce zice ortodoxia... fii domnule serios! N-am auzit astfel de lucruri josnice de la ortodoxie.

Daca vrei sa faci afirmatii despre mine, daca stii tu mai bine ca mine si ca oricine tot felul de lucruri de la idolul tau globul de haur care-ti sopteste: ca sunt sectar, ca sunt in afara BOR si ca ma inchin satanei prin iesirea din BOR, etc. atunci de ce nu vrei s-o faci pe firul pe care ti l-am creat special pentru asta?

De ce nu poti sa te abti si versi toate pitonicelile la adresa mea pe firul acesta?

Te rog lasa-i omului firul in pace si scrie la subiect.

Pentru Cele 7 Trambite Apocaliptice, sCNIP si pentru Cuvantul lui Dumnezeu posteaza aici si sustine acolo ce vrei sa sustii, afirma acolo ce vrei dar nu mai intoxica toate firele de discutie cu aceleasi cantece de gropar invartind de flasneta. Te rog frumos, ai mila de ceilalti cititori. Ok? Poti?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #1704  
Vechi 08.04.2021, 18:03:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Te rog lasa-i omului firul in pace si scrie la subiect.
Asa te rog si eu pe tine, lasa postul in pace si nu mai bag sectarisme din ale tale, otravi pentru necunoscatori... poate poate te crede vreunul si faci paguba in vecie.
Reply With Quote
  #1705  
Vechi 08.04.2021, 18:03:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Din pacate tu esti sectarul care posteaza pe forum ortodox, cu tot felul de chestii.
Nu-s sectar ci mirean din BOR. Postez ce cred.

Citat:
Si din ce tin minte ai fost banat si dat afara de X ori in 10 ani. Pentru "buna purtare (toxica)".
Am fost banat de coalitia toxica terorista Garcea-Torquemada care au pacalit adminul strigand in cor ca sunt trol, ca-s nebun, ca-s sectant, ca-s impotriva ortodoxiei, ca-s satanist, ca... tot felul de lucruri... pentru ca ei erau ultrasi globalai si credeau in glob si nu puteau crede si in Cele7 Trambite Apocaliptice crestine romanesti. Eu n-am gresit cu nimic, nu le-am adresat cuvinte jignitoare ca sa fiu bannat pentru ca as incalca vreo regula pe forum. Am fost cenzurat contrar legii si nu am avut cum sa ma apar.

Citat:
Asa ca da-mi voie sa consider ca esti inafara subiectului si ca problema e la tine..
Nu te cred! Tu ai sarit si mi-ai vanat ce am postat!

Citat:
Ce pot sa iti zic, sa opresti postarile in duh neortodox ca sa nu mai fie probleme.
Eu postez numai in Duh ortodox. Problema e ca tu avand idoli, glob, stiinta lumii cu minciunile ei, sustii ca eu am probleme.

Citat:
Sa te intorci in Biserica.
N-am plecat niciodata. Tu ma dai mereu afara!

Citat:
Sa nu mai elucubrezi chestii de la diavol. Pentru ca ce postezi tu este de la diavol.
E parerea ta de tembeolog raspopit. Nu postez de la diavol ci tu rastalmacesti si afirmi pripit ca sa te lauzi cu trufia lui Garcea-Torquemada sperand sa gasesti fraieri ca sa te creada. Eu postez Adevarul si sustin cu argumente... ce afirm, cum ar fi de exemplu, argumentul elementar APA!

Te rog sa continui discutia pe firele pe care ti le-am dat daca vrei sa ma caracterizezi si analizezi sau sa faci afirmatii pripite despre cele 7 Trambite Apocaliptice! Ok?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #1706  
Vechi 08.04.2021, 18:07:57
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Asa te rog si eu pe tine, lasa postul in pace si nu mai bag sectarisme din ale tale, otravi pentru necunoscatori... poate poate te crede vreunul si faci paguba in vecie.
N-am bagat-postat decat ceea ce cred, am tot dreptul sa scriu la subiect!
Tu ai sarit sa-mi vanezi ce scriu si sa ma analizezi si sa-ti dai drumul la toate afirmatiile tale pripite, trufase, teroriste, ca un Garcea-Torquemada care stie el mai bine ca oricine. Tu esti sectantul pentru ca sectele si sectantii sunt cei ce nu cred ca ei sunt vinovati ci ca doar altii sunt vinovatii si de aia nu se mai pocaiesc niciodata in ciuda ca fac rele.

La tine intalnesc doar sentinte de parca ai fi infailibil si complet nevinovat in timp ce scoti pe gura toate josniciile posibile la adresa mea!

Deci te dovedesti de sectant in timp ce eu te-am iertat mereu si te iert si acuma deci ma dovedesc a fi in Duh Ortodox!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #1707  
Vechi 08.04.2021, 18:13:15
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
II Sa nu-ti faci chip cioplit (turnat) si nici vreo alta asemanare a vreunui lucru din cate sunt, acolo sus in cer, si nici din cate sunt, aicea jos pe pamant, si nici din cate sunt in apele de sub pamant! Sa nu te inchini lor si nici sa le slujesti.

(Pentru alt subiect o mica paranteza: se vede din porunca asta cum Cerul e sus, Pamantul e jos ca niste continente-insule si Apele sunt sub nivelul pamantului (ca suprafata uscata de pe care apele s-au scurs si s-au adunat.))

Insa oare cum isi poate face omul un idol sau mai multi, chip-persoana-fiinta-ceva ”viu” cu care sa comunice si acesta sa devina stapan idol, imagine rea, duh rau, demon care poate si el vorbi cu oamenii raspunzand la rugaciuni, la cereri asa ca Dumnezeu, devenind stapan peste om si omul punandu-si nadejdea scaparii de rau si nadejdea fericirii si vietii de aici si de dincolo in idol?

Necredinta-blestemul-hula-mandria e sursa care te ia, te duce, te pune la munca si pacatuind iti faci idol si apoi pacatele proaspete te incanta si te inalti cunoscand raul. Nu crede omul in Dumnezeu, nu vrea sau nu poate crede si neascultand pacatuieste mereu inchipuindu-se invincibil si infailibil. Asa-si face chip cioplit/turnat afara din sine-EU sau in sine EU sau in suflet, in minte, in trup, in comuniune si acest idol, in trufia lui ”stiintifica” devine un duh terorist, poruncitor, silnic, psihopat, furios, manios, trufas, rau, chinuitor amagind si pacalind pe omul purtator de idol si pe apropiatii lui si pe oricine gaseste ca sa amageasca.

Pacatuind omul si desfranand cu barbatii, femeile, fetele si copiii, poftind relele lumii, lucrandu-si mereu pofta mancacioasa a ochilor si trufia stiintifica a minciunii vietii razbunandu-se mereu pe cei carora le-a facut rau, neascultand, nerespectand, facand multe rele, urand, mintind, hulind, blestemand, ucigand credinta si viata, cartind impotriva lui Dumnezeu, desfranand dupa idoli, faptuind orice rau si facand tot felul de comunitati ale pacatului si desfranarii, minciunii si trufiei agresive, omul isi face chip cioplit sustinand el ca idolul lui, modelul vietii sale, seamana cu cele din Cer sau de pe Pamant sau din cele din apele de sub pamant facute de Dumnezeu si incepe sa se laude ca le vede si ca le auda glasul, incepe sa le asculte, sa le creada, sa le slujeasca, sa le faca interesele lor sau ale iubirii proprii egoiste lepadand Credinta si poruncile lui Dumnezeu.

Cum amageste pacatosul cu idolul? Cu grija exagerata, cu ”ajutorul”, cu stressul lumii, cu ”ghinionul”, cu moartea, cu pierzania, cu frica si groaza, proorocind si stiind ei si ”vazand” tot felul de greutati, de rele, de blesteme, de destine fataliste, de deznadejdi si lipse de speranta, de lipsuri, de neputinte, de inexistenta oricaror posibilitati de reusita, de fatalism, de nenorociri si necazuri care se abat si vor veni peste cei ce cred si merg pe o cale, peste cei ce merg la lucru, cei ce asculta de Dumnezeu... venind acestia contra cost sau gratuit cu ”sfaturile”, ”indemnurile” si ”ajutoarele” astea ingrijorate, speriate, disperate care cica te vor vindeca, te vor ajuta, iti vor usura sarcinile caci ei nu fac decat sa te ajute... cand defapt ei slujesc grija lumii = blestemul-hula-neputinta-esecul-pierzarea-rautatea ascunsa in indemnul lor si camuflata cu tot felul de binefaceri.

Defapt satanistii si duhurile rele care au in ei trufia-mandria si lucrarea necredintei si a blestemului, in sensul ca-ti doresc moartea, vor sa se razbune si vor sa vina asupra ta toate blestemele si relele pentru ca iubesti pe Dumnezeu isi gasesc fraieri in oamenii credincios, smeriti, in oamenii buni, in apropiati, frati, surori, parinti, prieteni, cunoscuti si tot felul de oameni bine intentionati si acestia devin avocatii acestor frici, griji, dorinte de mai bine pe dos incat ca niste pisalogi te terorizeaza si vor sa te faca sa cedezi si sa nu mai urmezi Credintei cu pace si relaxare ci sa faci pe plac blestemului ca sa se implineasca mai bine blestemul, caci ei nu stiu ce-ti cer si ce vor si ce fac, ei sunt bine intentionati, grijuli, cred sincer c-ar fi mai bine ce vor ei si ca vor sa te ajute insa defapt in ei lucreaza forta si uneltirea blestemului care ar face orice sa nu mai crezi in Dumnezeu si sa-ti lepezi Credinta si hainuta Ortodoxa si sa nu mai urmezi Domnului Hristos-Cuvantul.

Vad ei cu spaima si frica si necredinta viitorul negru si sumbru si se lauda c-ar fi prooroci si ca te scapa de greu cand defapt ei slujesc necredinta-blestemul.

Barbatul cedand asculta de femeia sa si mancand cele ale firii pacatoase, cunoscand ”stiinta” raului devine trufas si pacatuind isi face idol din orice si asculta apoi de acel idol si-si pune nadejdea in el crezand ca pacatul si raul ii poate pune pile in fata raului si necazurilor care vin asupra lui si a vietii lui de la propriile pacate, de la lipsa pocaintei, pentru ca omul nu poate crede ca e vinovat atunci cand greseste, ca e mincinos atunci cand minte ca e rau atunci cand nu are iubire fata de apropiati.

Doar Domnul il scapa pe om asa ca a-ti pune nadejdea in idoli e o desertaciune a desertaciunilor.

Prin chivot, prin toiagul lui Moise si al lui Aaron, prin sarpele de arama, prin parul lui Samson, prin haina lui Ilie si a lui Elisei, prin sfintel moaste, prin coroana de spini a Mantuitorului, prin sfanta Cruce a Domnului, prin Haina lui Iisus, prin Mahrama, prin lanturile si umbra lui Petru, prin sorturile si prosoapele preotesti ale lui Pavel si prin toate icoanele si lucrurile afierosite lui Dumnezeu se manifesta prin acea materie si prin vazduhul din preajma ei binecuvantarea si Credinta sfanta si tamaduitoare a milei lui Dumnezeu.

Materia si Duhul din jurul acelei materii, persoanele si chipurile si obiectele respectiva sunt purtatoare de Credinta si sfintenie si sunt izvor de sfintenie si aceasta poate fi impartasita si altora prin organele de simt sau prin vorbire Cuvant si rugaciune, prin comunicatie sau prin Har, prin mangaierea Harului.

Acuma n-ar fi normal sa credem ca Dumnezeu e legat musai de obiectele Sale sau de sfintii Sai incat nu-L gasim decat acolo. El vede in ascuns, se afla in plinirea poruncilor Sale, in rugaciuni, in scripturi si se afla in vazduh si in norul luminos si oriunde El poate sa fie daca vrea. Dar se afla mai ales in Duh, in Adevar si Sfintenie, in Credinta si in Iubirea Divina dupa porunca, acolo unde se aduna doi sau trei in numele Domnului Iisus-Cuvantul acolo este si Dumnezeu deci nu trebuie sa ne inchipuim ca in lipsa icoanelor suntem orfani si nu ne aude nimeni rugaciunile.
As vrea sa revenim la subiect si domnule teolog @gpalama (sau altii), daca vrei sa faci afirmatii despre Cele 7Tr.Ap. sau despre sCNIP si CLD respectiv despre mine te rog sa folosesti firele de discutie respective.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #1708  
Vechi 08.04.2021, 19:36:29
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
N-am bagat-postat decat ceea ce cred, am tot dreptul sa scriu la subiect!
Tu ai sarit sa-mi vanezi ce scriu si sa ma analizezi si sa-ti dai drumul la toate afirmatiile tale pripite, trufase, teroriste, ca un Garcea-Torquemada care stie el mai bine ca oricine. Tu esti sectantul pentru ca sectele si sectantii sunt cei ce nu cred ca ei sunt vinovati ci ca doar altii sunt vinovatii si de aia nu se mai pocaiesc niciodata in ciuda ca fac rele.

La tine intalnesc doar sentinte de parca ai fi infailibil si complet nevinovat in timp ce scoti pe gura toate josniciile posibile la adresa mea!

Deci te dovedesti de sectant in timp ce eu te-am iertat mereu si te iert si acuma deci ma dovedesc a fi in Duh Ortodox!
Ai tot dreptul sa fii nebun pe limba ta.
Si avem tot dreptul sa spunem ca esti sectar.

Si avem tot dreptul sa repetam ce spune SFANTA BISERICA. NIP ESTE O SECTA SI TU ESTI UN SECTAR.

Deci gura mica si nu mai comenta pe forum. Din ce tin minte ai antecedente desstul de mari. Tocmai ca deviezi si esti toxic.

Deci tu daca scrii 2 linii scoti 10 erezii.

Iar despre scris la subiect tu nu esti ortodox si nu poti scrie corect, ca un ortodox. Tu nu stii ce scrii de fapt...

Last edited by gpalama; 08.04.2021 at 19:39:17.
Reply With Quote
  #1709  
Vechi 09.04.2021, 15:20:20
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Ai tot dreptul sa............. Tu nu stii ce scrii de fapt...
(Incerc sa-l respect pe Igor chiar daca nici el nu a crezut acum 5 ani in Cele 7 TR.Ap. si iti raspund aici, ca sa nu deviem de la subiect spre iubirea de sine si de persoana mea. Toata lumea e satula pana peste cap.)

Sfintele Icoane pot fi folosite si ele pe post de idoli daca omul ca un naiv pripit folosindu-se de ele si comunicand cu sfintii si cu Dumnezeu incepe sa-si permita sa faca rele, desfranari, etc. si cu cat face mai multe se increde tot mai pilos si mai nevinovat asa ca un sectant... cu duh blestemat mormormor-mortodox... ”mor daca cred”... Adevarului.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 09.04.2021 at 16:21:39.
Reply With Quote
  #1710  
Vechi 12.04.2021, 03:25:08
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
(Incerc sa-l respect pe Igor chiar daca nici el nu a crezut acum 5 ani in Cele 7 TR.Ap. si iti raspund aici, ca sa nu deviem de la subiect spre iubirea de sine si de persoana mea. Toata lumea e satula pana peste cap.)

Sfintele Icoane pot fi folosite si ele pe post de idoli daca omul ca un naiv pripit folosindu-se de ele si comunicand cu sfintii si cu Dumnezeu incepe sa-si permita sa faca rele, desfranari, etc. si cu cat face mai multe se increde tot mai pilos si mai nevinovat asa ca un sectant... cu duh blestemat mormormor-mortodox... ”mor daca cred”... Adevarului.
Le dai apa la moara la sectari... adica tot continut sectar si toxic.

Atata poti de fapt.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare