Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 10.05.2013, 21:42:43
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=fHT1nAX46dM
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 14.05.2013, 08:26:02
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit drumul pelerinului

http://www.youtube.com/watch?v=nv6Ig...1&feature=fvwp
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 14.05.2013, 08:37:04
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit 2 vulpoaice cu chef de tumbe isi necajesc mama"adoptiva" :)

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 14.05.2013, 08:50:06
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit Lucruri minunate in..........videoclipuri

Da- simpatice foc! Cine locuieste la curte (la bloc mai greu) are si avantajul asta- un caine, o pisica......
Reply With Quote
  #45  
Vechi 14.05.2013, 08:55:11
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit O cioara cu educatie :)

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=...ture=endscreen
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 14.05.2013, 08:57:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Da- simpatice foc! Cine locuieste la curte (la bloc mai greu) are si avantajul asta- un caine, o pisica......
Eu am avut si la bloc,cam tot ce gasesti pe afara:caini,pisici,pasari.
Noroc ca am avut parinti care iubesc animalele si nu ziceau nimic cand veneam cu musafiri:)
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 14.05.2013, 09:49:59
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit Lucruri minunate in .......videoclipuri

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=kH-KLt0rBvc (tot din "lumea animalelor")

Si mie imi plac animalele- cainii Saint-Bernard (cu o mutra "mie lene sa latru"") si pisicile in special, insa nu sunt de acord cu cei care isi fac adevarata "menajerie"" in apartamente! Atat pentru animal (care are nevoie de spatiu de miscare), cat si pentru om (perii sau parul de caine ori pisica pot fi periculoase pentru sanate) nu este o solutie fericita!
Locul pisicii este afara sa prinda soareci, iar a cainelui in curte!
Reply With Quote
  #48  
Vechi 14.05.2013, 18:00:22
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=kH-KLt0rBvc (tot din "lumea animalelor")

Si mie imi plac animalele- cainii Saint-Bernard (cu o mutra "mie lene sa latru"") si pisicile in special, insa nu sunt de acord cu cei care isi fac adevarata "menajerie"" in apartamente! Atat pentru animal (care are nevoie de spatiu de miscare), cat si pentru om (perii sau parul de caine ori pisica pot fi periculoase pentru sanate) nu este o solutie fericita!
Locul pisicii este afara sa prinda soareci, iar a cainelui in curte!
Este parerea dvs dar asta nu inseamna ca milioanele de locuitori de apartamente se pot lipsi de compania dragalasa a necuvantatoarelor.
Iar animalele sunt felicite si ele chiar intr-un spatiu mai mic daca sunt iubite si li se ofera atentie.
Am vazut si caini in curti imense,legati cu un lant scurt ,fara apa ,fara mancare ,tratati ca pe ultimele fiinte pe lumea asta.Cu ce ii ajuta pe cainii respectivi curtea spatioasa?
Totusi eu nu sunt de acord cu detinerea animelor exotice/si salbatice.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 14.05.2013, 18:21:48
claudiadcd's Avatar
claudiadcd claudiadcd is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit

Si eu am avut,printre altele , un pui de graure ,era mic si nu putea zbura. Stiu ca eram in sesiune si nu ma lasa sa invat .Cum ma vedea cu pixul si cursurile in fata ,venea repede ,imi arunca cat colo pixul si-mi rupea cursurile. Il lasam liber prin camera. Cum incepeam sa-i vorbesc,sa-l mangai si sa-l pupacesc pe crestet se linistea. Era f curios, trebuia sa stie tot ,sa vada tot, sa inspecteze tot.A fost o experienta frumoasa. Mi-as fi dorit-o mai lunga, cam in doua saptamani a inceput sa zboare prin casa si statea agatat numai de perdea. L-am lasat acolo unde l-am gasit. Sper sa-si fi gasit familia. Un scump.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 14.05.2013, 20:14:17
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Romania castele
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Lucruri minunate in imagini costel Generalitati 2258 28.09.2017 16:49:14
videoclipuri ce impresioneaza sufletele noastre Sebastiana Generalitati 15 03.08.2011 15:40:29
Caut locuri minunate! Adriana-Simona Generalitati 22 14.03.2011 16:53:12
A venit gerul peste Romania.Lucruri bune sunt?dar lucruri rele? tigerAvalo9 Generalitati 15 06.01.2011 10:45:18
Predici minunate ... mihai anton Rugaciuni 0 17.04.2010 22:21:46