Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 23.03.2007, 23:42:29
dannsan dannsan is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.12.2006
Mesaje: 61
Implicit

Am retinut .. aspectul!

dar pe 25.03.. va avea loc un botez in grup de iehovisti si de evanghelisti!!
Tot .. acolo! (si de septicostali)

Vor participa: George Michael, Michael Jakson, Madona, U2, Depeche Mode, Tinna Turner, Michael Bolton, .. si toti altiii!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.03.2007, 21:55:43
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Danion Vasile:Doamne ajuta. Conferinta de la Pitesti s-a amanat pentru Postul Craciunului.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.03.2007, 21:57:13
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Danion Vasile: Am scris un articol care o sa apara in cateva zile despre filmul religios Ostrovul - Intoarcerea filmului risipitor. Intrucat site-ul meu a racit iar, si mai dureaza pana se pune pe picioare, astept un semn de la cei care au site-uri functionale si care vor materialul... De preferat sa se puna si pozele care au fost selectate pentru revista...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 30.03.2007, 21:59:25
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Danion Vasile : Ce parere aveti despre un volum care sa contina: poezia cu care am debutat pe 1 decembrie 1993 in Vestitorul Ortodoxiei, articole publicate in diferite reviste, articole inedite, o conferinta, trei-patru interviuri care mi-au fost luate, trei acatiste anexa? Ma gandesc sa fac un volum de suflet, necomercial, cu un titlu banal si o coperta stearsa, intr-un tiraj mic, volum care sa fie cumparat doar de prietenii mei... Ce ziceti? Stiu ca e o harcea-parcea, dar Laurentiu Dumitru spunea in prefata de la Taina iubirii ca ciclul File din sufletul meu ma reprezinta mai bine decat Jurnalul convertirii...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 30.03.2007, 22:00:10
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Danion Vasile : A aparut volumul Undeground - Rebelii generației Nu. Se gaseste in librarii - e si gratuit pe net. Editorul - de la editura Agnos - e dispus sa tipareasca orice texte de-ale mele mai vechi. Uitandu-ma prin arhiva, am gasit si cateva acatiste, care au fost tiparite pana acum si in volume si separat, dar - evident - anonime. Intrebarea mea este: daca as tipari doua dintre ele ca anexa la volumul cu texte inedite, as gresi? Imi e teama ca, daca oamenii vor sti ca acatistele pe care poate le citesc sunt scrise de un mirean, nu le vor citi, chiar daca au aparut cu binecuvantare episcopala... Pe de alta parte, as anexa si acatistul scris catre un parinte grec contemporan, care va fi canonizat... Nu pentru a fi citit in biserica, ci pur si simplu ca forma de manifestare a evlaviei. ce ziceti?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 05.04.2007, 14:46:50
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Danion Vasile: Frati, surori, prieteni, dusmani etc. Va doresc tuturor sa aveti parte de cat mai multa pace in suflete de praznicul Invierii Mantuitorului Hristos. Va rog sa ma iertati pentru tot ceea ce v-am gresit, si sa ma pomeniti sa pun si eu inceput bun mantuirii
Reply With Quote
  #17  
Vechi 24.05.2007, 17:21:07
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Poate ca nu trebe sa ignoram:
Un al doilea reactor nuclear a explodat la o atomocentrala in Cecenia dupa ce primul a explodat saptamana trecuta. Stirea este tinuta sub tacere de autoritati, dupa bunul obicei (vezi Cernobal care s-a anuntat dupa 2 saptamani). Date fiind directia vantului trebuie sa se evite cat mai mult deplasarea in aer liber, sa se evite in TOTALITATE ploaia, a nu se consuma verdeturi sau apa de la chiuveta. Da mai departe la cunostiinte, mai ales cei cu copii mici sau FEMEI INSARCINATE. Noi am fost anuntati in cadrul companiei dintr-o sursa considerata 99.99999% sigura. Repet, nu este o gluma.sorry de mass..
Reply With Quote
  #18  
Vechi 24.05.2007, 18:02:45
Capy Capy is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 189
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laurentiu
Poate ca nu trebe sa ignoram:
Un al doilea reactor nuclear a explodat la o atomocentrala in Cecenia dupa ce primul a explodat saptamana trecuta. Stirea este tinuta sub tacere de autoritati, dupa bunul obicei (vezi Cernobal care s-a anuntat dupa 2 saptamani). Date fiind directia vantului trebuie sa se evite cat mai mult deplasarea in aer liber, sa se evite in TOTALITATE ploaia, a nu se consuma verdeturi sau apa de la chiuveta. Da mai departe la cunostiinte, mai ales cei cu copii mici sau FEMEI INSARCINATE. Noi am fost anuntati in cadrul companiei dintr-o sursa considerata 99.99999% sigura. Repet, nu este o gluma.sorry de mass..
Ce-ai ba???
Reply With Quote
  #19  
Vechi 24.05.2007, 19:43:46
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Va rog sa dati link-ul articolului meu www.danionvasile.ro/pisica-blanda.php care sunt fani UE. Sau, daca sunt persoane care nu au acces la net, va rog sa le recomandati sa il citeasca in numarul pe iunie din Lumea credintei... Pentru ca, după atacurile homosexuale, ne asteapta zoofilii - http://www.romanialibera.ro/a96076/zoo-filmul-soc-de-la-cannes.html . Etapa intermediara va fi, evident, cea a pedofililor...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Anunt ! Oana Adrian Stiri, actualitati, anunturi 1 07.07.2011 14:58:42
Anunt. veilur Generalitati 45 10.06.2010 19:20:56
Anunt important!!! alicia Generalitati 81 27.03.2009 20:18:14
Anunt Laurentiu Generalitati 3 24.11.2006 22:40:35
Un anunt important!!!!!!!! Tudor Stiri, actualitati, anunturi 1 15.02.2006 16:17:08