Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.11.2009, 23:30:01
vio1981 vio1981 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.11.2009
Mesaje: 1
Implicit "Cuviosul Ilarie" trebuie oprit! Semnati petitia!!!

Va rog semnati si dati mai departe:

http://www.petitieonline.ro/petitie-p24484051.html
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.11.2009, 23:58:25
none
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Incredibil ( omul asta e nebun sper sa se afle cat mai curand despre acest santaj religios pt ca stiti cu Biserica Ortodoxa nu ne putem juca aici sunt lucruri serioase ori acest pseudo-calugar isi bate joc pur si simplu de Biserica noastra Mama, acest om trebuie expus,demascat si pus sa dea socoteala pt faptele sale oribile (.Doamne ajuta
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.11.2009, 23:58:56
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

inainte de a semna avem nevoie de niste lamuriri: cine este acest ilarie si de ce trebuie oprit?
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
  #4  
Vechi 14.11.2009, 00:01:38
elizabeta elizabeta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: Bucuresti
Mesaje: 711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vio1981 Vezi mesajul
Va rog semnati si dati mai departe:

http://www.petitieonline.ro/petitie-p24484051.html

Vaaaaaaaaai de mine, i-a luat Dumnezeu mintile, e caz patologic, e bolnav, saracul...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 14.11.2009, 00:29:35
valentin.viliga's Avatar
valentin.viliga valentin.viliga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2008
Locație: arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 467
Implicit

intr-adevar acel om e fara de minte dar pentru a fi oprit trebuie sa se afle cine e, pentru ca nu putem lupta cu o fantoma
__________________
valentin_top_bizant
Reply With Quote
  #6  
Vechi 14.11.2009, 00:36:33
lacrimi's Avatar
lacrimi lacrimi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.02.2009
Locație: LONDON
Religia: Ortodox
Mesaje: 624
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vio1981 Vezi mesajul
Va rog semnati si dati mai departe:

http://www.petitieonline.ro/petitie-p24484051.html


Chiar am vizitat site-ul lui. Multe din raspunsuri pareau prea "deochiate" ca venind din partea unei fete bisericesti. Chiar unii au comentat ca multe din sfaturi nu tin de invatatura ortodoxa...
__________________
"Inima infranta si smerita, Dumnezeu nu o va urgisi..."
Reply With Quote
  #7  
Vechi 14.11.2009, 01:46:20
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Cred ca se crede foarte destept din moment ce isi etaleaza nebunia in halul asta... eu la cate am vazut mi-a ajuns, pentru asemenea oameni nu cred ca mai exista cale de intoarcere.
Chiar si cu petitii tot o sa continue mascareala, degeaba va mai obositi.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 14.11.2009, 07:51:54
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Hm! Prea mult zgomot pentru nimic! Nu inteleg de ce i se da atata importanta unui asemenea individ. OK, el e nebun, dar cei care-i dau atentie, cum sunt? Cate astfel de capcane nu intampinam in viata? Unii prefera "misa", altii iti tot bat la usa sa li te alaturi in "Oastea Domnului" lor, altii sunt "emo", altii sunt "satanisti"... Cine ne obliga sa le dam importanta? Ce cautam noi pe taramul lor? Ca sa fiu impotriva lor, trebuie sa recunosc ca exista. Dar eu nu-i recunosc si nu-i bag in seama. Si daca toti ar proceda la fel, nu am mai avea atatea motive de stres. Daca nu ar fi fost "popularizat" pe-aici, nici n-as fi stiut ca exista...
Parerea mea!
Doamne, da-ne intelepciunea Ta si fereste-ne de toata rautatea vrajmasului!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 14.11.2009, 09:47:56
Atreides's Avatar
Atreides Atreides is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2009
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 151
Implicit

Tipul e foarte amuzant si nu face decat sa scoata la iveala defectele habotnicilor de prettutindeni.Si ce naiba e cu petitia aia,cum vreti sa il opriti,traim intr-un stat democratic in care libertatea de exprimare este garantata prin constitutie.
P.S. Cuviosul Ilarie e ironic cand da raspunsurile respective,nu va mai luati atata in serios ca va face rau la ten.
__________________
Nihil sine Deo!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 14.11.2009, 11:35:04
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

crezi ca semnand o petitie vei putea opri omul sa faca ceva?
lasa-l sa batjocoreasca in continuare pe cele sfinte, nu stii ca DUMNEZEU NU SE LASA BATJOCORIT?
lasati-l sa-si faca danblaua!

si o sa va mai zic o mica istorioara reala:un cunoscut actor rus juca o piesa in care il blasfemia pe INSUSI DUMNEZEU.
piesa trebuia sa se termine cu rostirea unui tatal nostru in stare de ebrietate, cu sticla de bere in mana,iar dupa ce se incheia rugaciunea urma o replica de genul: asta e nenorocita viata de proletar!
doar ca....finalul se modifica . dupa ce joaca "ca la carte" intreaga piesa, ajunge la parte cu "Tatal nostru" la cre omul nostru devine serios, rosteste cuvincios Tatal nostru, spre stupoare tuturor celor din sala, apoi la sf rug zice:POMENESTE-MA, DOAMNE, CAND VEI VENI INTRU IMPARATIA TA! apoi coboara de pe scena, iese afara iar din clipa aceea nu l-a mai vazut nimeni.(toata sala a ramas inmarmurita, stiindu-l batjocoritor al celor sfinte si f ironic de felul sau, chiar declarat ateu)
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42
semnati petitia de introducere a tvtrinitas emanuel2007 Biserica Ortodoxa Romana 6 20.08.2008 08:34:33