Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.07.2013, 20:47:31
adeas12 adeas12 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.07.2013
Mesaje: 2
Implicit ajutor

Buna seara tuturor!
Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi... sunt putin disperat. Desi am o varsta destul de inaintata nu prea am realizat nimic pana acum. Nu am reusit sa ma lipesc de nimeni(ma refer la vre-o persoana de sex opus). Ma aflu intr-un impas... as dori sa ma schib si tot odata sa schimb si ce este in jurul meu. Imi poate recomanda cineva un duhovnic, care sa aiba rabdare sa vorbeasca cu mine, sa ii explic si sa ii zic tot ce am pe suflet?

Va rog, ajutati-ma!!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.07.2013, 20:57:58
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit Ajutor

In privinta unui duhovnic priceput aici colegii de forum va pot oferi informatii si sfaturi mai bune decat mine.

Ce pot sa zic asa in general:

-la serviciu unde lucrati nu aveti colege de munca ori printre prietenii dumneavoastra ?
Intai incercati sa "studiati terenul", vedeti care ar fi libera (din discutii , din ce mai zice unul sau altul, din interactiunile pentru indeplinirea sarcinilor de servici, etc) si bineinteles care va place si dumneavoastra si apoi cand sunteti sigur de treaba asta actionati cu hotarare si fara ezitare!
-in plus, multe se pot afla cand iesiti cu prietenii in oras, mai ales la discutii asa ca intre barbati la o bere , un biliard sau un meci de fotbal!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.07.2013, 21:00:43
adeas12 adeas12 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.07.2013
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
In privinta unui duhovnic priceput aici colegii de forum va pot oferi informatii si sfaturi mai bune decat mine.

Ce pot sa zic asa in general:

-la serviciu unde lucrati nu aveti colege de munca ori printre prietenii dumneavoastra ?
Intai incercati sa "studiati terenul", vedeti care ar fi libera (din discutii , din ce mai zice unul sau altul, din interactiunile pentru indeplinirea sarcinilor de servici, etc) si bineinteles care va place si dumneavoastra si apoi cand sunteti sigur de treaba asta actionati cu hotarare si fara ezitare!
-in plus, multe se pot afla cand iesiti cu prietenii in oras, mai ales la discutii asa ca intre barbati la o bere , un biliard sau un meci de fotbal!

de ar fi asa de simplu :)
nu ma apuc aici sa scriu tot... ce vise am, ce semne mi se arata, cum am trait, ce am facut etc... cititnd postarile de pe acest forum am mai prins putin curaj si va multumesc tuturor
Reply With Quote
Răspunde