Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sectiune dedicata profesorilor de religie
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 30.11.2010, 14:07:55
Fani71 Fani71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Locație: Bruxelles
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.711
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Din propria mea experienta de profesoara la tineri occidentali intre 18 si 22-23 de ani, eu fiind doar un picut mai in varsta, secretul este a te imbraca asa cum s-ar imbraca in mod ingrijit, dar normal, o persoana de varsta ta. La fel de ridicol precum este a purta haine ca si cum ai avea 20 de ani cand tu ai spre 40, este si a avea 24 de ani si sa te imbraci ca si cum te apropii de 40.
Asta i-as fi spus si eu tanarului de care vorbeam mai sus, daca observatia lui ar fi fost altceva decat o provocare: se astepta sa ma imbrac ca fetele de varsta lui? (adica, NB, mai toate se imbraca perfect la fel, in negru, alb si roz, cu pantalonbi mulati di zorzoane argintii)

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Si da, am observat ca ai mai mult respect daca hainele sunt perfect calcate, culorile bine alese, hainele nu sunt excentrice, un pic formale, dar dupa varsta ta. Prin respect inteleg ca studentii intreaba intrebari mai serioase, te trateaza ca pe cineva care chiar are ceva de spus, si in acelasi timp ca pe cineva cu care se poate discuta prieteneste.
Cred ca da, ai dreptate, la elevii mai normali (si am si destui din astia, nu vreau sa dau impresia ca am numai zurbagii).
__________________
"Dacă nu putem fi buni, să încercăm să fim măcar politicoși." (Nicolae Steinhardt în Jurnalul fericirii)
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Slujirea profesorului de religie iosif Sectiune dedicata profesorilor de religie 33 30.01.2014 12:55:18
Responsabilitatea profesorului de religie I.Calin Sectiune dedicata profesorilor de religie 23 04.08.2012 15:42:35