Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #32  
Vechi 06.04.2012, 00:32:45
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexmatei Vezi mesajul
cred ca este cineva care cunoaste bine legile tarii, un avocat probabil;

adevarat, nu se vede din scrisoare ca este scrisa cu scop catehetic si duhovnicesc, este multa suparare acolo
Frate drag, vad ca ai inteles ce am vrut sa spun. Nu sunt impotriva ideilor scrise acolo, dar "tonul" nu poate fi a unui monah. De altfel se pare ca suntem pe aceeasi parte a baricadei. Eu nu intentionez ca supar pe nimeni si cu atat mai putin pe cei care slujesc aceluiasi Dumnezeu. Nu fac politica si nici polemica despre masoni. Mi se pare risipa de nervi si de vreme. Are Dumnezeu grija mai multa decat credem noi ca putem avea. Cand mai faci cate o pauza si mergi sa te rogi, "reaminteste-I" lui Dumnezeu si de aceasta problema, asa, ca sa fii mai sigur ca nu a uitat-o... Stiu ca are multe pe cap, dar mai stiu ca nu face nedreptate... Totul se face cu ingaduinta Lui...
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
 

Tags
parintele calistrat



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Scrisoare deschisa adresata de Pavel Corut domnului Daniel Ciubotea, seful bisericii IonelS Despre Biserica Ortodoxa in general 77 11.01.2014 12:27:56
Scrisoare deschisă pentru predarea Religiei în școli laurastifter Stiri, actualitati, anunturi 10 14.10.2012 02:42:05
Primul ministru bulgar Adriana Cluj Postul 35 11.06.2012 01:23:18
Scrisoare Deschisa C.tin Resurse ortodoxe on-line 2 23.11.2008 19:10:54