Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 02.01.2013, 21:53:13
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ivanacristescu Vezi mesajul
Una autentica,zici? De un' s-o ia!!!..
(scuze celor pe care i-am suparat!)
De ce vezi peste tot numai răutăți? Dacă un om este credincios Dumnezeu îl va lumina și îl va ajuta să meargă pe calea cea bună. Am citit foarte multe pagini scrise de tine pe diferite bloguri personale. Ești foarte incisivă și negativistă. De ce nu intri în politică? Cred că ai avea mari șanse de a te remarca.
Apropos de părintele de la schitul Horia (of topic) dacă ar avea nevoie de bani s-ar pleca și la banuțul văduvei și a celui handicapat, nu ar sta de vorbă ore în șir doar cu cei care au buzunarele doldora. Sic! Vezi că pot fi și eu cârcotașă?

Last edited by dorinastoica14; 03.01.2013 at 11:29:30.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 02.01.2013, 22:02:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de myself00 Vezi mesajul
Nu-ș mai are rostul acest topic. Îmi pare rău, Dar cred ar fi mai bine dac-aș părăsi forumul cel puțin pentru o vreme.
Cristi , te rog sa fi barbat !Cu totii gresim , nu-i un cap de tara , important sa nu uram , caci la unii se simte aceasta scrasnire de dinti , si nu-i buna deloc . Una este polemica , si alta-i dusmania , si te asigur ca Dragos nu se numara printre cei care dusmanesc , ci dinpotriva !
Adevarat ca te-ai pripit cu stirea furnizata aiurea in tramvai de siteul respectiv , dar nu-i bai , orice lucru se indreapta prietene !
Un an nou cu realizari si bucurii , Cristi !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #23  
Vechi 02.01.2013, 22:05:55
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

In schimb , iata o stire de care ar trebui sa tina cont si Patriarhia noastra ! :


Patriarhul Rusiei cheamă clerul să nu mai folosească mașini de lux sursa: interfax-religion.com

Preafericitul Kirill, Patriarhul Rusiei a criticat pe clericii care folosesc mașini scumpe. El a spus: „Să ne gândim că folosirea vehiculelor de transport va fi un motiv pentru cei răi să discrediteze Biserica”.
Ierarhul a adăugat că preoții trebuie să fie moderați în toate privințele. Moralitatea și moderația trebuie să fie pilonii comportamentului preoțesc, mai ales că există mulți oameni săraci.
„Există mașini importate din Japonia, Coreea de Sud și unele țări europene care sunt confortabile și fiabile, însă nu atrag atenția în mod excesiv” a spus el.
Patriarhul Kirill a spus că a refuzat să accepte un Mercedes 600 full option care îi fusese dăruit în anii 90. El a arătat că acum folosește mașini mai vechi din garajul guvernului, pentru măsurile de securitate pe care acestea le asigură.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 02.01.2013, 22:16:26
Zeytin Zeytin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2011
Locație: United Kingdom
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myself00 Vezi mesajul
Nu-ș mai are rostul acest topic. Îmi pare rău, Dar cred ar fi mai bine dac-aș părăsi forumul cel puțin pentru o vreme.
Vaya con Dios!
__________________
"Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunea, ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine." - Marcu Ascetul
Reply With Quote
  #25  
Vechi 02.01.2013, 22:20:42
Zeytin Zeytin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.04.2011
Locație: United Kingdom
Religia: Ortodox
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Cristi , te rog sa fi barbat !Cu totii gresim , nu-i un cap de tara , important sa nu uram , caci la unii se simte aceasta scrasnire de dinti , si nu-i buna deloc . Una este polemica , si alta-i dusmania , si te asigur ca Dragos nu se numara printre cei care dusmanesc , ci dinpotriva !
Adevarat ca te-ai pripit cu stirea furnizata aiurea in tramvai de siteul respectiv , dar nu-i bai , orice lucru se indreapta prietene !
Un an nou cu realizari si bucurii , Cristi !
Cu siguranta ca s- a pripit... doar de- asta a deschis 2 topicuri cu aceasi tema. Ca noi suntem prosti si nu intelegem sa ni se spuna doar o singura data..
__________________
"Cand iti aduci aminte de Dumnezeu inmulteste rugaciunea, ca atunci cand Il vei uita, Domnul sa-si aduca aminte de tine." - Marcu Ascetul
Reply With Quote
  #26  
Vechi 02.01.2013, 22:22:02
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Ei, nici asa! Nu se rezolva nimic daca pleaca si daca va continua sa citeasca si sa ia de bun tot ce gaseste pe net. Trebuie sa invete sa isi cultive discernamantul, nu sa plece rusinat si sa persiste in greseala.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 02.01.2013, 22:25:15
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Zeytin Vezi mesajul
Cu siguranta ca s- a pripit... doar de- asta a deschis 2 topicuri cu aceasi tema. Ca noi suntem prosti si nu intelegem sa ni se spuna doar o singura data..
Tineretea , tineretea . . . ! E o inima de copil inca , are inca de invatat ! Si noi am trecut prin "entuziasmul"asta al copilariei . . . !
Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #28  
Vechi 02.01.2013, 22:26:56
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Cred că te-ai plictisit din cale-afară de vacanța prea lungă de sărbători și cauți ceartă.
Articolul cu pricina este o parodie, o glumă abjectă la adresa bisericii și a slujitorilor ei. Dacă ochiul tău e murdar pe toate le vede murdarte.
Scrie mai bine adminu-lui să șteargă topicul că deja te-ai făcut de tot râsul.
Am fost cam răutăcioasă. Iartă-mă! Nu sunt așa de obicei.
E bine să citești de zece ori înainte de a posta chestii de genul ăsta. Pe mine m-a sunat cineva și mi-a spus să citesc respectiva veste. Am citit, nu am crezut, am mai citit odată și am văzut că scria pe undeva pe acolo că este o glumă. Și așa fiind, cred că e o glumă proastă iar noi creștini-ortodocsi fiind, suntem datori să ne apărăm credința, că de lupi în piei de oaie nu ducem lipsă!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 02.01.2013, 22:43:23
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Of, Dumnezeule, noi, crestinii, suntem datori mai intai sa nu ne lasam prostiti si manipulati, masa de manevra, sa ne ferim capul de frig si de prostie, sa nu credem tot ce auzim, sa ne cunoastem mai intai credinta si oamenii ei, ca sa avem ce apara! Chiar nu pot sa inteleg cum de cineva ar putea crede ca patriarhul ar da o asemenea lege! Oameni buni, patriarhul nu legifereaza! Singura institutie din tara asta care poatde a legi e Parlamentul! Cand au fost obligati - obligati, nu indemnati - credinciosii de catre patriarh sa plateasca vreo taxa?

De aia au atata rating siteurile astea conspirationiste si dacomania, ca oamenii cred tot ce li se spune si nu verifica!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 02.01.2013, 22:58:54
claudiadcd's Avatar
claudiadcd claudiadcd is offline
Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myself00 Vezi mesajul
Nu-ș mai are rostul acest topic. Îmi pare rău, Dar cred ar fi mai bine dac-aș părăsi forumul cel puțin pentru o vreme.
Nu te mai mihni, oricine poate gresi. Ai un sufletel tare frumos,asa ca imaginile pe care le postezi pe forum, pt mine ai ramas acelasi. Esti inca un copil,ai timp sa cresti.Si cum nimic nu-i intimplator, probabil ai ceva de invatat din toate cite ti s-au intimplat. Asta nu inseamna ca trebuie sa fugi. Dumnezeu sa-ti fie alaturi in fiecare clipa.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
nume de sfinti brenda_sv_ro Resurse ortodoxe on-line 0 06.09.2012 15:51:44
Cine se teme de Patriarhul Daniel? partenie Biserica Ortodoxa si Massmedia 0 25.07.2008 19:00:36
Patriarhul Daniel accidentat lucia_anghelina Stiri, actualitati, anunturi 4 12.04.2008 02:29:05
Patriarhul Daniel si protestantii olivian Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 268 09.04.2008 12:49:20