Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Tinuta in Biserica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.10.2009, 22:49:15
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Este interesant cit de repede se schimba copiii cind intra la pubertate!

Nici nu au trecut 6 luni de cind am postat aici si fetita cu pricina a inceput in mod miraculos sa se spele fara probleme. Mama ei a ramas masca cind a auzit-o pe ea cerind sa faca baie.

Mama banuieste ca anturajul de fetite curate si peptanate frumos a facut minuni. Totul a inceput de la aranjarea zilnica a bretonului si curatarea fetei de cosuri
Reply With Quote
  #12  
Vechi 26.10.2009, 08:25:51
georgedar georgedar is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Mesaje: 34
Implicit

da, anturajul conteaza foarte mult
__________________
Cititi mai multe despre Maica Domnului a Patimii
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.10.2010, 20:14:45
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Ce sugestii ati avea pentru solutionarea acestui neajuns(poate genetic?)..., deoarece mama acestei fetite este de-a dreptul exasperata, de fetita ei care nu vrea sa faca baie...Fata spune chiar minciunele ca cei din clasa nu fac deloc baie...si ca urmare nici ea nu are chef.... Are mai ales probleme cu spalatul parului... care dealtfel este foarte frumos.
Este oare doar o faza prin care trece?
Eu unul nu am avut de a face cu asa ceva si nu prea stiu ce sa-i sugerez decit sa o puna la punct cu blindete si fermitate
Probleme legate de educatia pentru sanatate se discuta si la scoala. Cred ca invatatorul- diriginta poate avea o influenta benefica, tratand subiectul cu multa delicatete, ca situatie generala.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cum sa aduci un om la biserica care nici nu vrea sa auda de ea? cornel cornel Intrebari utilizatori 3 18.01.2011 14:29:02
Rugaciiuni pentru cineva care vrea sa se sinucida Andreea_ Rugaciuni 18 31.07.2010 21:44:24
Ce asteapta o fata care vrea sa se casatoreasca de Ioan_Ciobota Generalitati 42 28.07.2007 01:13:20
o studenta care vrea sa faca parte din ASCOR Cristalin Generalitati 1 01.05.2007 18:47:00