Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.08.2010, 11:21:13
absolutep0wer absolutep0wer is offline
Banned
 
Data înregistrării: 26.03.2009
Mesaje: 31
Implicit Hreanul lupta impotriva cancerului

Dacă singurul motiv pentru care măncați hrean este ca să dați mâncărurilor un gust ușor mai înțepător, atunci aflați că ar mai fi unul: hreanul combate cancerul.

Se pare că hreanul, la fel ca broccoli, este o sursă extraordinară de glucosinolate, un grup de compuși care luptă împotriva cancerului.

Deși broccoli și hreanul nu arată la fel și nu au gust asemănător, ele sunt de fapt membre ale aceleași familii, cruciferele, care include și varza de Bruxelles, conopida, arugula și wasabi.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 12.08.2010, 23:02:35
ap2010's Avatar
ap2010 ap2010 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.08.2010
Locație: iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 237
Implicit

Citat:
În prealabil postat de absolutep0wer Vezi mesajul
Dacă singurul motiv pentru care măncați hrean este ca să dați mâncărurilor un gust ușor mai înțepător, atunci aflați că ar mai fi unul: hreanul combate cancerul.

Se pare că hreanul, la fel ca broccoli, este o sursă extraordinară de glucosinolate, un grup de compuși care luptă împotriva cancerului.

Deși broccoli și hreanul nu arată la fel și nu au gust asemănător, ele sunt de fapt membre ale aceleași familii, cruciferele, care include și varza de Bruxelles, conopida, arugula și wasabi.
Hreanul este contraindicat unor boli care tin de rezistenta vaselor de sange care iriga anumite organe.De ex.crezi ca unui bolnav de cancer duodenal ii va fi benefica o cura de hrean?Daca spui ca da incearca sa mananci hrean dimineata si imi povestesti efectul,daca mai esti in viata!La fel in cazul varicelor si hemoroizilor.Hreanul este numai revulsiv,bun pentru reumatism,extern.Si nu mai da sfaturi neautorizate ca mai imbolnavesti oameni nevinovati.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.08.2010, 10:16:10
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Vai de mine!

NU EXISTA LEAC NATURIST CU CONTRAINDICATII!
Poti lua, orice, in orice cantitate,de oricite ori pe zi ca doar de mii de ani au luat si iau mii de oameni acelasi lucru.
Un produs vegetal este facut direct de Dumnezeu nu de chimisti!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.08.2010, 13:01:46
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
NU EXISTA LEAC NATURIST CU CONTRAINDICATII!
Poti lua, orice, in orice cantitate,de oricite ori pe zi ca doar de mii de ani au luat si iau mii de oameni acelasi lucru.
Un produs vegetal este facut direct de Dumnezeu nu de chimisti!
Tinand cont ca bolile actuale sunt produsul chimicalelor care le bagam in noi...nu stiu cum m-as mai vindeca daca mananc fasole uscata si beau ceai de nu stiu ce...

Si vreau sa mentionez ca sunt adepta alimentatiei fara ulei si prajeli, fara sare, cu cat mai multe cruditati....cu miere in loc de zahar, cu bors in loc de apa din cand in cand, cu lamaie in loc de otet, cand folosesc ulei la vreo salata pun doar de masline...painea sa fie neagra si veche cam de o saptamana...
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.08.2010, 13:23:29
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pai da, HIV-ul, hepatitele virale si restul bolilor virale sint produsul metabolic al E-urilor din produse alimentare.
Pe urma sint tot felul de bacterii si coci si paraziti produsi in laboratoarele anti-hristice.
Boli de prea multa mincare sau de prea putina, de miscarea prea multa sau prea putina.....
Ca atare in spatele tuturor acestor boli sta o industrie farmaceutica gata sa ne ucida, multa, multa chimie drept pentru care nu te mai poti increde in nimic.
O aspirina o poti inlocuii rozind coaje de salcie (ca tot sint pline toate ripele!), antibioticele prin ceapa usturoi si durerile le poti face sa dispara cu matraguna, cit de multa matraguna!
Eu Clausi sint mai ceva decit tine!
Eu nu maninc doar pine neagra uscata, eu maninc doar gaurile de la covrigi si din miezul de piine din tarite de secara!
Eu nu acresc cu ninimc ca-s eu acru destul.
Sare?! Pfui! Si cind intru in mare ma dau cu ulei de masline (ATENTIE DOAR DIN CEL OBTINUT PRIN PRESARE LA RECE!!!!) pe tot corpul sa nu intre sarea in pielea mea!
Zahar miere nu-mi trebuie ca am destul zahar in singe.
Cruditati doar poame care cad singure din pom
in rest apa, apa cit mai multa...distilata! Dar si pe asta o fierb de doua ori!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 13.08.2010, 21:21:14
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
O aspirina o poti inlocuii rozind coaje de salcie (ca tot sint pline toate ripele!), antibioticele prin ceapa usturoi si durerile le poti face sa dispara cu matraguna, cit de multa matraguna!
Eu Clausi sint mai ceva decit tine!
Eu nu maninc doar pine neagra uscata, eu maninc doar gaurile de la covrigi si din miezul de piine din tarite de secara!
Eu nu acresc cu ninimc ca-s eu acru destul.
Sare?! Pfui! Si cind intru in mare ma dau cu ulei de masline (ATENTIE DOAR DIN CEL OBTINUT PRIN PRESARE LA RECE!!!!) pe tot corpul sa nu intre sarea in pielea mea!
Zahar miere nu-mi trebuie ca am destul zahar in singe.
Cruditati doar poame care cad singure din pom
in rest apa, apa cit mai multa...distilata! Dar si pe asta o fierb de doua ori!
Offf Marius!!! Bine ca reusesti sa te tii de acest regim si esti constient de importanta lui
m-as fi bucurat si pentru fratele meu daca ar fi facut macar pe sfert din cat ar fi trebuit sa faca...in fine.

Altfel ma surprinde ca ai inceput sa cochetezi cu naturismul, cu medicina alopata...stiu ca erai total impotriva, am avut o discutie pe tema asta acum ceva ani in urma...daca nu ma insel pe forumul tau...
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 13.08.2010, 22:40:23
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Clausiiiiiiiiiiii

se pare ca ori te-ai molipsit de umorul sec englezesc, ori chiar poti crede ca m-am timpit!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 13.08.2010, 22:59:56
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bmd Vezi mesajul
se pare ca ori te-ai molipsit de umorul sec englezesc, ori chiar poti crede ca m-am timpit!
Pe cuvant daca inteleg...cred ca am cazut in cap si m-am lovit, ca la umor tot pe al meu il am ...cu asta englezesc ma impac mai greu.
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.08.2010, 23:50:52
bmd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Era o gluma dintr-un cap pina la celalalt.

Virusii exista de cind lumea nu au nimic cu E-urile
Bacteriile, parazitii de asemenea dar in ultima vreme in spatiul virtual romanesc cam toate bolile sint artificial produse de forte ale intunericului...de aici ironia cu laboratoarele
Medicina naturista (cred ca in privinta asta tu ma cunosti cel mai bine pe acest forum) pentru oricare om cu ceva cultura medicala si bine intentionat este cam frectie la un picior de lemn sau buna pentru cel care o recomanda /practica si nu pentru pacient. (NU SARITI FRATILOR SA MA JUPUITI CA NU O SA VA RASPUND!!!! )
Apa distilata e toxica iar exagerarile romanesti din spoturile publicitare cu sarea, zaharul si grasimile personal ma lasa rece!
Tu sti cel mai bine ca de ani de zile zi de zi la mine pe forum apare cite unul cu un medicament naturist minune, ne certam, incercam sa-l convingem ca pierde vremea, banii si timpul util unui tratament adecvat, omul dispare o vreme si apare dupa un an doi jumulit de bani, fara resurse fizice si phihice, spasit incercind de data asta sa inteleaga ce este cu adevarat de facut.
De obicei e prea tirziu........
Pe mine anunturile de felul celui care da numele topicului de obicei ma fac sa urc pe pereti. Dar fiind aici musafir ma stapinesc, fac un pic de bascalie si ii las pe toti sa se convinga pe propia-i piele...eu unul nu mai am nevoie m-am convins din propia experienta practicind asa ceva de nevoie (ceausescu vroia sa vindec fara medicamente asa ca am fost obligat sa incerc naturismul) sau m-au convins sute de bolnavi ca si mine din care NICI UNUL NU S_A VINDECAT CU ALTCEVA DECIT MEDICATIA ADEVARATA.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 14.08.2010, 00:11:30
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Interesant ce spui , bmd. Dar de tratarea cancerului cu bicarbonat ce zici? Dr. Simoncini nu mai are dreptul de a practica medicina, dar metoda lui si mai ales medicamentul propus de el, pentru starpirea acestui funghi, Candida albicans, precum si vindecarea pacientilor, e folosit cu succes in multe tari, printre care si Germania. Oamenii au aflat de acest remediu si prefera sa inghita bicarbonat, in loc sa se lase operati. Iar rezultatele sunt bune.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Lupta cu ecumenismul e lupta cu dracul spre_rasarit Generalitati 106 12.04.2011 21:13:50
Lupta impotriva demonilor, patimilor, vraji, farmece, magie si dobadirea mantuirii sofia_78 Generalitati 14 11.01.2011 14:19:05
Cafeaua reduce riscul aparitiei cancerului absolutep0wer Generalitati 2 29.06.2010 06:49:57
Lupta pasiva vs. lupta activa catalin755 Generalitati 22 28.06.2010 16:35:42