Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.01.2010, 20:37:29
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit o chestiune "de suprafata"

Cu tot riscul de a cadea in derizoriu sau de a fi ignorat acest subiect....am o problema pe care mi-as dori sa o rezolv. Ma gandem sa o postez la topicul necazuri, dar m-am gandit ca mi-as bate joc de cei care chiar au necazuri...insa pentru mine chiar e o chestiune care imi ocupa multe ganduri.
Eu sunt grasa si nu imi place deloc felul in care arat. Nu suport sa ma uit in oglinda, sa cumpar sau mai degraba sa probez haine...Cand ma aflu intr-o multime, traiesc cu sentimentul ca toata lumea ma arata cu degetul si spune "uite ce grasa si urata e si asta!"...nu reusesc sa ma concentrez asupra unor lucruri/activitati pe care le am de indeplinit, cat asupra impresiei pe care as face-o eu celor din jur. Ma gandesc ca felul in care arat se datoreaza felului meu de a fi...sunt grasa pentru ca sunt lenesa si delasatoare..;sunt urata pentru ca am ganduri urate si totul da pe dinafara. mai rau, poate, e ca ii judec si pe cei din jur cam dupa aceleasi standarde...
incerc de una singura tot felul de cure de slabire, insa apoi o dau pe "mecanisme recompensatorii". De multe ori confund si postul cu o dieta...bani de sala nu am. sunt student. si niciun un program fix nu pot avea din cauza altor activitati pe care le am in agenda...
pana acum, mi s-a sugerat sa fac mai multe metanii...altceva, ce ma sfatuiti? mai este cineva care gandeste asa ca mine? am dreptate in vreun fel? este aspectul exterior relevant pentru interior? ce sa fac ca sa trec de frustrarea aceasta?
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42