Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.08.2011, 00:11:19
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.08.2011
Mesaje: 55
Implicit

Nu cred in numerologie.Ar trebui?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 08.08.2011, 00:30:50
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Roaga-te la Dumnezeu sa-ti descopere ce e cu aceste intamplari si sa te mantuiasca pe tine si pe cei apropiati.

Unii numesc numerologia stiinta oculta deci poate fi pacat daca e asa.

Last edited by spre_rasarit; 08.08.2011 at 00:46:14.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.08.2011, 00:31:27
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliiiii Vezi mesajul
Nu acum lasand gluma la o parte,stiu ca din exterior nu pare ceva serios insa numai azi m-am uitat de foarte multe ori la fara un minut!Incepe sa devina enervant!Ma intreb doar daca exista o explicatie.
Cred ca te uiti f des la ceas;poate esti presat de timp si ti.ai facut un obicei din a sti mereu cat timp mai ai.Si normal ca te uiti la fix la ceas si poate la fel de des te uiti si la si 5.Nu?

Cand eram mica daca ma duceam la alimentara si ceream 3 kilograme de cartofi.....imi punea fix 3 ,000kg;daca ceream salam si ma intreba daca e suficient spuneam ca da si ce sa vezi.....erau fix 200 de grame;si tot asa cam la orice.Vanzatoarea imi spunea ca o sa fiu preoteasa.(asa spune o superstitie)Nu sunt.Dar daca o sa fiu......va anunt.(si daca voi fi sigur nu de asta o sa fiu) ha ha
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.08.2011, 00:39:20
GGGGGG GGGGGG is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2011
Locație: Romania
Mesaje: 5
Smile

Si mie mi s-a intamplat asta,de fiecare data cand ma uitam la ceas imi arata " si 13 minute ", iar asta pentru o perioada buna de timp,pana cand am decis sa nu imi mai bat capul cu atatea intrebari " De ce? Pentru ce?" etc,si am dat ceasul inapoi cu 2 minute,na!^^
Si de atunci imi vad de treaba ..
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.08.2011, 00:47:24
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.08.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GGGGGG Vezi mesajul
Si mie mi s-a intamplat asta,de fiecare data cand ma uitam la ceas imi arata " si 13 minute ", iar asta pentru o perioada buna de timp,pana cand am decis sa nu imi mai bat capul cu atatea intrebari " De ce? Pentru ce?" etc,si am dat ceasul inapoi cu 2 minute,na!^^
Si de atunci imi vad de treaba ..
eu si daca au ceasul cu 2 minite tot ma uit la orele respective,dupa ceasul programat bineinteles.:))
oricum bun sfat,sa imi vad de treaba si sa nu mai imi bat capul
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.08.2011, 00:51:53
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.08.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de caty_deea Vezi mesajul
Cred ca te uiti f des la ceas;poate esti presat de timp si ti.ai facut un obicei din a sti mereu cat timp mai ai.Si normal ca te uiti la fix la ceas si poate la fel de des te uiti si la si 5.Nu?

Cand eram mica daca ma duceam la alimentara si ceream 3 kilograme de cartofi.....imi punea fix 3 ,000kg;daca ceream salam si ma intreba daca e suficient spuneam ca da si ce sa vezi.....erau fix 200 de grame;si tot asa cam la orice.Vanzatoarea imi spunea ca o sa fiu preoteasa.(asa spune o superstitie)Nu sunt.Dar daca o sa fiu......va anunt.(si daca voi fi sigur nu de asta o sa fiu) ha ha
Uneori chiar ma uit des la ceas recunosc,alteori nu...insa nu ratez fara un minut sau fix.poate mi-am dezvoltat si eu o obsesie intradevar
Reply With Quote
  #27  
Vechi 08.08.2011, 00:55:05
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliiiii Vezi mesajul
Uneori chiar ma uit des la ceas recunosc,alteori nu...insa nu ratez fara un minut sau fix.poate mi-am dezvoltat si eu o obsesie intradevar
E buna ideea lui GGGGGG.Da ceasul cu cateva minute inainte sau inapoi
Reply With Quote
  #28  
Vechi 08.08.2011, 11:25:58
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Eu cred ca la orele la care te uiti la ceas cineva se roaga pentru tine si ingerul pazitor te atentioneaza. Daca vrei poti sa te rogi pentru altii.

Dumnezeu si cineva te iubeste.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 08.08.2011, 11:43:26
FiulRisipitor's Avatar
FiulRisipitor FiulRisipitor is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 657
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru FiulRisipitor
Implicit

Nu inseamna absolut nimic....
Asa cum mai zicea cineva, omul uneori nici nu are nevoie de ceas. Si eu pe cand ma ocupam cu pescuitul, imi puneam ceasul sa sune la diverse ore dimineata, dar de fiecare data ma treazeam cu cateva minute inainte sa sune. Am vazut ca si acum se intampla la fel cand imi propun sa fac ceva la o anumita ora. Dar cred ca asta este doar pentru ca atunci cand ma gandesc la ce am de facut calculez cam timp mai am la dispozitie pana in momentul respectiv, si nu stiu cum creierul tine el socoteala.
__________________
"În zadar se numește creștin acela, care nu are dovadă sensibilă că Harul lui Dumnezeu sălășluiește în el" - Sf. Simeon Noul Teolog
Reply With Quote
  #30  
Vechi 08.08.2011, 12:02:57
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Da, dar aici e ceva deosebit ca ea nu-si propune nimic pentru orele acelea. Uite si mie mi se intampla la fel si eu stiu ca ora aceea e ora de rugaciune pentru mama mea.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Poate exista biserica fara canoane? sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 13 20.11.2009 01:31:57
EXPLICATIE cristina83 Generalitati 12 10.05.2009 12:53:41