Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.01.2010, 09:07:42
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iertati-ma !!

Stiu ca multa lume a cerut o scurta rugaciune pentru sine sau pentru cei apropiati in vreme de restriste sau cand au simtit ca le este mai greu decat in alte dati, si mai stiu ca atunci cand se string doi sau mai multi in numele Domnului si cer ceva de la Tatal Ceresc, acesta le indeplineste rugamintea, de aceea vreau sa va rog si eu pe voi sa spuneti daca se poate o scurta rugaciune pentru mine caci vrajmasi mei (desi nu stiu sa fii facut la cineva vreodata un rau intentionat sau neintentionat) sau intarit mai mult decat mine si cauta sufletul meu, de aceea va rog sa va rugati pentru mine (Sebastian) si familia mea maine la ora 22,00, pentru iertarea pacatelor, sanatate, intelepciune si izbavire de vrajmasi. Voi sunteti bucuria mea !! Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 13.01.2010, 09:43:30
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

ceea ce ma intriga, mai Sebastian, mai, este cum de ai postat la 10,7,42 daca acum la mine e numai 9,43...?

e ciudat...

dar mâine seara la 10 fix, fixuț, am sa zic sa ne ierte Dumnezeu, daca nu uit, sper sa nu uit.

(nooo fii atent ca acum si la tine e 9,7,42... ma ce chestie, cred ca nu am vazut bine prima data si de aia am pus si paranteza asta peurmă)

deci draga Sebastian, nu te teme de umbrele negre ce se dau albe, ca Dumnezeu stie de tine, de fiecare... dar trebuie sa ne ducem crucea ca mai inainte de a fi napastuiți am greșit... cel pușin așa am pațit eu si de aia sunt asa umilit... umilule dragă, Sebastian... deci ramâne să ne întâlnim la 22 fix, mâine...

(și încă ceva... poi să te ierte Dumnezeu, că mie nu mi se pare că-mi greșești cerând sa ma rog pentru tine mâine la 10 fix fixuț chiar daca mi se pare oarecum frustrant și plin de suspans, chiar ridicol, caci așa simt că te simți și așa mă simt și eu)

Last edited by vsovivi; 13.01.2010 at 09:54:46.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 13.01.2010, 10:01:59
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Nu e nevoie sa asteptati ora H, rugati-va oricand, caci timpul divin este prezentul continuu. Indiferent de cand facem noi rugaciunile, ele se vor impleti catre Cer, numai sa credem asta...

Doamne, miluieste pe Sebastian impreuna cu ai lui, pentru rgaciunile Preasfintei, ale Sfintilor si Ingerilor Tai. Amin.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 13.01.2010, 10:02:14
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
ceea ce ma intriga, mai Sebastian, mai, este cum de ai postat la 10,7,42 daca acum la mine e numai 9,43...?

e ciudat...

dar mâine seara la 10 fix, fixuț, am sa zic sa ne ierte Dumnezeu, daca nu uit, sper sa nu uit.

(nooo fii atent ca acum si la tine e 9,7,42... ma ce chestie, cred ca nu am vazut bine prima data si de aia am pus si paranteza asta peurmă)

deci draga Sebastian, nu te teme de umbrele negre ce se dau albe, ca Dumnezeu stie de tine, de fiecare... dar trebuie sa ne ducem crucea ca mai inainte de a fi napastuiți am greșit... cel pușin așa am pațit eu si de aia sunt asa umilit... umilule dragă, Sebastian... deci ramâne să ne întâlnim la 22 fix, mâine...

(și încă ceva... poi să te ierte Dumnezeu, că mie nu mi se pare că-mi greșești cerând sa ma rog pentru tine mâine la 10 fix fixuț chiar daca mi se pare oarecum frustrant și plin de suspans, chiar ridicol, caci așa simt că te simți și așa mă simt și eu)
Iti multumesc frate, si ma rog si eu la Bunul nostru Dumnezeu sa ne dea tuturor multa sanatate si bucurii, dragoste si adevar, lumina si credinta. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 13.01.2010, 22:01:36
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Doamne, Dumnezeul nostru , Cel ce ai ridicat biciul asupra negustorilor din Casa Parintelui Tau , vino si acum de elibereaza Biserica inimii noastre de negustorii dusmani , care vor sa ne vanda noua din toate visteriile iadului lumii acesteia ! Amin !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 14.01.2010, 10:37:59
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Doamne, Dumnezeul nostru , Cel ce ai ridicat biciul asupra negustorilor din Casa Parintelui Tau , vino si acum de elibereaza Biserica inimii noastre de negustorii dusmani , care vor sa ne vanda noua din toate visteriile iadului lumii acesteia ! Amin !
Iti multumesc pentru gandul bun si pentru acatistul gasit. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 14.01.2010, 22:00:13
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit +

Doamne Dumnezeule, marele împărat și fără de început, trimite , Doamne pe îngerii Tăi , în ajutorul meu, ca să mă scape de vrăjmașii cei văzuți și nevăzuți. Fii mie ajutor întru toate - în strâmbătăți , în mâhnire, în pustii pe cale și pe apă- și mă izbăvește de toată înșelăciunea diavolească . Iar când mă vei auzi pe mine, robul Tău, rugându-mă Ție, grăbește spre ajutorul meu și auzi rugăciunea mea. Degrabă sfarmă puterea și îndrăznire diavolului, alungă frica , cutremurul , spaima din inima mea. Așa , Doamne , biruiește pe toți cei ce se împotrivesc mie, mă acoperă și mă apără de cel viclean, cu puterea cinstitei și de viață făcătoarei Cruci și cu ale tuturor puterilor cerești, totdeauna acum și pururea și în vecii vecilor. Amin ! ( Să-ți fie de folos ție și familiei tale , și nu uita : Credință și Nădejde, cât cuprinde ! ! ! ) .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 14.01.2010, 22:25:21
beliver's Avatar
beliver beliver is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2008
Locație: Ardeal
Religia: Ortodox
Mesaje: 158
Implicit

Citat:
În prealabil postat de umilul Vezi mesajul
Stiu ca multa lume a cerut o scurta rugaciune pentru sine sau pentru cei apropiati in vreme de restriste sau cand au simtit ca le este mai greu decat in alte dati, si mai stiu ca atunci cand se string doi sau mai multi in numele Domnului si cer ceva de la Tatal Ceresc, acesta le indeplineste rugamintea, de aceea vreau sa va rog si eu pe voi sa spuneti daca se poate o scurta rugaciune pentru mine caci vrajmasi mei (desi nu stiu sa fii facut la cineva vreodata un rau intentionat sau neintentionat) sau intarit mai mult decat mine si cauta sufletul meu, de aceea va rog sa va rugati pentru mine (Sebastian) si familia mea maine la ora 22,00, pentru iertarea pacatelor, sanatate, intelepciune si izbavire de vrajmasi. Voi sunteti bucuria mea !! Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Preasfanta Stapana Nascatoare de Dumnezeu,Doamna lumii,lauda mea,nadejdea mea,scaparea mea,partinitoarea mea,acoperamantul,mangaierea,veselia mea,miluieste-ma pe mine cel stapanit de multe gresale si arata indurarile tale cele grabnice catre mine,pacatosul si cu totul spurcatul.Ceea ce ai nascut Lumina cea adevarata,lumineaza ochii cei intelegatori ai inimii mele.Ceea ce ai purtat in pantece Izvorul nemuririi,inviaza-ma pe mine,cel omorat de pacat.Maica cea buna a Celui bun,cea iubitoare de oameni a Celui iubitor de oameni,cea milostiva a Celui milostiv,a Preainduratului Dumnezeu,da umilinta si zdrobire in inima mea,scoate-ma din robiile cugetelor mele si daruieste-mi minte mahnita si ostenitoare intru aceasta slavire a ta.Si imi da mie lacrimi de pocainta si de umilinta,ca sa laud si sa slavesc intru tot sfant numele Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh,acum si pururea si in vecii vecilor.Amin.
__________________
Veniti la Mine toti cei osteniti si impovarati si Eu va voi odihni,caci jugul Meu este bun si povara Mea este usoara.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.01.2010, 13:18:36
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Va multumesc !!

Sunt pe deplin sigur ca atat timp cat exista oameni ca voi care se roaga pentru un necunoscut fara sa-l cunoasca, mai exista speranta pentru noi ca Bunul dumnezeu sa ne ierte pacatele, este ceea ce Mantuitorul nostru Iisus Hristos ne invata in Cartea Sfanta ,,Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti ", iar asta a fost o dovada de iubire pentru mine. Fie ca Domnul sa fie mereu aproape de voi si sa va pazeasca de toate ispitele si de tot raul. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 15.01.2010, 14:04:28
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit

Citat:
În prealabil postat de umilul Vezi mesajul
Sunt pe deplin sigur ca atat timp cat exista oameni ca voi care se roaga pentru un necunoscut fara sa-l cunoasca, mai exista speranta pentru noi ca Bunul dumnezeu sa ne ierte pacatele, este ceea ce Mantuitorul nostru Iisus Hristos ne invata in Cartea Sfanta ,,Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti ", iar asta a fost o dovada de iubire pentru mine. Fie ca Domnul sa fie mereu aproape de voi si sa va pazeasca de toate ispitele si de tot raul. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Iarta-ma Doamne !! Bunul Dumnezeu .... !! Doamne Iisuse Hristoase, Fiul Lui Dumnezeu, pentru rugaciunile Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu si a Sfintilor Parinti, milueste-ne pe noi pacatosi. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Iertati-ma!CITITI VA ROG acest mesaj si aflati adevarul tigerAvalo9 Generalitati 73 25.11.2011 09:06:48