Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.04.2009, 01:22:28
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Poate ca imi doresc si eu sa am astfel de ispite, ca sa pot sa inteleg, dar nu le am si e groaznic sa stii ce e in mintea barbatilor. Nu stiu cum o sa traiesc de acum incolo, pare un cosmar
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.04.2009, 01:23:29
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Ma deranjeaza faptul ca pentru mine acum, nu mai exista fidelitatea si curatia inimii la un barbat Iar pentru mine acum, aceasta viata, intr-adevar este o "vale a plangerii"
Anna, viata e cu bune si cu rele.

Barbati rai/ barbati buni sint peste tot/

Femei rele/ femei bune sint peste tot.

Din pacat omul in general, e supus pacatului; femei si barbati.
Nu doar barbatii sint rai, ci si femeile sint unele chiar foarte rele.


Nu cauta sa citesti si sa vezi doar aspectele negative ale unor indivizi. Nu definesc toata societatea.

Hai curaj si capul sus!
Ca sa vedem pe altii cit sint de rai, mai intai trebuie sa ne vedem pe noi, cit sintem de buni sau de rai.
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.04.2009, 01:25:39
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Citat:
În prealabil postat de patinina34 Vezi mesajul
Anna, viata e cu bune si cu rele.

Barbati rai/ barbati buni sint peste tot/

Femei rele/ femei bune sint peste tot.

Din pacat omul in general, e supus pacatului; femei si barbati.
Nu doar barbatii sint rai, ci si femeile sint unele chiar foarte rele.


Nu cauta sa citesti si sa vezi doar aspectele negative ale unor indivizi. Nu definesc toata societatea.

Hai curaj si capul sus!
Ca sa vedem pe altii cit sint de rai, mai intai trebuie sa ne vedem pe noi, cit sintem de buni sau de rai.
Citeste capitolul din cartea la care am dat link. Pe mine m-a distrus.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 22.04.2009, 01:34:14
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Ma deranjeaza faptul ca pentru mine acum, nu mai exista fidelitatea si curatia inimii la un barbat Iar pentru mine acum, aceasta viata, intr-adevar este o "vale a plangerii"
BA DA EXISTA!!! cere in rugaciune si o sa primesti :Cere si ti se va da ,bate si ti se va deschide ,cauta si vei afla.As putea sa spun si eu ca femeile sunt materialiste caci de doua ori am fost in prag de casatorie si totul sa dus pe apa sambeti iar de 9 ani sunt singur dar n-am incetat sa sper ca voi gasi sinceritate si dragoste pe cineva care sa construiasca impreuna cu mine o viata Sa nu mai vorbest ever de suicid daca iti e drag Doamne Doamne
si eu sunt trist dar nu am gindit sinucidere niciodata si 9 ani de singuratate sunt o vesnicie dar viata in doi presupune munca jumate-jumate din partea fiecaruia caci daca nu e asa aia
nu e viata e CALVAR!!!!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 22.04.2009, 01:38:26
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Atunci, ai putea sa faci ceva pentru mine. Citeste acest capitol, si spune-mi daca tu, barbat fiind, nu esti asa cum sunt descrisi barbatii acolo. Te rog eu, dar sa spui sincer. Si daca vei spune ca tu nu te incadrezi in acel capitol, voi fi mai linistita.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 22.04.2009, 01:40:01
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

NINA ARE DREPTAE IN CEEA CE TI-A SRIS CAPUL SUS FATA DRAGA LA FEL CA NOI TOTI
SI CAND TI-O FI MAI GREU TE VOM SUSTINE ."purtati-va sarcinile unii altora si asa ve-ti plini legea lui Hristos"
Reply With Quote
  #17  
Vechi 22.04.2009, 01:50:08
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Pe mine cel mai tare m-ar incuraja un barbat care nu intra in acel tipar pe care l-am citit. Doar unul, si care sa nu fie Sfantul Antonie cel Mare, ci un barbat asa, cu slabiciuni.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 22.04.2009, 01:56:12
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anna Vezi mesajul
Atunci, ai putea sa faci ceva pentru mine. Citeste acest capitol, si spune-mi daca tu, barbat fiind, nu esti asa cum sunt descrisi barbatii acolo. Te rog eu, dar sa spui sincer. Si daca vei spune ca tu nu te incadrezi in acel capitol, voi fi mai linistita.
draga mea ceea ce se descrie acolo e omul animal dependent de sex de patimi care traieste pt a pacatui traieste pt sex .nu numai eu ci multi barbati nu se regasesc in acea carte eu ti-am mai spus Eu sunt bine ancorat in viata am vrut sa ma casatoresc la 20 de ani si sa fiu preot nu sa intamplat mi-am dorit sa am vreo 4 copii pentru ca sunt de principiul ca unde mananca doi mananca si al treilea si al patrulea etc nu sa intimplat si iata ca traiesc fara cele mai mari pasiuni ale mele (sotia prietena iubita confidenta si preotia)dar sper pana la ultima suflare si ma rog sa se milostiveasca D-zeu de mine Tu de ce nu poti de ce trebuie sa deznadajduiesti????
Reply With Quote
  #19  
Vechi 22.04.2009, 02:00:12
Anna Anna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 909
Implicit

Pai acolo scrie ca si oamenii credinciosi si care isi iubesc sotiile sunt foarte atrasi de corpurile frumoase ale femeilor. Daca ar admira doar frumusetea nu m-ar deranja, dar nu e asta...
Reply With Quote
  #20  
Vechi 22.04.2009, 02:05:56
claudiu-marius claudiu-marius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 226
Implicit

eu imi doresc sa zambesc din nou si safiu fericit si daca eu pot sa luptsi sa nu deznadajduiesc la 32 de ani de viata si 9 de singuratate multumesc lui D-zeu pentru toate inseamna ca si tu poti si banuiesc ca esti mai tanara decat mine
Reply With Quote
Răspunde