Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.09.2006, 12:15:38
Rusu_Tiberiu Rusu_Tiberiu is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 55
Implicit

antiecumenism: da, eu am dat doar un exemplu. si ai dreptate, holocaustul rosu e si mai urat. puteam la fel de bine sa ma refer la china, sau la panama, sau columbia, cuba, intreg continentul africa.. sa nu mai spun de malaesia, filipine, indonezia, tari in care sunt majoritatea fabricilor care fac hainele si adidasii cu care va incaltati.. sa nu mai spun de calculatoare.. si tot restul... in indonezia de exemplu philip knight, presedintele Nike are fabrici in care lucreaza 16 - 18 ore pe zi fetite descult pe cativa centi pe ZI. si aia e tot crima, chiar daca se moare in 3 zile sau in 3 ani.

...ma gandeam doar asa.. la cat de oribil o duce omenirea acum... incercam sa-mi explic cum vede Dumnezeu asta.. doar o idee... nu stiu... lumea e prea urata
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.09.2006, 12:17:02
Rusu_Tiberiu Rusu_Tiberiu is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 55
Implicit

...sunt fetite de 12 si 13 ani care lucreaza in acele fabrici, am uitat sa mentionez.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 18.09.2006, 12:29:12
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tiberiu
Scuze dar nu Dumnezeu a adus omenirea in situatia actuala..ci oamenii care au anulat existenta Lui Dumnezeu vrand sa demonstreze ca ei sunt dumnezei...acum de ce ne suparam ca adevaratul Creator si-a luat mana si a lasat oamenii-dumnezei sa-si arate puterea?
Si cu adevarat si-au aratat-o de-a lungul istoriei..dar nu in sensul bun cum a creat-o Cel Adevarat...ci dupa mintea lor ratacita...
Dovada = tragedia din ziua de azi pe plan mondial...si daca nu ma insel capii sunt exact cei care s-au dat ca fiind cei mai prigoniti,adica "evreii"...care au trecut ,culmea, de holocaust...
Deci,intrebarea este :au trait evreii holocaustul sau nu?...sau ei sunt adevaratii prigonitori care au creat holocaustul pana in ziua de azi pe plan mondial?
Reply With Quote
  #14  
Vechi 18.09.2006, 12:40:03
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Ai pus foarte bine problema,sora CLAUSEMI.Si ai si dreptate,evreii tot ei l-au rastignit pe Iisus si acum tot ei vor sa conduca lumea la pierzanie.Toate dovezile duc in aceasta directie.Si de asemenea nu e de mirare ca masoneria mondiala este condusa din umbra de Marea Loja SIONISTA.Sa fie o intamplare? Nu cred.Si da,bine spunea cineva,evreii prin holocaust si prin razboaiele actuale din tara lor platesc cu sange tributul promis de cei ce l-au rastignit pe Mantuitor,care au spus ca vor lua tot sangele asupra urmasilor lor,adica evreii de azi.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 18.09.2006, 12:43:14
Rusu_Tiberiu Rusu_Tiberiu is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 55
Implicit

da sunt nevoit sa-ti dau dreptate. ai dreptate claudia. ai dreptate.

uite.. incearca sa privesti in felul urmator. sunt o mana de oameni care conduc omenirea dupa bunul lor plac si impotriva vointei a 99.999% din pamanteni. doar o mana de oameni ce isi urmeaza propriile interese si care fac restul omenirii sa sufere, sa moara de foame, de gloante, de bombe.. de disperare.
si.. ma gandesc ca ar fi o idee buna ca Dumnezeu sa faca ceva in sensul asta.
..si daca ma gandesc si mai bine... poate ca daca i-ar face sa dispara.. vor aparea altii in loc si situatia va fi aceeasi. dar macar sa incerce :( eu unul ma lupt.. dar cam degeaba ca nu am putere. sa faca EL ceva. intelege.. tot ce spun este ca.. eu cred ca ar fi o idee buna. doar atat.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 18.09.2006, 12:48:33
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Marius
"evreii prin holocaust si prin razboaiele actuale din tara lor platesc cu sange tributul promis "

Eu cred ca nu se intelege un lucru...ceea ce se intampla la ora actuala in israel este tot produs evreiesc...iar directia este tot de a fi stapanitorii mondiali...masoneria nu este o joaca iar politica oculta care se practica in loji are un singur scop...subjugarea omenirii,chiar daca din aceasta omenire face parte si poporul evreiesc...sa nu uitam ca evreii au si oameni de rand....
Reply With Quote
  #17  
Vechi 18.09.2006, 13:02:45
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Clausemi
Marius
"evreii prin holocaust si prin razboaiele actuale din tara lor platesc cu sange tributul promis "

Eu cred ca nu se intelege un lucru...ceea ce se intampla la ora actuala in israel este tot produs evreiesc...iar directia este tot de a fi stapanitorii mondiali...masoneria nu este o joaca iar politica oculta care se practica in loji are un singur scop...subjugarea omenirii,chiar daca din aceasta omenire face parte si poporul evreiesc...sa nu uitam ca evreii au si oameni de rand....
Asa este,asta am vrut sa spun si eu.Multumesc ca ai adus lamuriri suplimentare,pentru a se intelege corect ceea ce am vrut sa transmit.Si holocaustul tot un produs evreiesc a fost.Mai exact al masoneriei.Am postat intr-un topic despre masonerie faptul ca Hitler era mason si facea parte in ordinul SKULL AND BONES din care face parte si Bush si nu numai.Da,masoneria,fondata de evrei,si-a masacrat propriul popor pentru interesele ei satanice.Revenind la Bush si administratia lui,nu observati acelasi comportament fascist si razboinic ca al lui Hitler?Totul se leaga si demonstreaza acelasi lucru:
Ca lumea este condusa de satanisti,pentru ca asta sunt de fapt masonii.
Reply With Quote
  #18  
Vechi 18.09.2006, 13:37:32
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rusu_Tiberiu
da sunt nevoit sa-ti dau dreptate. ai dreptate claudia. ai dreptate.

uite.. incearca sa privesti in felul urmator. sunt o mana de oameni care conduc omenirea dupa bunul lor plac si impotriva vointei a 99.999% din pamanteni. doar o mana de oameni ce isi urmeaza propriile interese si care fac restul omenirii sa sufere, sa moara de foame, de gloante, de bombe.. de disperare.
si.. ma gandesc ca ar fi o idee buna ca Dumnezeu sa faca ceva in sensul asta.
..si daca ma gandesc si mai bine... poate ca daca i-ar face sa dispara.. vor aparea altii in loc si situatia va fi aceeasi. dar macar sa incerce :( eu unul ma lupt.. dar cam degeaba ca nu am putere. sa faca EL ceva. intelege.. tot ce spun este ca.. eu cred ca ar fi o idee buna. doar atat.
Dragul meu...eu iti mai spun un lucru...
Cum vrei sa faca Dumnezeu ceva fara sa i se ceara acest lucru?Daca ar lua El hotararea sa ne schimbe viata unde ar mai fi libertatea noastra?El ne lasa liberi sa facem ce vrem...cati cer ajutorul lui Dumnezeu?...de exemplu tu....acum faci apel la Dumnezeu,dar mai devreme spuneai ca ,poate nu exista...deci?ce facem acum?
Cum sa ajute Dumnezeu pe cei care ii neaga existenta?Cum sa se faca prezent daca tu il refuzi?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 18.09.2006, 13:43:45
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Marius
"Ca lumea este condusa de satanisti,pentru ca asta sunt de fapt masonii."

Gresit...satanistii la randul lor sunt tot o loja masonica...si ei sunt condusi la randul lor de aceeasi organizatie...cu diferenta ca fiecare loja are rolul ei si actiunea ei indreptata spre distrugerea omenirii.

Reply With Quote
  #20  
Vechi 18.09.2006, 13:58:04
Rusu_Tiberiu Rusu_Tiberiu is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 55
Implicit

iar incerci sa ma atragi intr-un labirint de logica circulara claudia.
daca eu nu cred atunci El nu poate interveni sau ce ?
nu depinde ma de mine. depinde de EL. sa ma faca pe mine sa dispar si sa ramana cei buni. e bun asa ? nu e bun nici cum. oricum o intorci e vina noastra si EL ne vrea binele iar noi suntem de vine ca spuntem pacatosi. si probabil ca asa e..
..cine le mai stie si pe astea..
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
sa continui sau nu relatia... ada03 Nunta 50 14.01.2011 23:08:44
Relatia mea cu Dumnezeu The_Fallen Despre Sfanta Scriptura 21 27.06.2010 18:40:35
Relatia dintre fotografie si iconografie cod_gabriel Generalitati 15 12.02.2009 12:17:19
Despre holocaust Thesalia Generalitati 4 19.10.2008 18:32:29
ACUM IN DIRECT LA TV - RELATIA OM DUMNEZEU cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 2 20.01.2007 23:51:39