Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 16.03.2010, 17:45:18
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
Textul asta e material didactic ontopic :)
Sustii ca bioenergia e chestiune draceasca!si uite cum l-ai condamnat indirect,pe Mantuitor ca lucra cu dracul!fii buna si nu mai bate campii cu tot felul de teorii neverificate,vorbeste din proprie experienta!ai cercetat de aproape pe cei ce lucreaza cu bioenergie,le stii povestea,le stii ''de ce''-ul darului lor?nu!atunci callate la boca!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 16.03.2010, 17:50:00
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Sustii ca bioenergia e chestiune draceasca!si uite cum l-ai condamnat indirect,pe Mantuitor ca lucra cu dracul!fii buna si nu mai bate campii cu tot felul de teorii neverificate,vorbeste din proprie experienta!ai cercetat de aproape pe cei ce lucreaza cu bioenergie,le stii povestea,le stii ''de ce''-ul darului lor?nu!atunci callate la boca!
Iisus Hristos ne plasmuise din pantecele mamelor noastre si ne stia pe dinauntru si pe dinafara, ca doar El ne facuse. Ceea ce nu pot spune si despre bioenergeticieni.

Citat:
În prealabil postat de kiralina, cu alta ocazie
pisicuta s-a stins,a fost pusa intr-o cutie si am ingropat-o undeva!aici incepe miracolul!in noaptea urmatoare visez pe cer un chip de pisica ce imi zambea!era felul ei de a imi multumi ca am salvat-o din calea masinilor ce o faceau praf,din calea cainilor ce faceau acelasi lucru!i-am oferit cea mai buna solutie pentru ea in acel moment!nu m-am asteptat la visul ce a urmat!am mai salvat animale din situatii mai putin dramatice,dar nu le-am visat zambindu-mi fericite!e o minune ce Dumnezeu a facut-o unui animal prezenta mea acolo,dar si a acelui student la medicina veterinara!semn ca Dumnezeu are grija de orice creatie a sa,om sau animal!
Mai usor cu exaltarea pe scari, si cu pisicile, si cu palmele frematande.
Si dupa cum spuneam: material didactic.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)

Last edited by Jane Says; 16.03.2010 at 17:56:23.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 16.03.2010, 17:54:07
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jane Says Vezi mesajul
Iisus Hristos ne plasmuise din pantecele mamelor noastre si ne stia pe dinauntru si pe dinafara, ca doar El ne facuse. Ceea ce nu pot spune si despre bioenergeticieni.
Adica ce vrei sa spui,ca ii plasmuieste dracul?iar bati campii!si bioenergeticienii sunt creati de acelasi Dumnezeu,doar ca au in palme niste energii in plus!that's all,folks!nu suntem veniti de pe alta planeta,noi cei carora ne mustesc in palme energii benefice!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 16.03.2010, 17:58:54
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Uite,duminica,mi-a venit o verisoara in vizita!o durea capul ingrozitor!i-am pus mainile pe cap,a spus ca simte ca in cap i-a intrat o caldura!in 5 minute nu o mai durea capul,IN CONDITIILE IN CARE TOATA ZIUA O DURUSE!unde e dracul aici?eu tocmai venisem de la biserica.UNDE E DRACUL?RASPUNDE!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 16.03.2010, 18:01:26
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kiralina Vezi mesajul
Adica ce vrei sa spui,ca ii plasmuieste dracul?iar bati campii!si bioenergeticienii sunt creati de acelasi Dumnezeu,doar ca au in palme niste energii in plus!that's all,folks!nu suntem veniti de pe alta planeta,noi cei carora ne mustesc in palme energii benefice!
Aceste cuvinte ne doare
Ma refeream la faptul ca era firesc ca Hristos sa vindece ceea ce El zidise. Dar bioenergeticienii se inseala singuri cand cred ca lucreaza in aceeasi maniera cu Iisus Hristos.
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)
Reply With Quote
  #26  
Vechi 16.03.2010, 18:01:41
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Daca experienta directa cu divinitatea e material didactic,stau si ma intreb ce scara de valori ai!esti atee,clar!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 16.03.2010, 18:03:27
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jane says Vezi mesajul
aceste cuvinte ne doare
ma refeream la faptul ca era firesc ca hristos sa vindece ceea ce el zidise. Dar bioenergeticienii se inseala singuri cand cred ca lucreaza in aceeasi maniera cu iisus hristos.
nu lucreaza nimeni ca iisus,maniera e insa aceeasiunerea palmelor!asta am vrut sa subliniez!negand vindecarile facute prin palmi,negi pe iisus!esti atee,clar!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 16.03.2010, 18:04:53
Jane Says Jane Says is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.02.2010
Locație: KooKooLand
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.091
Implicit

QUOD ERAT DEMONSTRANDUM, folks!

Distractie placuta pe-aici pe topic, Kiralina :)
__________________
„Ca o carpa lepadata toata dreptatea noastra” (Is 64,5)
Reply With Quote
  #29  
Vechi 16.03.2010, 18:07:02
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Citat:
În prealabil postat de jane says Vezi mesajul
quod erat demonstrandum, folks!

distractie placuta pe-aici pe topic, kiralina :)
ca de obicei,esti pe langa!si totusi ,unde era dracul in evenimentul de duminica?
Reply With Quote
  #30  
Vechi 16.03.2010, 18:16:21
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

Nu ai oferit nici un argument in sustinerea teoriei cum ca bioenergia e exclusiv de la draci!la acest nivel,de discutie neargumentata,nu discut!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
bioterapie, înșelare demonică

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre nașterea din nou, din Duhul Sfânt și despre Botez Savonarola Sfinti Parinti (Patrologie) 15 20.07.2013 14:28:48
Petre Tutea despre Dumnezeu si despre atei tigerAvalo9 Generalitati 34 02.12.2010 16:37:16
Despre pacate si despre Canoanele duhovnicilor gheorghecoser23 Preotul 5 25.06.2008 18:01:23