Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 18.05.2012, 17:26:25
Hionia Hionia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2007
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Hionia
Implicit Sufletul animalelor

http://www.youtube.com/watch?v=VJeOx9ZtoeI
Reply With Quote
  #32  
Vechi 25.05.2012, 02:26:27
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
V-as ruga sa nu mai teorizati acest subiect ci incercati sa vb concret de exemple personale sau cel putin de exemple din realitatea alaturata voua:strada voastra,blocul vostru,alti membri ai familiei...
Aricolul despre care se discuta mi-a adus aminte de o intamplare care in trecut m-a marcat mult. Cand eram studenta, am cunoscut o doamna care avea o fetita de 2 ani si un catelus minunat alb si cret. Fetita statea la o femeie, remunerata in acest sens, cu saptamanile. Am mers o data cu aceata doamna sa ii mai duca cate ceva fetitei, impreuna cu catelul. Atat la dus cat si la intors, doamna mi-a vorbit doar de catel, cat este de minunat, ce face, etc. Dureros mi-a parut momentul in care mama a plecat cu catelul in brate, lasandu-si fetita acolo. Doamna respectiva avea o afacere personala care ii permitea un program flexibil, insa mi-a spus ca nu se poate descurca si cu catelul si cu fetita, de aceea este nevoita sa o lase acolo. Din acesta experienta, am inteles perfect punctul de vedere al autorului articolului.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce va face sa credeti in Dumnezeu ,cum slaviti iubirea fata de divinitate kappa_ii Generalitati 4 13.12.2011 22:07:35
dragostea exagerata pentru animale de companie urzicuta Generalitati 169 06.10.2011 13:56:31
Earthlings - documentar socant despre cruzimea fata de animale Floar3 Generalitati 2 30.10.2009 15:44:13