Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Slujba inmormantarii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 03.10.2021, 16:58:44
Iuliana.M Iuliana.M is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.08.2015
Mesaje: 30
Exclamation Mădălina Manole NU s-a sinucis.

De data aceasta am scris la Google fix "Mădălina Manole nu s-a sinucis" și mi-au apărut pagini cu ce a găsit motorul de căutare.

Unul dintre rezultate aici, din 2015
http://www.zumi.md/vedete/madalina-m...aflat-adevarul
Citez:
"O visam mereu. Madalina nu lipseste, e mereu prezenta in casa noastra. Mi-a povestit ce s-a intamplat in acea noapte. S-a certat cu soacra-sa, aceasta a impins-o, a cazut pe scari si s-a lovit mortal la cap. Ea a tras-o apoi jos, pe hol. El (n.r. sotul Madalinei, Petru Mircea) nu era acasa, se afla in compania amantei. Cand a venit, s-au inteles ce sa faca si sa spuna ca fata mea s-a sinucis. Apoi i-au turnat otrava pe gat. Eu unul nu as mai putea intra acum in casa aia, in casa crimei, pe holul ala, unde ea era intr-o balta de sange, a declarat Ion Manole, tatal Madalinei."

Acum nu știu dacă doamna Brooks cunoaște și această ipoteză, să vadă ce alte urme, în afară de cap, mai sunt prezente (și dacă pot surveni în urma unei căzături pe scări). Am să-i las acest citat la ultimul clip postat despre Mădălina.

Last edited by Iuliana.M; 03.10.2021 at 17:06:24. Motiv: o literă incorectă și probleme cu diacriticele
Reply With Quote
  #62  
Vechi 04.10.2021, 16:46:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliana.M Vezi mesajul
De data aceasta am scris la Google fix "Mădălina Manole nu s-a sinucis" și mi-au apărut pagini cu ce a găsit motorul de căutare.

Unul dintre rezultate aici, din 2015
http://www.zumi.md/vedete/madalina-m...aflat-adevarul
Citez:
"O visam mereu. Madalina nu lipseste, e mereu prezenta in casa noastra. Mi-a povestit ce s-a intamplat in acea noapte. S-a certat cu soacra-sa, aceasta a impins-o, a cazut pe scari si s-a lovit mortal la cap. Ea a tras-o apoi jos, pe hol. El (n.r. sotul Madalinei, Petru Mircea) nu era acasa, se afla in compania amantei. Cand a venit, s-au inteles ce sa faca si sa spuna ca fata mea s-a sinucis. Apoi i-au turnat otrava pe gat. Eu unul nu as mai putea intra acum in casa aia, in casa crimei, pe holul ala, unde ea era intr-o balta de sange, a declarat Ion Manole, tatal Madalinei."

Acum nu știu dacă doamna Brooks cunoaște și această ipoteză, să vadă ce alte urme, în afară de cap, mai sunt prezente (și dacă pot surveni în urma unei căzături pe scări). Am să-i las acest citat la ultimul clip postat despre Mădălina.
Pare-se dupa cum zici ca a fost un accident musamalizat cu sinuciderea.
Bine ca nu e nimeni vinovat. Soacra a impins-o ca sa scape de cearta deci n-a facut-o intentionand s-o omoare.

Inseamna ca putem canta impreuna fara indoieli:

”Fata draga nu fi trista fiindca e pacat,
Fara lacrimi nu exista dor adevarat
Dar se zvanta norii-n soare
Lacrima usor
Si surasul reapare
Cald si-nfloritor...”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Madalina Manole a plecat la Domnul ! cristiboss56 Generalitati 238 04.10.2021 16:38:38
Balada Mesterul Manole costel Generalitati 3 14.12.2010 11:07:59