Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 15.12.2022, 20:35:10
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Concertul Tronos din Parlament la un stream mult mai bun pe Trinitas tv(canalul youtube) 14.000 de vizualizări într-o singură zi:

https://youtu.be/YQbdJ6lvKGY?t=271


Partea a doua a concertului Tronos cântecele patriotice:
https://youtu.be/YQbdJ6lvKGY?t=3497

Scris în cărțile de auuur :), cântecul nee-mu-ri-torr:

https://youtu.be/YQbdJ6lvKGY?t=3893
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #132  
Vechi 16.12.2022, 12:11:15
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Concertul Tronos din Parlament la un stream mult mai bun pe Trinitas tv(canalul youtube) 14.000 de vizualizări într-o singură zi:

https://youtu.be/YQbdJ6lvKGY?t=271


Partea a doua a concertului Tronos cântecele patriotice:
https://youtu.be/YQbdJ6lvKGY?t=3497

Scris în cărțile de auuur :), cântecul nee-mu-ri-torr:

https://youtu.be/YQbdJ6lvKGY?t=3893
Sincer sa fiu, nu-mi place cum canta preotii corului thronos... e un fel de silnicie groasa, neagra, pesimista.... deznadajduita si culmea ei fiind toti oamenii bisericii.

Imi vine sa-mi astup urechile sau sufletul ca sa nu-mi distruga cu tancul lor bunul simt duhovnicesc.

Nu ma simt reprezentat in felul lor de interpretare si cantare, sunt ca o bascula plina de bolovani grei de plumb care au fost basculati pe o panta si fac un uruit asurzitor la care toti se ipocrizesca sustinand ca le place si ca e frumos.

Imi pare rau dar asta simt cand ii aud. Nimic inaltator, nimic ceresc, nimic duhovnicesc, doar o adunatura foarte serioasa de oameni care baga zgomote de bolovani ce se rostogolesc in sufletul altor oameni, amenintand asa ca o avalansa tupeista a groazei ca sa sperie omul.

Nu spun, or fi ei fiecare foarte buni ca si cantereti-rugatori la liturghie insa n-au ce cauta ei sa formeze coruri patriotice sau de colindatori ca iese iata ceva insuportabil.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.12.2022 at 12:15:23.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 16.12.2022, 12:12:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
”Vino langa mine frate.... sa cantam , sa plangem si apoi sa ridcam lancea lui Horea si sa ne bucuram urcand sus sus sus la munte sus la Da-vidra de IiSUS.

Sa ne amintim sa ne ridicam ochii ca sa iubim... Cerul.
Raman deci la fratii crestini ortodocsi care canta serios si frumos, pe care i-am postat in linkuri.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.12.2022 at 13:50:17.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 16.12.2022, 13:57:46
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Sincer sa fiu, nu-mi place cum canta preotii corului thronos... e un fel de silnicie groasa, neagra, pesimista.... deznadajduita si culmea ei fiind toti oamenii bisericii.

Imi vine sa-mi astup urechile sau sufletul ca sa nu-mi distruga cu tancul lor bunul simt duhovnicesc.

Nu ma simt reprezentat in felul lor de interpretare si cantare, sunt ca o bascula plina de bolovani grei de plumb care au fost basculati pe o panta si fac un uruit asurzitor la care toti se ipocrizesca sustinand ca le place si ca e frumos.
Eu nu mă ipocrizesc, chiar mi se pare înălțător cum cântă, pe alocuri parcă sunt niște îngeri, văd că în 2017 când nu era mizeria cu pandemia care a speriat mulți oameni, era plină Parohia Parcul Călărași din București unde s-a ținut:

Colindul Iisus bine ai venit
https://www.youtube.com/watch?v=za5nt1xTzLQ

La un moment dat cântă toată Biserica, era ceva inedit să ai binecuvântarea dumnezeiască să participi în mod fizic la concertul lor:

https://youtu.be/za5nt1xTzLQ?t=209

Toată parohia e însuflețită:

https://youtu.be/za5nt1xTzLQ?t=329

Citat:
Nu spun, or fi ei fiecare foarte buni ca si cantereti-rugatori la liturghie insa n-au ce cauta ei sa formeze coruri patriotice sau de colindatori ca iese iata ceva insuportabil.
Fiecare interpretare are ore de repetiție și exersare în spate, și în fiecare an aduc câte o piesă două noi, nu e în fiecare an același lucru.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #135  
Vechi 16.12.2022, 14:58:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Eu nu mă ipocrizesc, chiar mi se pare înălțător cum cântă, pe alocuri parcă sunt niște îngeri, văd că în 2017 când nu era mizeria cu pandemia care a speriat mulți oameni, era plină Parohia Parcul Călărași din București unde s-a ținut:

Colindul Iisus bine ai venit
https://www.youtube.com/watch?v=za5nt1xTzLQ

La un moment dat cântă toată Biserica, era ceva inedit să ai binecuvântarea dumnezeiască să participi în mod fizic la concertul lor:

https://youtu.be/za5nt1xTzLQ?t=209

Toată parohia e însuflețită:

https://youtu.be/za5nt1xTzLQ?t=329

Fiecare interpretare are ore de repetiție și exersare în spate, și în fiecare an aduc câte o piesă două noi, nu e în fiecare an același lucru.
Textul colindei "Iisus bine ai venit" e frumos si bun, la fel e laudabila primirea lor sigura si puternica cu Duhul, insa de cantat mai mult imi place cum cant io (care n-am voce nici memorie artistica) impreuna cu calugaritele...

(Iar daca ma gandesc cum au primit ei pe Domnul Iisus Hristos-Cuvantul ce se vesteste prin Cele 7 Trambite Apocaliptice ale Sale.... atunci imi pare de un ipocrism fara margini toata puterea si siguranta lor cinica manifestata prin cantec de parca ar vrea sa implineasca si ei ca ipocritii textul "Dar trebuie să umblu astăzi, mâine și poimâine, fiindcă nu se poate ca un proroc să piară afară din Ierusalim." (la cel vechi si ipocrit se refera textul), dar nu vreau sa zic nimic fiindca nu vreau sa acuz sau sa judec pe cineva.)

Ti-am zis ca prefer corurile celor sinceri, cantecele adevaratilor ingerasi cu glasuri mangaietoare de clopotei...
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.12.2022 at 15:07:18.
Reply With Quote
  #136  
Vechi 19.12.2023, 15:14:25
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit Salutari celor harnici.

George Simion si AUR saluta pe FB aceasta initiativa foarte buna pentru noi si pentru toti strainii ce vin sa viziteze sau sa ramana in aceasta tara sfanta si minunata.

"Am deschis magazinul Casei de Comerț UNIREA de lângă București. Urmează măcar unul în fiecare județ, pentru producătorii români. (din Romania, de aici de la noi)"
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 19.12.2023 at 16:02:23.
Reply With Quote
  #137  
Vechi 20.12.2023, 02:51:35
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
George Simion si AUR saluta pe FB aceasta initiativa foarte buna pentru noi si pentru toti strainii ce vin sa viziteze sau sa ramana in aceasta tara sfanta si minunata.

"Am deschis magazinul Casei de Comerț UNIREA de lângă București. Urmează măcar unul în fiecare județ, pentru producătorii români. (din Romania, de aici de la noi)"
E buna ideea alimentarelor agricole, dacă ar exista desfacere nu s-ar mai depopula așa de rău satele.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #138  
Vechi 04.01.2024, 17:14:31
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.227
Implicit

Ca sa scapam de candidatul Ciolacu e suficient sa-l batem la europarlamentare, stiti voi de cine zic, de ala cu certificatul de revolutionar primit pe declaratie pe proprie raspundere care a fost anulat.

L-am crezut mai serios ca altii din minciuma rosie USLamista insa cu chestia asta si-a dat arama pe fatza! Mihai Dodu slujind interese politicianiste oculte i-a retras certificatul provocand un conflict politic la care premierul a ripostat furibund aratand cine este seful terorist ce se amesteca in justitie si in orice institutie, demonstrand tuturor ca defapt lui ii pasa mai mult de avantajele si privilegiile egoiste si nicidecum de tara, luptand pentru avantajele pe care le are posesorul acestui certificat mizerabil, de la stat, dovedind ca este sigur un impostor fiindca un revolutionar eliberator serios si veritabil n-are nevoie de asa ceva si daca cumva primeste certificat si apoi i s-ar retrage certificatul, in mod sigur ar accepta fara probleme stiind ca noi cei din linia intai care am iesit atunci in strada riscand totul am facut-o gratis, doar de dragul adevarului sau al binelui si libertatii, neasteptand nicio rasplata si niciun privilegiu de la nimeni. Banii sau avantajele ulterioare constituind defapt o forma de batjocura si de insulta la adresa binelui savarsit atunci care nu poate fi nicidecum platit in bani sau avantaje materiale din moment ce actul revolutionar mantuitor a fost facut benevol, gratuit si liber. A incerca sa platesti asa ceva altfel decat prin multumire si recunostinta inseamna a injosi autorul deci numai un impostor se poate lupta in justitie ca sa traga foloase "cuvenite" din astfel de jertfe pure ale poporului insuflat si inspirat de puterea divina.
Unii se jertfira frumos si eroic, iar altii se erijara in beroi dupa cara isi dadura o lege cu beneficii pentru ei insisi si sa-i si cumpere pe ceilalti, mituindu-i ca sa-i sustina ca prostii in alegerile amagitoare care au urmat avand toti fraierii impresia ca are loc schimbarea cand defapt pana azi se tot face mereu restauratia ipocritilor cu fata "umana". Orice erou veritabil se dezice de aceasta vanzare-cumparare de suflete... care continua pana azi... si cine stie pana cand.

Deci trebuie sa ne mobilizam si vom scapa de revolutionarul impostor.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 04.01.2024 at 17:19:26.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare