Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 26.06.2021, 17:26:59
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Mă bucur mult când văd că sunt oameni care cred în Dumnezeu și în sfinți. E frumos că mulțumiți și mărturisiți după vindecare minunea. Nu toți se întorc să mulțumească. Dintre cei 10 leproși vindecați de Iisus doar unul s-a întors să mulțumească și acela nu era iudeu, nu era israelian.

Sunt însă unii care nu vor să creadă în minuni, care nu cred nici în cei din popor ce le mărturisesc. Acești orbi în ciuda evidenței caută să mintă folosind explicații științifice, logice, sistemice încercând să te convingă că nu Domnul ci omul și lumea te-a vindecat și că nu există nicio forță supra naturală.

Firește că Dumnezeu există, e bun și milostiv și minunat întru sfinții Săi!

Dacă aude glasul păcătoșilor care strigă după El cerând vindecare și scăpare cum atunci să nu asculte rugăciunea sfinților Săi care-i lucrează voirea?
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Icoane facatoare de minuni din Romania 1 Bucurie Moaste 41 28.01.2023 22:25:09
Noi minuni ale Sfantului Ierarh Nectarie Vindecatorul de Boli andreidiniasi Generalitati 7 09.05.2014 00:18:34
ACTA – Tratatul semnat in secret de Romania, ce va instaura dictatura si pe internet Laura19 Generalitati 100 06.07.2012 21:14:40
Sfantul nectarie, mare facator de minuni icamilin Rugaciuni 31 29.12.2008 19:07:31