Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Mirungerea(Ungerea cu Mir)
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 14.10.2021, 19:57:42
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Scrie mult, ca sa iti acoperi minciunile.

Ca daca nu ar fi numai minciuna in secta NIP ai scrie mai putin...

Citat:
Deci nu sunt dator sa prigonesc Cele 7 Tr.Ap. si pe Hristos-Cuvantul si daca mi-ar cere un inger din cer ca stie el ca e alta evanghelie si alta Mesie.
Pai Trambitele tale sunt alti ingeri (dar nu din cer), duhuri mai bine zis, care iti cer sa marturisesti cu putere... "noua credinta" a ingerilor.


Trambitele tale sunt noii ingeri.

Si tu faci exact ce zici ca nu faci.

Adica asculti de... noii ingeri.

Pai lui Veronica si lui Verginica le-au dictat "ingerasi" din astia, auzeau voci, vorbeau voci, de la ingeri din ai tai si tu ne iei cu abureli?


Dragule, ti-ai deconspirat credinta...de la noii ingerasi.

Felicitari Moroncele pentru ascultarea ta de "ingerasi"
Reply With Quote
  #32  
Vechi 14.10.2021, 20:51:09
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Scrie mult, ca sa iti acoperi minciunile.

Ca daca nu ar fi numai minciuna in secta NIP ai scrie mai putin...

Citat:
Deci nu sunt dator sa prigonesc Cele 7 Tr.Ap. si pe Hristos-Cuvantul si daca mi-ar cere un inger din cer ca stie el ca e alta evanghelie si alta Mesie.
Pai Trambitele tale sunt alti ingeri (dar nu din cer), duhuri mai bine zis, care iti cer sa marturisesti cu putere... "noua credinta" a ingerilor.


Trambitele tale sunt noii ingeri.

Si tu faci exact ce zici ca nu faci.

Adica asculti de... noii ingeri.

Pai lui Veronica si lui Verginica le-au dictat "ingerasi" din astia, auzeau voci, vorbeau voci, de la ingeri din ai tai si tu ne iei cu abureli?


Dragule, ti-ai deconspirat credinta...de la noii ingerasi.

Felicitari Moroncele pentru ascultarea ta de "ingerasi"
Domnule am parafrazat pe sf. Ap. Pavel.

Dar Mesia si Fiul lui Dumnezeu e si inger caci e ingerul Emanuel si iata ca Trambitele care sunt numite in Apocalipsa ingeri sunt asa de ingeri cum era inger sf. Ioan Botezatorul: ”Iata ingerul Meu....

Nu mai inventa si-ti da tu sema nascocind tot felul de scenarii si deductivitati.... nu mai ghici ca baba omida de unde este mesajul Trambitelor.

Ti-am zis ca roadele pocaintei si ascultarii lor au facut multe si mari minuni in popor si multe proorocii s-au adeverit si iata ca lor, umilitilor, le graieste Domnul de 65 de ani nu tie sau altora! Pismuiesti?

Cine ar putea scrie atat de Mangaietor ca Hristos-Cuvantul in Cartile albe?

Crezi ca e capabil vreun inger sau vreun duh sa graiasca la fel ca Dumnezeu?

Oricare arhiereu insaileaza discursuri si pilde pe marginea Vechiului Testament si pe ce a zis Mesia acum 2000 de ani sau sfintii laudandu-se cu pericopa zilei dar nimeni n-a fost in stare vreodata sa graiasca atat de frumos si inaltator!

Poate ca tu nu intelegi ce scrie acolo!
Poate ca tie ti se pare ca ar putea diavolul sau omul scrie asa ceva!

Deci Cuvantul e de crezut nu ca zic eu sau altii sa-L credem ci fiecare citind va crede si-i va zice Domnul: Credinta ta te-a mantuit!

Crezi?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.01.2023 at 13:06:24.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare