Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Postul in Biserica Ortodoxa > Postul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #661  
Vechi 29.06.2021, 16:13:27
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Adr.iu91 has left the chat.

Succes si Doamne ajuta, @gpalama! Poate reusesti sa ii luminezi mintea, lui Moroco 🙌! Nu ma mai bag intre voi 😅

Vorbim civilizat in alte subiecte cand se mai calmeaza apele pe aici!
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #662  
Vechi 29.06.2021, 16:21:12
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Adr.iu91 has left the chat.

Succes si Doamne ajuta, @gpalama! Poate reusesti sa ii luminezi mintea, lui Moroco 🙌! Nu ma mai bag intre voi 😅

Vorbim civilizat in alte subiecte cand se mai calmeaza apele pe aici!
Ar putea noaptea mintii sa lumineze pe cineva?

Ti-am zis ca vezi pe dos. Cu ce te-a pacalit? Hai spune, marturiseste cum ai ajuns sa crezi in hulele si mitomaniile lui @gpalama.

Te rog, e chiar foarte interesant. Fa un efort istoric introspectiv si marturiseste cum ai ajuns la concluzia ca @gpalama lumineaza. Necredinta lui in Cele 7 Tr.Ap. te-a luminat? Cum ai ajuns sa-l crezi? Te rog fa un efort si povesteste-ne.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #663  
Vechi 29.06.2021, 17:14:13
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Ar putea noaptea mintii sa lumineze pe cineva?

Ti-am zis ca vezi pe dos. Cu ce te-a pacalit? Hai spune, marturiseste cum ai ajuns sa crezi in hulele si mitomaniile lui @gpalama.

Nu eu luminez ci Biserica.

Nu am zis un cuvant de la mine ci tot ce am zis e de la Biserica !!!!

Asa ca domnul Moronco Cuferitorul, mai usor cu cufereala pe toate threadurile.

Du-te si te cufere in alta parte.
Reply With Quote
  #664  
Vechi 29.06.2021, 17:25:40
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu eu luminez ci Biserica.
Da-da, stiu, tu esti biserica. Noi nu contam, nu conteaza ce credem si ce zicem.
Miauna la alta masa autoerijatu-le la putere!

Citat:
Nu am zis un cuvant de la mine ci tot ce am zis e de la Biserica !!!!
Fireste, toate acuzatiile, judecatile, sentintele, oasndirile, toate hulele, toate mitomaniile si josniciile desertate pe toate firele de discutie nu tu le spui ci biserica! Esti prostut! Esti decat un pui mitoman credul! Esti puiul baronului de Mieunhauzen care miauna ca el si numai el e biserica. Penibil! Inteleg, acum ai inceput sa discuti in termeni de voi (biserica) si noi (sectarii). Penibil! Ai auzit ca Templul e Domnul Hristos? Deci doar El poate grai ca si cum ar fi Biserica! Tu esti decat un mitoman autoerijat.

Citat:
Asa ca domnul Moronco Cuferitorul, mai usor cu cufereala pe toate threadurile.
Stai linistit ca nu ma mai tem de teroristi extremisti ca tine care se cred biserica si se constituie ei in inchizitie!

Citat:
Du-te si te cufere in alta parte.
Nu ma scapa! Cu vidanja bagata la ventilator esti tu desi nu ai carnet!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #665  
Vechi 29.06.2021, 17:34:50
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Da-da, stiu, tu esti biserica. Noi nu contam, nu conteaza ce credem si ce zicem.
Miauna la alta masa autoerijatu-le la putere!

Stai linistit ca nu ma mai tem de teroristi extremisti ca tine care se cred biserica si se constituie ei in inchizitie!

Nu ma scapa! Cu vidanja bagata la ventilator esti tu desi nu ai carnet!
Teme-te de prostiile aruncate impotriva Biserii: BISERICA GRESESTE, BISERICA S-A PRIPIT, BISERICA E REA, ...

Numai astea ai spus pe forum.
Reply With Quote
  #666  
Vechi 29.06.2021, 18:19:07
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Teme-te de prostiile aruncate impotriva Biserii: BISERICA GRESESTE, BISERICA S-A PRIPIT, BISERICA E REA, ...

Numai astea ai spus pe forum.
N_am aruncat nimic impotriva bisericii asa ca nu mai starni frica din memoria colectiva. Daca am raspuns, acuzatiilor atunci am raspuns celui ce se crede el insusi biserica adica tie-tu-biserica! Te citez: ”Nu am spus altceva decat ce spune biserica.”

Nu incerca sa minti ca discut eu aici cu biserica. Nu discut cu biserica ci cu un luxiferic ce s-a autoerijat care se crede biserica si se crede glasul bisericii si starneste frica mintind ca am lovit biserrica. Vai vai, cica iata hulitorul tuturor credinciosilor. Minti! Nu esti tu decat un mitoman. Nu esti biserica, nu spui adevarul si Ortodoxia nu-si permita sa vorbeasca ca tine, nu-si permite sa se exprime cu un limbaj de huligan analfabet, josnic ce huleste fara rusine pe Dumnezeu si pe orice coleg de forum facandu-l prost, adormit, nebun, neintelegator, alea alea...

Pacaliciule! Nu mai pacali oamenii ca eu hulesc ortodoxia! Tu o hulesti la fiecare postare fara sa-ti pese de nimic! Nu-ti dai seama ca toate postarile tale se pot constitui in probe pentru oricine? Nu toti merg dupa fenta si dupa barfa! Nu toti ti se inchina tie!

Oricine poate sa vada clar cine huleste.... BISERICA! Dar mai ales cine huleste pe Dumnezeu!

Nu toti sunt fraieri sa mearga dupa fenta: hulitorul travestit striga opriti hulitorul! Striga el ca teroristul: nu va luati dupa dovezi, dupa ce cititi si ce intelegeti ci luati-va dupa ce va spun eu si dupa ce va dau eu voie.

Bai Bahomed al uslamismului, inceteaza cu minciuna si teroarea! Nu esti decat un user ratat ce te deserti pe toate firele de discutie acuzand pe nedrept la nesfarsit!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 18:25:16.
Reply With Quote
  #667  
Vechi 29.06.2021, 19:19:51
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Bai Cuferitorule esti un mosneag la o varsta prost ca o gaina.

Ai si produs un cantec:

Balada lui Moroncel Cuferitorul.

Nip e bun,
bOR e rai
Toti e rai dar nip e buni
Biserica greseste doar Trambitele e bune
Moroncel spune profetii si revelatii
E dat afara din biserica darbiseeica greseste
Cuferitorul are dreptate.


Bai balada cuferelii vezi ca tot ce produci e o cufereala.
Reply With Quote
  #668  
Vechi 29.06.2021, 19:48:54
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai Cuferitorule esti un mosneag la o varsta prost ca o gaina.

Ai si produs un cantec:

Balada lui Moroncel Cuferitorul.

Nip e bun,
bOR e rai
Toti e rai dar nip e buni
Biserica greseste doar Trambitele e bune
Moroncel spune profetii si revelatii
E dat afara din biserica darbiseeica greseste
Cuferitorul are dreptate.


Bai balada cuferelii vezi ca tot ce produci e o cufereala.
Minti ca doar atata stii sa minti. Pardon, mai stii sa hulesti si sa arunci pe mine dupa formula hotul travestit striga prindeti hotul!

Tu spui astea, nicidecum nu spun eu ineptiile postate de tine, reintepretari dupa noaptea mintii , dupa rumegusul din cap si dupa paiele din ochi!

Nu spun ce spui tu ca spun!
Deci doar fraierii pun botul si te cred pe tine in ciuda dovezilor, in ciuda evidentei... vai de capul lor de creduli amarati si speriati, infricosati de niste lasi ce striga ca din gura de sarpe ca sunt toti pagubiti!

Nu v-a pagubit cu nimic Cele 7 Tr. Apocaliptice!

Dumnezeu a revenit sa va dea si sa va apere!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 29.06.2021 at 20:19:00.
Reply With Quote
  #669  
Vechi 30.06.2021, 10:57:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Cuferitorule, iti primesti exact ce lasi inapoi.

Adica ai adus cu vidanja iti primesti vidanja inapoi.

Sa stii ca nu iti primesti nici un gram in minus.

De asta se refuleaza totul in capul tau.

Asta ai lasat in urma, asta iti primesti.

Viata este reciproca - tot ce arunci iti primesti inapoi.

Este momentul recoltei - culesului. Iti culegi ce ai semanat, asa din belsug.

Ti-a dat Dumnezeu unul sa te duca asa cum esti cu bune si cu rele.
Reply With Quote
  #670  
Vechi 30.06.2021, 14:07:08
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cuferitorule, iti primesti exact ce lasi inapoi.

Adica ai adus cu vidanja iti primesti vidanja inapoi.

Sa stii ca nu iti primesti nici un gram in minus.

De asta se refuleaza totul in capul tau.

Asta ai lasat in urma, asta iti primesti.

Viata este reciproca - tot ce arunci iti primesti inapoi.

Este momentul recoltei - culesului. Iti culegi ce ai semanat, asa din belsug.

Ti-a dat Dumnezeu unul sa te duca asa cum esti cu bune si cu rele.
Exact. Eu voi avea de la Dumnezeu o comooara in Cer caci pe Hrisos-Cuvantul Il marturisesc si pe Cele 7 Tr.Ap. ale Sale prin care sufla pregatirea in vederea judecatii.

Voi, marii tembeologi raspopiti, facand o echivalenta pe dos asa ca lumea care slujeste pacatul si trufia, terorismul si stapanirea absoluta impreuna cu Luxifer, ziceti ca eu am venit cu vidanja pe forum si va dati pagubiti si va razbunati aruncand defapt cu toata cufureala lumii si cu turbarea voastra in mine dar nu va puteti multumi cu asta si va ridicati calcaiul nu numai impotriva mea si a Celor 7 Tr.Ap. ci mai ales impotriva Domnului caruia ii spuneti satana, duhul rau, secta rea... etc.

Cred ca iti dai seam ce comoara vei avea in iad, tu si toti aliatii tai de haituiala si mito-manie, prieteni de vidanje cu ventilator si de huliganisme ”ortodoxe”. Esti pus deja de Luxifer devenit satanaSS un fel de CapoSS in temnita necredintei voastre, acolo unde mustele mari, asa ca tine, doglei cu burta si spate foarte colorat si lucios vor tine in subordine musculitele betive ce se hranesc cu otrava si turbare, drosofilele melanogangster, intr-un raport de terorism de tipul master-slave ca sa va ia lumea de exemplu si sa poata face toti sclavii muncile iadului mai cu spor.

Deci esti liber sa visezi dupa cum te inspira proorocul mincinos ca tu ai dreptate si ca va fi bine de voi continuand pe calea asta a voastra plina de cotloane si buncare antiatomice si ca ar fi invers decat iti marturisesc eu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cine mai tine post negru?! Daniel_7 Generalitati 55 09.02.2018 18:29:45
post negru tigruta25 Generalitati 20 14.09.2014 02:38:17
Postul negru bogdanc Sfintele Pasti - Invierea Domnului 20 04.05.2013 16:39:27
post negru cristina mioara Generalitati 28 29.07.2011 14:40:19
Postul la crestini si postul la maestri yoghini - oare sunt acelasi lucru? mihailt Generalitati 21 10.09.2010 11:24:12