Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 27.07.2009, 11:01:40
florinna01
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit vrajii

buna si eu am fost la ghicitoare in cafea si mi-a spus numai lucruri rele despre familia mea,cuvintele ei erau permanet in mintea mea ca o vraja nu stiu,numai la ce mi-a zis ea ma gandeam ,m-a spovedit ,am luat canon si ma simt fff bine acum,am scapat de ea...
Reply With Quote
  #142  
Vechi 03.08.2009, 22:15:04
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Va multumesc pentru sfaturi!
Fizic sunt bine, insa sufleteste sunt iar agitata, asta pentru ca m-am indepartat iar de Dumnezeu..nu m-am mai spovedit, nu mi-am terminat canonul, am repetat aceleasi greseli...nu m-am rugat seara de seara...
O sa ma rog, iar la Maiuta sa ma ajute si sa ma ierte ca m-am indepartat iar dupa ce am fost atat de mult ajutata...


Inca de la primele mele postari,un membru al forumului imi scria pe privat si ma ajuta ca si altii care mi au scris...foarte mult...
Nu stiu ce mai face acest membru dar recitesc toate mesajele cand imi este greu si ma ajuta...
Am sa postez unul din primele mesaje primit de la acest membru, deoarece poate sa fie util si pentru alti frati...



"buna!
eu sunt medic si pot sa-ti spun in mare ca la un moment dat toti suntem bolnavi de cancer la nivel microscopic.O celula canceroasa e o celula care pierde legaturile cu cele din jur(in tesuturi celulele sunt "cusute" cu anumite proteine care trec dintr-o parte in alta a membranelor a doua celule alaturate exact cum trece ata dintr-o parte in alta a dua bucati de panza) deci celula se descoase de cele din jur, uita sa moara, si se divide foarte repede
cam astea sunt cele 3 mari trasaturi ale unei celule canceroase
"Uita sa moara" pentru ca in codul genetic in genele ADN-ului exista un program care programeaza celula sa traiasca o perioada cam asa cum programam noi televizorul seara (pentru situatia in care adormim) sa se inchida in 10-20-30min
Mutatia genetica de la nivelul unei celule poate fi mostenita sau poate aparea sub agresiunea factorilor externi:radiatii, stres, noxe,...etc
O celula de asta rebela in general este sesizata de sistemul imun si anihilata de la bun inceput sau mai tarziu
In mediul in care noi traim cu atatia factori de agresiune in jurul nostru dezechiribre de astea la nivel intim celular apar zilnic, deci de aceea spun ca la un moment dat toti putem fi bolnavi de cancer
Asta ar fi "nasterea" unui cancer
Mai departe el poate fi omorat din fasa de sistemul imun sau scapat de sub control
Este scapat de sub control daca:
a)sistemul imun este deficitar
b)turn-ovrer-ul (adica parioada de diviziune celulara)=inmultirea e agresiva
c)a+b
pentru ca un cancer sa creasaca are nevoie de un fel de hormoni FACTORI DE CRESTERE care sunt si de provenienta endogena (sintetizati de organism) dar in mare parte si mult mai eficienti cei adusi prin alimentatie
ORICE PRODUS DE ORIGINE ANIMALA, NU NUMAI CARNE CI ORICE ARE ORIGINE ANIMALA LAPTE OUA, BRANZA, ETC CONTINE ACESTI FACTORI DE CRESTERE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Asta este unul din secretele postului!
Ca sa nu mai spun ca cei mai multi sunt in carne, logic, PENTRU CA DE ACESTI FACTORI ARE NEVOIE ORICE CELULA SI ORICE ORGANISM ANIMAL!
Acest soi de hormoni care ajuta sa creasca orice celula animala fara discernamant lipsesc DIN VEGETALE
Pentru ca sistemul imun sa poata lupta are nevoie de energie, emergie care se obtine cel mai repede si mai simplu din glucide, mai simplu-glucoza pe care organismul il ia cel mai usor din miere de albine si vegetale care contin glucidele sub forma de dizaharid usor de rupt de enzimele intestinale cu eliberare rapida de energie in copmaratie cu glicogenul din produsele animale care trebuie transportat la ficat si desfacut acolo dar cu consum de emergie, ca sa nu mai spun de cata energie consuma stomacul ca sa digere carnea!
Sper ca nu te-am plictisit dar m-am straduit sa-ti demonstrez ca si prin alimentatie poate fi subminat un cancer! Categoric nu cred ca poti stopa ORICE cancer prin alimentatie potrivita dar cred ca poti sa pui SERIOASE "bete in roate" si destule forme raspund surprinzator sau chiar miraculos la dieta
Imagineaza-ti ca celulele canceroase sunt intr-o cetate si tu o asediezi; ce faci intai? tai alimentarea cu hrana si apa
APOI!
Ai mare nevoie sa-ti schimbi gandirea!!!!!!!! Gandurile fixe, angoasele, MAI ALES FRICA cresc sinteza si secretia de hormoni de stress catecolamine(adrenalina si noradrenalina) si cortizol; catecolaminele mai putin, dar CORTIZOLUL ARE UN DEOSEBIT DE NOCIV EFECT PE SISTEMUL IMUN!!!!!!!!!!!!
Cortizlul e medicamentul ala care se da in boli autoimune, transplant pentru a scadea raspunsul imun temporar pentru ca organismul sa poata primi grefa (in transplant);cei aflati in situatia de a primi cortizol(sau derivate de cortizol)sunt tinuti in mediu cat mai steril: nu au voie sa se imbolnaveasca fiindca sist imun nu poate raspunde
ITI DAI SEAMA CE-TI FACI SINGURA GANDINDU-TE CU ATATA FRICA SI CU ATATA INTENSITATE?
Sa stii ca nu vreau sa-ti fac o demonstratie de inteligenta (oricum astea sunt cunostinte de anatomia amului cls XI si poti sa te convingi) dar vreau sa te convingi
Nu vreau sa te conving eu cu vorbe de genul "n-o sa fie asa, ai incredere!" ci vreau sa te convingi singura afland de niste fenomene si intelegandu-le si mai ales intelegand in ce fel iti gresesti tu tie in asa fel incat sa te corectezi
Fenomenele sunt mult mai intime dar ca sa-ti corectezi gandirea este suficient
Problemele intr-adevar pot fi declansate , intretinute si exacerbate de gandirea ta atat prin aparitia de dezechilibre in organismul tau la nivel foarte concret, fizic, dar si prin campul elegtromagnetic pe care il generezi in jurul tau si care poate atrage formele alea de energie fara trup care teoretic sunt purtatoare de coarne(ca sa fac si o gluma)
Organismul uman este generator de fenomene electrice( pentru ca mineralele din organism sunt sub forma de ioni Na+, Cl- , K+) iar prezenta acestor curenti electrici se demonstreaza prin EKG, EEG,(electrocardiograma, electroencefalograma), miograma, etc
Un curent electric variabil genereaza un camp magnetic, un camp magnetic variabil genereaza curent electric dupa cum stim din manualele de fizica de liceu(cred cls X)
Asa ca intr-adevar in jurul nostru exista camp electromagnetic care depinde de incarcarea electrica a organismului si daca acesta creste si capata capacitati videcatoare atunci e prin interventie dinafara si nu totdeauna e de la DUMNEZEU si iti zic asta ca sa ai grija la ce vindecatori ajungi ca au aparut o groaza inclusiv pe posturile de televiziune si toti vindeca in numele lui HRISTOS parc-am trai vremurile din urma
Tu faci oricum ce vrei dar sa ajungi la astia e ca si cum ti-ai injecta un polidin impotriva unei raceli cu un ac infestat cu HIV-SIDA pentru ca in general te simti mai bine dupa pasele lor energetice dar nu stii ce te asteapta dupa aia
CONCLUZIE
Potrivirile la carti nu sunt o proba pentru predestinare ci mai curand adeverirea unei probabilitati
Daca stai despuiata in ploaie eu iti pot spune ca o sa racesti fara sa-ti dau in carti
sau daca iti fac o radiogarafie pelvina si vad o vezica urinara pe jumatate plina pot sa-ti "profetesc" c-o sa te duci la baie peste 2 ore; o sa ajungi la concluzia ca sunt clarvazatoare daca te duci? dar daca intre timp se intampla sa faci o hemoragie si fluxul sangvin renal scade si determina scaderea filtrarii urinare si in final scade diureza, inseamna ca m-am inselat pe radiografie? NU! Inseamna ca era o probabilitate foarte mare sa te duci la baie si o probabilitate foarte mica sa intervina un factor extern care sa duca la alt fenomen
Ne nastem cu anumite trasaturi si viata noastra este o serie de probabilitati, nu de certitudini. Probabilitatea poate fi foarte mare la un moment dat, dar mai exista o probabilitate sa se intersecteze cu probabilitatea perpendiculara sau chiar opusa si probabilitatea aceea foarte mare pe cat era ea de mare sa fie zadarnicita. Gandeste-te la proverbul romanesc cu buturuga mica sau la scene biblice gen DAVID SI GOLIAT
TEORIA PROBABILITATILOR este un capitol foarte frumos din matematica si cu aplicatii largihttp://ro.wikipedia.org/wiki/Teoria_probabilit%C4%83%C5%A3ilor
Fenomenele merg intr-o directie conform actiunilor trecute care le imprima o traiectorie si conform legii firii dar oricand poate interveni un alt fenomen care poate merge si el indirectia firii lui, se ciocnesc si traiectoriile lor se schimba conform energiei cu care s-au intersectat si elasticitatii pe care au avut-o la ciocnire
Tu te-ai ciocnit(ca si mine) cu un demon care te-a radiografiat si-a vazut ca esti influentabila si prin "purtatoarea" lui de cuvant ti-a bagat ceva in subconstient. Apoi a stat la panda pana la momentul propice pentru a-ti aduce aminte
Acum tu faci 3 mari pacate:
1)CREZI IN PREDESTINARE DECI NU CREZI IN INTERVENTIA UNUI FACTOR EXTERN=BUNAVOINTA LUI DUMEZEU DE A SCHIBA CURSUL EVENIMENTELOR
2)TE GANDESTI INTR-UNA CU FRICA, ITI STRICI ECHILIBRUL CHIMIC AL ORGANISMULUI DECI TE SINUCIZI, DE FAPT SI CREDINTA TA IN FENOMENUL ASTA TE POATE OMORA
3)TRAGI SI PE ALTII DUPA TINE! Vor spune ca vrajitoarea a avut dreptate!! Haidem cu totii sa aflam voia lui DUMNEZEU din gura necuratului
Din punctul meu de vedere esti datoare sa te recuperezi macar pentru cei din jurul tau sa nu-i duci si pe altii in pacat si cred ca si rugaciunea ta poate merge in sensul asta
daca nu pentru tine atunci macar pentru rusinarea vrajitoarei si paza celor din jur sa te ajute DUMNEZEU
Si chiar si noi pate suntem doua probabilitai nefericite care ne-am ciocnit pe net si ne schimbam traiectoriile, amandoua spre viata!
Eu nu stiu unde sa ma marturisesc poate ma ajuti ca eu sunt ca evreii care s-au nascut si au trait in afara tarii si legii lor si vor sa se intoarca si sa invete limba si obiceiurile
pe mine m-au botezat dar in rest nu am nimic comun cu crestinismul si incerc sa ivat limba si obiceiurule ortodoxiei
sper ca nu te-am obosit si plictisit".
Reply With Quote
  #143  
Vechi 05.08.2009, 08:48:29
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

sa nu mai mergi la vrajitori....e magia neagra....nu tre sa iti cunosti destinul...Cel de sus are grija de noi....lupta...si nu cadea in ispite...
Reply With Quote
  #144  
Vechi 25.08.2009, 22:10:12
hmiron hmiron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 380
Implicit

Eu i-as fi ras in nas daca mi-ar fi zis una ca asta. Tu cand te infricosezi la gandul ca o sa faci 28 de ani in curand inseamna ca o crezi. Eu nu cred in prooroci, crestini sau de alt fel.

Dar presupunand ca exista oameni care pot vedea viitorul, atunci acestia vor fi neaparat buni crestini, nu cred ca Dumnezeul crestin ar alege sa vorbeasca prin gura unei ghicitoare sau sa-i dea tocmai ei acest dar.

Atunci poate Diavolul sa se uite in viitor? Si daca da, poate el destainui acel viitor oamenilor? Nu stiu raspunsurile la aceste intrebari. Dar tind sa cred ca la a doua este NU.
Reply With Quote
  #145  
Vechi 27.08.2009, 12:01:18
pui pui is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 116
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa Vezi mesajul
Sa nu va duceti la ghicitoare. Eu am fost si mi a zis ca o sa ma imbolnavesc si o sa mor la 28 de ani(acum am 25)...nu mai pot sa traiesc linistita...imi vine in minte mereu ca o sa mor...am inceput deja sa am probleme de sanatate acolo unde mi a spus ghicitoarea...NU MERGETI LA GHICITOARE
Doar bunul Dumnezeu stie ce se va intampla cu noi, El ne-a dat viata, El o ia.Iar atunci cand nu mai avem putere sau suntem bolnavi si oricat de disperati am fii, in loc sa alergam la ghicitoare mai bine sa alergam la Dumnezeu LA EL GASESTI TOTUL!, asta o spun din tot sufletul
Multa sanatate si rogate
Reply With Quote
  #146  
Vechi 31.08.2009, 18:02:10
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu cred ca dincolo de toate, nimic nu-i intamplator, si daca ai putere sa te rogi si sa te indrepti, iti poti (re)gasi cararea dreapta, nu cea pe care te aflai inainte de a merge la vrajitoare, ci cu mult mai inainte cand poate nici nu stiai de multe dintre tentatiile vietii.
In al doilea rand, eu nu am cunostinta despre o "vrajitoare" care sa nu fie escroaca, iar ceea ce te poate distruge nu e ghicitul ei, ci autosugestia ta. Oricum, din cate am inteles, daca n-ai fi mers acolo, n-ai fi avut sansa sa te apropii de biserica si de Dumnezeu, iar faptul ca ti s-a dat aceasta sansa eu zic ca nu-i intamplator! Dar, fii te rog mai perseverenta in credinta, ragreta-ti sincer faptele si nu le mai repeta. In mod normal ti se pare aproape imposibil. Cunosc fiindca nu de mult am trecut prin asa ceva. Totusi, fara prea mult efort, citind despre Parintele Arsenie Boca, am decis sa plec cu toata familia la mormantul lui, iar in drumul nostru am mai trecut pe la alte 8 manastiri unde ne-am rugat si am platit acatiste de 40 de zile. De atunci parca simt nevoia sa nu pierd nici o duminica fara sa merg la biserica, cat despre vechea slabiciune o tratez de parca nici n-ar fi existat vreodata!
Sta in puterea ta sa te indrepti, iar bunatatea lui Dumnezeu nu are limite. In plus nu stiu daca ai incercat vreodata sa citesti Paraclisul Maicii Domnului. In cazul tau ar fi trebuit, zic eu. La 27 de ani, eu ar fi trebuit sa fiu mort, nu petru ca mi-au prezis vrajitoarele, ci fiindca nimeni nu mai credea ca-mi mai revin, nici cei de la Fundeni. Acum multumesc Lui Dumnezeu, am 49 de ani, am o familie unita, am doi baieti de care suntem foarte mandri, cel mic are 11 si nici nu concepe sa nu ma insoteasca la biserica de fiecare data. "Ce nu ne omoara, ne face mai puternici!" La vremea aceea, citeam foarte mult Paraclisul ca am ajuns sa-l stiu si acum pe dinafara. Mi-a fost de mare ajutor si-l recomand oricui!
Dumneziu sa-ti dea sanatate si intelepciunea de pe urma!
Reply With Quote
  #147  
Vechi 31.08.2009, 20:58:24
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Draga Omubun,

De cand am vazut username-ul tau m-a cuprins un sentiment de bucurie...
Citind mesajul tau mi-au dat lacrimile...Paraclisul Maicii Domnului!? Fara ajutorul Maicutei cred ca mi-as fi pierdut mintile sau cine stie ce as fi facut nici nu vreau sa ma gandesc...Citesc Paraclisul si Acatistul cu nevrednicie si buna noastra Maicuta ma linisteste, ma mangaie cum numai Ea poate sa o faca...

Mie, intr-un fel aceast lucru care mi s-a intamplat, mi-a schimbat viata si cred eu ca in bine...Indraznesc sa spun, ca in felul asta Dumnezeu m-a facut atenta ca sunt in ratacire...Acest lucru mi l-a spus si duhovnicul meu...ca in felul asta Dumnezeu m-a intors la credinta...

Inteleg cand vorbesti de pelerinajul tau la mormantul parintelui Arsenie Boca...
Nimic nu este intamplator si bunul Dumnezeu ne cauta pe noi copiii lui cei rataciti. Desi ducand o viata pacatoasa totusi, cand imi era greu stiam ca este Maicuta Domnului si ii ceream ajutor...Ea m-a auzit si mi-a indreptat pasii mei nevrednici spre Moldova la manastiri si la parintele Iustin ...NU as fi crezut niciodata ca voi reusi sa ma spovedesc...ma apasau pacatele...ma durea sufletul ingrozitor dar nu ma spovedeam...Ei bine intalnirea mea cu parintele Iustin chiar daca s-a desfasurat pret de 2 min. m-a ajutat foarte mult...Nu a vrut sa discute nimic cu mine mi-a spus doar sa ma spovedesc si ce vreau sa il intreb pe el sa il intreb pe parintele duhovnic ca-mi va da acelasi raspuns...Am plans mult cand am iesit sufletul meu era ravasit...si m-am spovedit povestin totul cum nu credeam ca o voi face vreodata ...m-am simtit usurata, impacata...cand am iesit de la spovedanie i-am zambit sotului desi ochii imi erau umflati de plans pot sa spun ca m-am simtit cu adevarat fericita, o fericire care nu cred ca o voi trai inca o data...Daca parintele Iustin vorbea atunci cu mine nu cred ca m-as fi spovedit...

Ma lupt cu depresia pentru ca stiu ca ea nu este decat lipsa Lui Dumnezeu din noi, e ca si cum trupul ar umbla fara suflet ...este adevarata moarte.

"Doamne , nu cu mania Ta sa ma mustri,/ Nici cu urgia Ta sa ma certi./ Miluieste-ma, Doamne, ca sunt neputincios.../si sufletul mi s-a tulburat foarte..."(Psalmul 6)
Reply With Quote
  #148  
Vechi 11.09.2009, 20:10:09
teogur teogur is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.09.2009
Mesaje: 12
Implicit A hope

Am citit randurile tale si am fost miscat sa simt zbuciumul din sufletul tau.Totodata mi-am amintit de cineva din scripturi cu o poveste apropiata de a ta.Este vorba de imparatul Ezechia caruia proorocul Isaia i-a zis ca va muri cu scopul ca acesta sa-si randuiasca casa si viata(vezi 1 imparati capitolul 20).Ezechia care era un om bun s-a intristat,a plans si i-a cerut lui Dumnezeu sa isi aduca aminte ce a facut pentru El.Dumnezeu i-a mai daruit cativa ani,dar Ezechia a gresit si din cauza sa solii babilonieni au vazut bogatiile palatului pe care mai curand le vor lua in Babilon.Daca Ezechia ar fi murit atunci cand i-a zis Isaia poate ar fi fost mult mai bine pentru el.Acum revenind la cazul tau,capitolul acesta din Biblie ar trebui sa iti dea de gandit.Nu stiu ce sa zic despre ghicitoare,desi despre ghicitori se vorbeste si in Biblie.Nu trebuia sa mergi la ea,dar daca ai facut-o pacatul ti se poate ierta,daca vrei aceasta cu adevarat.Multi ar dori sa isi stie ceasul mortii ca sa nu fie prinsi nepregatiti.Personal intotdeauna am avut ideea preconceputa ca nu voi trai multi ani.Dar nu ma mai gandesc la asta,nu trebuie sa ma gandesc la asta.Cat voi trai vreau sa o fac cu adevarat.Si nu conteaza cat traiesti,ci cum traiesti.Ce bine ar fi daca toti am trai ca si cum fiecare zi ar fi ultima pentru noi.Cred ca toti am incerca sa fim mai buni,tot mai buni.As vrea ca si tu sa vrei asta,nu din cauza a ceea ce ti-a spus cineva referitor la sfarsitul vietii tale,ci pentru ca asta e dorinta ta.Nu trebuie sa te obsedeze gandul datei zisa de ghicitoare.Iti recomand sa citesti din scripturi,sa te rogi personal in fata lui Dumnezeu.Spune-i si Lui cu ce ai gresit,cat esti de pacatoasa,cere-ti iertare pentru tot ce ai facut rau si roaga-te sa iti dea putere sa nu mai pacatuiesti ca inainte.Spune-i Lui tot ce te apasa si incredinteaza-ti viata in mana Lui.Nu conteaza cat ti-a mai ramas din viata:3,10 sau 50 de ani.Spune-i ca vrei sa fii a Lui cat mai ai de trait si daca e voia Sa sa mai traiesti cat a zis ghicitoarea aceea sau sa atingi 90 de ani,asa sa fie.Daca simti ca esti prea tanara si nu vrei sa pleci din lumea celor vii prea curand cere-i Lui sa iti mai ingaduie sa te pregatesti mai mult,dar pana la urma voia Lui sa se faca.Viata sta in mana Lui,si nu in mana unor oameni.El da viata si tot el poate sa o ia inapoi cand doreste.Iti amintesc ca Dumnezeu l-a auzit pe Ezechia cand i s-a rugat si a fost induplecat.Dumnezeu de atunci este si Dumnezeu de azi si te poate auzi si pe tine.El vede si cunoaste tot,de aceea roaga-te fara sa "ii ascunzi" ceva,deoarece in Fata Lui totul e gol si descoperit asa cum spune Biblia.Spune-i lui totul si cere-ti iertare cu credinta ca El te poate ierta.Dupa ce ai facut toate acestea sa nu te mai ingrijoreze soarta Ta,deoarece acum viata Ta este a Domnului.Citeste Biblia si implinesti-o in fiecare zi.Amin.
Reply With Quote
  #149  
Vechi 13.09.2009, 23:06:18
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Draga Teogur,

Iti multumesc pentru ca mi-ai lasat aceste randuri frumoase si pline de adevar...nu stiam despre imparatul Ezecheia si ma bucur ca ai scris tu. Unul din preotii cu care am vorbit mi a vorbit despre imparatul David .
Trec prin diverse stari, insa atunci cand am perioade cand ma rog mai mult ma linistesc si sunt detasata. Insa de multe ori sunt cazuta in depresie si sunt trista datorita necredintei mele.
Daca as crede cu adevarat nu m-as intrista indiferent ce s-ar intampla...pana la urma scopul acestei vieti nu este sa traiesti cat mai mult...si ar trebui sa dam atentie mai mare sufletului.
Stiu ca indiferent ce s-ar intampla Dumnezeu va fi langa mine si ma va sprijini cum numai El poate sa o faca, insa uneori cad in deznadejde si mi-e frica ca Dumnezeu nu ma va primi la El...M-am spovedit insa m-am spovedit mai mult de frica ca Dumnezeu o sa ma pedepseasca pentru pacatele mele si nu din cainta adevarata pentru relele ce le-am facut...Imi pare rau pentru pacatele ce le am facut si m-am straduit sa nu le repet, insa stiu ca nu m-am cait suficient pentru ele...
Reply With Quote
  #150  
Vechi 28.10.2009, 15:57:44
tzuculina1027 tzuculina1027 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.10.2009
Locație: ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 16
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa Vezi mesajul
Sa nu va duceti la ghicitoare. Eu am fost si mi a zis ca o sa ma imbolnavesc si o sa mor la 28 de ani(acum am 25)...nu mai pot sa traiesc linistita...imi vine in minte mereu ca o sa mor...am inceput deja sa am probleme de sanatate acolo unde mi a spus ghicitoarea...NU MERGETI LA GHICITOARE
Duceti-va la parintele iustin parvu,la neamt daca este nevoie va dau adresa,sau la biserica alba radaseni la parintele ieremia ca si dansul este vazator cu duhul si spuneti ce si cum va spovediti si spuneti de vrajitoarea va spune sigur daca este adevarat sau nu asta.daca vreti sa mergeti cu adevarat sa imi scrieti sa va dau adrese.
doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Slovenia a spus NU Adriana Cluj Homosexualitatea 43 01.08.2013 04:54:45
Cand vom muri? Florin-Ionut Pocainta 40 31.01.2011 15:31:24
Ce ai face daca ai afla ca peste 3 zile vei muri? alexdu Generalitati 50 31.12.2010 12:14:14
ce mi-a spus parintele.... NiCcoleta Arta bisericeasca in general 17 20.02.2007 20:13:14
Ce mai e de spus? Iustin Din Vechiul Testament 3 11.08.2006 21:05:48