Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #81  
Vechi 10.12.2010, 01:18:12
sparxx sparxx is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2010
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GheronIosifIsihastul Vezi mesajul
Windorin! Mesajul tau a fost cu numarul 666:) da vad ca nu e nimic in el aiurea:) eu sunt 667 fiuu! close! cat despre reclama.. Am vazut-o si eu aseara si nu imi puteam crede ochilor.. Este .. ILEGALAAAA!!!Adica Hello!! CNA-UL? Nu e voie sa batjocoresti credinta unui popor! Miscarea asta este special facuta ca sa faca valva.. de ce au ingerasii aripi.. si faza cu taurasul, am crezut ca fac infarct! Mai cu siguranta ca e mai observat redbull ul asta ,bautura diavoleasca.. mai sunt altele, la fel numite direct ,pe fata hell ! Ma gandeam ca le va scadea vanzarea.. astazi la metrou am trecut pe langa un tonomat si ma gandeam sa iau un ciocan si sa-l nimicesc.. Da sunt prea las.. Eu abia ma lupt cu andreicozia.. si cum am vazut ca nimeni nu te sustine cand aperi ortodoxia si lupti impotriva celor care se ocupa cu hulirea celor sfinte..
Andrei s-asa crede ca Maicuta Domnului a mai facut si alti copii si ca Domnul si Dumnezeul si Mantuitorul nostru Iisus Hristos ,crede el ca nu e Dumnezeu.. cred ca el a fost cu idea!:))
oricum, nu mor caii cand vor cainii, cum singur zice chiar el.. trec valurile, arca ramane.. trec anii Biserica Ortodoxa supravietuieste.. Latra bietul Andrei la cele sfinte.. si crapa de ura fata de ele dar degeaba.. cainii latra.. caravana trece..
Andrei, pocaieste-te!
Doamne miluieste!
nu prea imi place sa ma repet:

am oroare de zombilici care nu proceseaza deloc.
Reply With Quote
  #82  
Vechi 11.12.2010, 14:12:03
irina82 irina82 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Parintele Papacioc zicea: " E prea frumoasa Ortodoxia sa nu fie hartuita!"
Reply With Quote
  #83  
Vechi 11.12.2010, 16:04:28
Ghezuroiu George Ghezuroiu George is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Locație: Jimbolia jud. Timis
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Angry Antireclame

Asa este,au ajuns unii sa se inchine mai degraba reclamelor decat icoanelor!Nu mai tin cont de nimeni si nimic,mai ales de cele Sfinte.Dupa parerea mea Romania se duce tot mai in jos si nu se ia nici o masura,cei care ne conduc ne vad ca ne taram ca serpii si ne lovesc tot mereu.De aceea unii ca acestia scot niste reclame descreierate,pe care le vad si copiii si fiind stil desen animat copiii cred ca e bine!oricum nu suport nici o reclama dar asta cu Redbull intrece orice limita.Mesajul meu este:JOS RECLAMELE!
Reply With Quote
  #84  
Vechi 11.12.2010, 16:32:36
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Prieteni, reclama-blasfemie la red-bull a fost interzisă în România și postul ProTV a fost sancționat. E posibil să fi fost și alte posturi TV sancționate, dar eu doar pe protv am văzut notificarea.
Pot să spun cu bucurie că acestă campanie a creștinilor a dar rezultate.
Toată stima CNA, bravo tuturor care au trimis reclamații, petiții, sesizări!

PS- Între timp am observat că informația de mai sus e oarecum expirată dar o las pentru o eventuală dezbatere

Last edited by Mihailc; 11.12.2010 at 16:41:23.
Reply With Quote
  #85  
Vechi 13.12.2010, 20:17:05
rasofor rasofor is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.07.2009
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 35
Implicit Se pare ca CNA ia televiziunile la rand

Trebuie să sesizăm din nou CNA -ul. Cât mai mulți . A apărut iar pe AXN în seara asta .(Mi-a spus soția și nu a notat ora). Cred că e un sistem bine pus la punct , până trece Crăciunul își fac norma la vizualizare.
__________________
Arsenie Papacioc ( 1914 – 2011)

„ Pai sunt impotriva ecumenismului! ...Pe viata si pe moarte impotriva! Ce ecumenism? Ce parere aveti despre secte si biserica catolica? Sunt anatematizati, asta este! Nu le garantam mantuirea, nu putem! Si Sfintii Parinti, Sinoade intregi, considera ca acestea sunt erezii! Si o erezie anatematizata nu putem sa consideram ca este o mantuire! „
Reply With Quote
  #86  
Vechi 13.12.2010, 22:13:52
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Din păcate AXN nu e sub jurisdicția CNA. În scrisoarea pe care mi-au trimis-o (cu o promtitudine nemaiîntâlnită la nicio instituție de la noi), mi-au dat lista cu posturile românești somate să oprească difuzarea spotului, dar și cu posturile străine care difuzează programe subtitrate în limba română cărora li s-a transmis hotărârea CNA. Însă, în cazul celor din urmă, decizia CNA are mai mult statut de recomandare.
Reply With Quote
  #87  
Vechi 14.12.2010, 13:06:32
serafim1 serafim1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.11.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rasofor Vezi mesajul
Trebuie să sesizăm din nou CNA -ul. Cât mai mulți . A apărut iar pe AXN în seara asta .(Mi-a spus soția și nu a notat ora). Cred că e un sistem bine pus la punct , până trece Crăciunul își fac norma la vizualizare.
Cat mai multi !? Acum au fost doar 40 de reclamatii impotriva spotului redbull, cel putin asa scria in raspunsul celor de la CNA, bine ca ne-a ajutat Dumnezeu si pt. atat !
__________________
"Domnul este ajutorul si aparatorul meu, in El a nadajduit inima mea si mi-a ajutat "
psalm 27
Reply With Quote
  #88  
Vechi 25.12.2010, 22:41:47
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Astazi am dat din intamplare peste un film la Kanal D - http://www.kanald.ro/filme/Familia-Sfanta/ - tocmai cand ii prezentau pe Fecioara Maria si pe Iosif intr-un pat, sarutandu-se pe gura cu foc! Ce se intampla in lumea asta, oameni buni????
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #89  
Vechi 26.12.2010, 20:52:19
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Ma bucur ca reclama a fost interzisa.Avea toate lucrurile negative ca sa fie scoasa.Sper sa nu mai avem parte de astfel de reclame care sa arate necredinta si batjocura unor oameni .
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Să luam atitudine impotriva reclamei Red Bull ce huleste Nasterea Domnului colaps Generalitati 16 10.12.2010 21:17:27
Reclama, sufletul cui ? andreicozia Generalitati 7 19.11.2010 17:42:37
Reclama cu covor rosu la AVORT cozia Generalitati 30 28.02.2009 17:43:33