Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.02.2012, 20:16:08
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation Marea escrocherie a jocurilor de noroc !

Pe un alt topic de pe acest forum , in urma cu niste ani , vorbeam de pacatul jocurilor de noroc , caci este un mare pacat in a spera intr un castig din asa ceva . In fine , nu vreau sa redeschid aici acest sensibil subiect , dar iata ca exista o dreptate in a deschide ochii celor naivi , si care arunca putinii bani pe astfel de jocuri , fie ca ele se numesc loto ; loz in plic ; pariuri sportive sau bingo . Marele joc BINGO trambitat la Antena 1 a dat faliment , dar el a continuat sa distribuie vise luni bune celor amatori . De peste doua luni nimeni din cei castigatori nu a primit nici 5 bani , si chiar Antena 1 a ramas saracuta cu buza umflata , neprimind nimic din partea organizatorilor . In fine , nu vreau sa va retin prea mult pe acest thread , ci doar sa trag un semnal de alarma !
Cate ceva gasiti si aici , si nu numai : http://www.evz.ro/detalii/stiri/bing...-banii-96.html

Doamne ajuta !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.02.2012, 20:40:00
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Pe un alt topic de pe acest forum , in urma cu niste ani , vorbeam de pacatul jocurilor de noroc , caci este un mare pacat in a spera intr un castig din asa ceva . In fine , nu vreau sa redeschid aici acest sensibil subiect , dar iata ca exista o dreptate in a deschide ochii celor naivi , si care arunca putinii bani pe astfel de jocuri , fie ca ele se numesc loto ; loz in plic ; pariuri sportive sau bingo . Marele joc BINGO trambitat la Antena 1 a dat faliment , dar el a continuat sa distribuie vise luni bune celor amatori . De peste doua luni nimeni din cei castigatori nu a primit nici 5 bani , si chiar Antena 1 a ramas saracuta cu buza umflata , neprimind nimic din partea organizatorilor . In fine , nu vreau sa va retin prea mult pe acest thread , ci doar sa trag un semnal de alarma !
Cate ceva gasiti si aici , si nu numai : http://www.evz.ro/detalii/stiri/bing...-banii-96.html

Doamne ajuta !
am ramas surprins cand Antena 1 a spus ca a fost informata de retragerea licentei cu 2 ore inainte de emisiune, ca eu stiam de aproape o saptamana ...
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.02.2012, 20:55:47
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
am ramas surprins cand Antena 1 a spus ca a fost informata de retragerea licentei cu 2 ore inainte de emisiune, ca eu stiam de aproape o saptamana ...
Iti dai seama ca Antena 1 se afla in minciunica , dar neavand cum sa mai dreaga busuiocul s-a aratat ca nevinovata . Bani pe bani spala . . . !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.02.2012, 21:15:09
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am tare mare indoiala (mai bine zis am certitudinea!!!) ca acesti bani aduc ceva bun... cum, de altfel, si banii multi ai potentatilor zile castigati pocnind de doua ori din degete!!!
Oare de ce nu inteleg acest imbogatiti ca vor plati pentru fiecare banut castigat necinstit??? uitati-va la copiii lor, aproape toti niste ratati!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.02.2012, 21:37:58
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Cristi,zici tu ca bagi putinii banuti,dar si daca dai tunu cum te simti? Esti boier! In fine,nici eu nu sunt deacord cu jocurile astea. Insa ce spui tu despre Super Bingo e naivitate completa,se vede ca n-ai trait printre excroci. Te asigur eu ca nu au dat faliment,ci pur si simplu cine era in spatele acestui joc si-a(u) umplut conturile,iar in final au zis sa mai traga cat se mai poate (cele doua luni de care zici tu,in care chiar daca n-au dat niciun ban,de incasat te asigur ca au facut-o). Crezi ca pe ei ii intereseaza de oameni? Ei traiesc pentru bani si calculeaza totul in bani. Pentru ei viata inseamna bani,ce e greu de inteles? Ca vor plati pentru asta,e alta poveste,nu cred ca subiectul topicului este felul cum si cat vor fi ei chinuiti. Ideea e ca i-a dus capu. Si prosti nu au fost ei,chiar deloc,ci naivitatea oamenilor. Cine i-a pus sa joace? Iti dai seama ca astia de au castigat in ultimele doua luni au cheltuit si banii care-i mai aveau saracii,ca numai in chefuri cred ca au tinut-o. Desi mai mult ca sigur banii si-i vor lua in instanta. Acum depinde si cat de "elegant" au lucrar baietii treaba.

Last edited by Raoul; 20.02.2012 at 21:43:44.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.02.2012, 22:18:39
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Cristi,zici tu ca bagi putinii banuti,dar si daca dai tunu cum te simti? Esti boier! In fine,nici eu nu sunt deacord cu jocurile astea. Insa ce spui tu despre Super Bingo e naivitate completa,se vede ca n-ai trait printre excroci. Te asigur eu ca nu au dat faliment,ci pur si simplu cine era in spatele acestui joc si-a(u) umplut conturile,iar in final au zis sa mai traga cat se mai poate (cele doua luni de care zici tu,in care chiar daca n-au dat niciun ban,de incasat te asigur ca au facut-o). Crezi ca pe ei ii intereseaza de oameni? Ei traiesc pentru bani si calculeaza totul in bani. Pentru ei viata inseamna bani,ce e greu de inteles? Ca vor plati pentru asta,e alta poveste,nu cred ca subiectul topicului este felul cum si cat vor fi ei chinuiti. Ideea e ca i-a dus capu. Si prosti nu au fost ei,chiar deloc,ci naivitatea oamenilor. Cine i-a pus sa joace? Iti dai seama ca astia de au castigat in ultimele doua luni au cheltuit si banii care-i mai aveau saracii,ca numai in chefuri cred ca au tinut-o. Desi mai mult ca sigur banii si-i vor lua in instanta. Acum depinde si cat de "elegant" au lucrar baietii treaba.
Pe la varsta ta mai jucam cate un loto , cate un loz , cate un pronosport , dar mi-am dat seama ca e pierdere de timp , bani , iar ideea castigului usor nu s-a prins de mine . Acum ce sa-ti spun , daca castigam nu stiu daca mai eram un inversunat al acestor jocuri , dar Dumnezeu mi-a deshis mintea pana la urma , si am (avem ) datoria sa-i "luminam" si pe altii , mai ales ca s-au inmultit aceste asa zise " case de pariuri " si nu numai . Clar este ca cine spera la un castig mare si usor , e in inselare si e un mare puturos , iar sufletul ii este alipit 100% de cele lumesti !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 20.02.2012, 22:42:42
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Stiu si eu atatia care baga la aparate,la pacanele... Acum imi pare rau,dar ce pot sa le fac. E adevarat ca s-au inmultit casele de pariuri,e o afacere profitabila indiferent de conditiile economice. Daca toti ar fi destepti,unde s-ar ajunge?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 21.02.2012, 09:21:21
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Cate ceva gasiti si aici , si nu numai : http://www.evz.ro/detalii/stiri/bing...-banii-96.html

Doamne ajuta !
Eu unul nu m-aș baza prea mult pe ce scrie evz. În rest, de acord cu tine: jocurile de noroc sunt (cel puțin) o mare păcăleală pentru om și un mare câștig pentru stat.

Citat:
În prealabil postat de Dumitru73 Vezi mesajul
am ramas surprins cand Antena 1 a spus ca a fost informata de retragerea licentei cu 2 ore inainte de emisiune, ca eu stiam de aproape o saptamana ...
Și eu știam. Dar ia gândește-te: poate A1 n-a primit nici o înștiințare oficială și-n aceste condiții ce era să facă?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Reply With Quote
  #9  
Vechi 21.02.2012, 10:47:54
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

Subiectul asta chiar ma intereseaza si pe mine ... tare mult as vrea si eu sa castig un banut acolo sa avem de zile negre ... ca in ziua de azi nu poti strange mai nimik si daca Doamne fereste ajunge vreounul din membrii familiei sa isi piarda slujba e vai si amar de capul nostru ... eu nu joc 6/49 ca nu a sanse sa nimeresc nici macar un numar, d-apoi 6 ... si nici la antena 1 nu am luat niciodata bilet ... dar ce mai iau eu sunt lozuri de alea care trebuie sa le razuiesti si daca gasesti 3 semne la fel castigi o anumita suma de bani ... de ex soacra mea a luat un loz de ala si a castigat 500 de lei ... si sper si eu ca prostul sa trag un loz castigator ... in general nu prea am noroc la bani ... dar na poate Dumnezeu considera ca nu imi trebuie acesti bani ...

adevarul e ca acum avem cat sa ne ajunga sa ne platim datoriile lunare si cheltuielile casnice, cu sacrificii, dar multumesc lui Dumnezeu ca e bine, dar asta pentru ca ne ajuta foarte mult bunica mea cu pensia ei, ca daca nu ar fi ea, cu siguranta nu am putea sa ne descurcam cu 3 copii ... revenind cu picioarele pe pamant, sper ca peste vreun an, 2 cand voi termina concediul de maternitate, sa ma angajez si eu ... dar stiu ca e foarte greu cu serviciul in tara asta ... de asta as vrea si eu sa castig ceva ca sa pun deoparte sa avem pentru zile rele ... chiar nici nu stiu ce sa mai fac ... daca sa mai cumpar in continuare sau sa imi vad de viata mea ...

Last edited by Mirela0110; 21.02.2012 at 10:50:19.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 21.02.2012, 11:22:18
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cu toate jocurile de noroc este la fel, sunt facute sa pierzi, nu sa castigi.
Pentru tine e noroc, pentru ei e castig sigur.

A se vedea cazul si cu Loteria Romana, cati bani s-au rulat pe spatele ei si ce s-a facut cu ei si faimosul 6/49 despre care toata lumea care gandeste cat de cat stie ca este aranjat ca banii sa dispara in buzunare straine.

Si cum zicea cineva pentru prosti este loteria, s-a inventat si pentru destepti ceva, se numeste "FOREX".

"Maria, vanzatoarea de la coltz, castiga in fiecare dimineata 500 Euro" - cam in genul asta sunt reclamele de care te izbesti la fiecare pas pe Internet de ceva vreme.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/fore...ni-944704.html
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
JOCURILE DE NOROC cristiboss56 Vrajitoria 16 25.05.2014 01:07:42
Idolul Noroc 11111111 Generalitati 29 12.04.2014 15:35:42
nu am noroc in dragoste! ronaldo Intrebari utilizatori 19 14.08.2011 00:05:44
Simbolismul în lumea IT și a jocurilor video colaps Generalitati 5 26.11.2010 22:06:22
APEL LA BOICOTAREA JOCURILOR OLIMPICE BEIJING 2008 bitza Generalitati 20 17.04.2008 11:22:44