Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 10.02.2011, 17:10:35
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
......
A fi credul în veacurile trecute era scuzabil, dar în zilele noastre este un semn de gravă ignoranță. Și totodată ceva ce te ține pe loc în dezvoltarea personalității. Dacă ai reuși să depășești această convingere ai putea să-ți schimbi și restul sistemului de valori, nu ai mai scrie mesajele aberante pe care le scrii, în care îi vezi pe toți mai răi decât sunt în realitate.
La fel cum trebuie să crezi în toți proorocii tot așa trebuie să nu crezi în nicio minciună, deci un astfel de echilibru trebuie să ai, iar sistem de valori al meu propriu eu nu am de ce să-l schimb căci eu nu am al meu niciunul căci omul orice sistem de valori ar avea e în zadar căci nu ale omului sunt valori ci ale Domnului. Iar mesaje aberante nu eu am scris și nu pe oameni îi văd eu răi ci lupta e cu duhurile rele care îi stăpânesc pe oamenii cei ce au fugit de la fața Domnului ca să se ascundă prin tufișuri... și sunt mult mai rele minteresele lor decât sunt eu în stare să le văd sau să le pricep jocul necurat și mârșav... înscenat.

Iar mahomed n-a priceput nimic din ce se întâmpla cu el, ci a fost o victimă ''vrednică'' care a fost educată să se răzbune, dar era victima celui rău care a creat un alt sofism uriaș pentru umanitate, o gLume de morți sadici care cred că nu sunt morți căci i-a păcălit 'marele' anonim iluzionist că iată sunt vii... și nu era nicimăcar anonim, ci era satana și lucsifer căci se vede după roadele ce ies din neghinele sădite în ei, nu e mare lucru să-ți dai seama că e vorba doar de poftele răutății... ochiululhul cel plin de basme amare, ce se crede înțepțeplept acuzând și răzbunăndu-se în tentația de a-și apăra averile idolicești, jafurtul cel mai lacom și desfrânalb.

Last edited by vsovivi; 10.02.2011 at 17:18:48.
  #72  
Vechi 11.02.2011, 08:19:40
Stela Stela is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.06.2007
Mesaje: 24
Implicit

Cat de mult respect i se arata lui Maria in islam daca "profetul " a afirmat ca Allah l-a insurat pe el in rai cu Maria ,mama lui Isus Domnul nostru !
NU mai credeti toate minciunile musulmanilor cu care fac religia lor sa para buna si adevarata . Toata este o falsitate creata de un om bolnav de putere , nesatul de bani si sex .


"The Messenger of God ... said, ‘God MARRIED ME IN PARADISE TO MARY THE DAUGHTER OF 'IMRAN and to the wife of Pharaoh and the sister of Moses.’ (Tabarani)" (Ibn Kathir, Qisas al-Anbiya [Cairo: Dar al-Kutub, 1968/1388], p. 381- as cited in Aliah Schleifer's Mary The Blessed Virgin of Islam [Fons Vitae; ISBN: 1887752021; July 1, 1998], p. 64; bold and capital emphasis ours)

http://www.answering-islam.org/Shamoun/mary.htm

Tot islamul este o adevarata blasfemie la adresa crestinismului . Le compatimesc pe femeile care din ignoranta de a nu cunoaste crestinismul se lase pacalitate de "frumusetea " islamului , vanzandu-l pe Isus Christos fara de pacat pt Mohamed un pacatos fara margini .
  #73  
Vechi 11.02.2011, 08:55:55
cocorel cocorel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.02.2011
Mesaje: 200
Implicit la islamism

Pai din ce vad eu la islamism ai femei cate vrei si le trimiti de-acasa daca nu-ti place ba o si omori doar ca ti sa parut tie ca a facut adulter nu te intreaba nimeni dece.Bai fratilor nu le mai faceti reclama ca tecem toti la astia cu asa femei de jucarie.Bine ca nu suntem pe la ei acolo saraca soramea ce mai facea ea acolo.O sa vorbesc cu ea cand e nemultumita de Romania sa stie cum e in alte parti poate se lecuieste de plecat din tara.
  #74  
Vechi 12.02.2011, 10:18:02
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Cocorel...acu depinde in ce tara pleaca...si pt ce pleaca...ca doar nu o merge la musulmani...ca e fata desteapta precum fratele ei!
  #75  
Vechi 15.02.2011, 00:27:38
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Stela Vezi mesajul
Cat de mult respect i se arata lui Maria in islam daca "profetul " a afirmat ca Allah l-a insurat pe el in rai cu Maria ,mama lui Isus Domnul nostru !

In Turcia am vizitat biserici sapate in stanca si acolo am vazut ca in unele s-au pastrat doar picturile murale cu Maica Domnului; atata doar ca are ochii scosi.
Ciudat respect!
Dar sa nu ne miram de ei, caci sunt si crestini, care nu se inchina Maicii Domnului...
  #76  
Vechi 28.02.2011, 16:15:23
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cocorel Vezi mesajul
Pai din ce vad eu la islamism ai femei cate vrei si le trimiti de-acasa daca nu-ti place ba o si omori doar ca ti sa parut tie ca a facut adulter nu te intreaba nimeni dece.Bai fratilor nu le mai faceti reclama ca tecem toti la astia cu asa femei de jucarie.Bine ca nu suntem pe la ei acolo saraca soramea ce mai facea ea acolo.O sa vorbesc cu ea cand e nemultumita de Romania sa stie cum e in alte parti poate se lecuieste de plecat din tara.
Imaginati-va ce-am pati daca Romania ar fi inconjurata de tari islamice ! Ne-au chinuit 600 de ani ! Ne-au taiat, ne-au robit, au incercat sa ne converteasca....N-aveti cu cine sta de vorba ! Nu-s capabili de convietuire. Uitati-va ce prapad fac in vest ! Zonele in care traiesc cu preponderenta s-au banctustanizat - nu mai sunt zone administrate: politia abia mai intra, salvarea deloc, europenii ioc,...!
Veniti-va in fire ! Daca aveti pofta sa dati din buric... macar n-o faceti aici ! Eu chiar va invit s-o faceti la ei acasa daca nu va puteti abtine.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sfanta Maria Egipteanca costel Diverse Sarbatori 14 20.04.2013 23:12:19
Sfanta Maria Magdalena mihele_m Intrebari utilizatori 0 22.07.2010 10:07:47
Sfanta Fecioara Maria MariaB Biserica Romano-Catolica 62 15.02.2010 00:44:33
Fecioara Maria in Sfanta Sfintelor ancah Despre Biserica Ortodoxa in general 4 21.03.2007 23:10:33