Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Moaste
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.12.2011, 17:04:18
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Am si eu o propunere pentru voi, sau mai bine zis o rugaminte. Daca vreti si daca puteti sa puneti so voi o vorba buna la Sf. Ioan Rusul, sa incerce daca vrea si daca poate sa-l ajute si el cumva pe un baiat care e in coma de circa un an, intre viata si moarte, la spitalul Floreasca. E vorba de acel politist, Codrut Oprea (parca), care a fost lovit de un agresor cu o sticla in cap. Eu am fost la Sfantul ( la capela spit. Polizu) si l-am rugat, dar poate daca-l mai roaga mai multe persoane, cine stie ....
Va multumesc.
Doamne ajuta, sarbatori cu bine!
Asta e o initiativa foarte buna. Dar iti recomand sa deschizi un nou topic. Asa va fi mai usor remarcat si ai putea strange mai multe persoane pentru acesta initiativa.
Doamne ajuta.
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.05.2014, 00:19:20
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Thumbs up Slujba de priveghere

Hristos a inviat! Nu stiu daca a fost o initiativa buna sau rea, si nici ce s-a mai intamplat cu baiatul acela, cert e insa ca m-a facut sa bat drumul acolo (la capela maternitatii Polizu) de cateva ori, si nu mi-a parut rau, cu atat mai putin azi. In seara aceasta insa este slujba de priveghere toata noaptea, din cate am inteles, sunt sfintele moaste scoase afara sa se inchine lumea, e ireal de frumos. Eu am ajuns pe la apusul soarelui, tocmai se termina vecernia, si corul acela de psalti renumit care vine la toate hramurile canta "Nascatoare de Dumnezeu"si "Tereirem". Nu stiu ce va mai urma, dar daca va e aproape si aveti posibilitatea, cred ca veti avea numai de castigat, va fi o experienta frumoasa daca ajungeti. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 02.06.2014, 14:09:37
Lala76 Lala76 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2014
Mesaje: 4
Implicit Carte despre sfantul ioan rusul

Am vazut numarul coplesitor de minuni pe care Sfantul Ioan Rusul le-a facut in vietile voastre. Manastirea Sfantul Ioan Rusul de la Giurgiu, singura din tara avand acest hram si care detine o impresionanta racla cu particele din moastele Sfantului a demarat un minunat proiect la care toti cei care au beneficiat de mijlocirea si sprijinul Sfantului Ioan Rusul sunt chemati sa contribuie. Manastirea doreste sa publice o carte cu noi minuni ale Sfantului. Toti cei care nu vor sa "tina lumina sub obroc" si sa dea acest prinos si anume marturisirea ajutorului oferit de Sfantul Ioan Rusul in vietile lor sunt invitati sa trimita pe parcursul acestei luni marturiile lor fie pe adresa manastirii com. Slobozia, jud. Giurgiu fie pe adresa de email a parintelui staret protos. Teodor Serban protos.serban@yahoo.com.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Din noile minuni ale Sf. Ioan Rusul! Simply_me Generalitati 5 02.06.2014 14:08:15
Minunatul sfantul ioan rusul simona Stiri, actualitati, anunturi 3 03.10.2009 16:45:32
Sfantul Ioan Rusul 27 mai eduardd Diverse Sarbatori 4 02.07.2009 04:06:03
Pelerinaj la Sfantul Ioan Rusul 2009 agriniotour Generalitati 0 17.11.2008 18:17:17