Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.02.2011, 13:50:59
cristinadaciana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
bai nene, ce aiureli?acela e un canon dat de Sf. Parinti intr-un sinod local... evreii sunt dusmanii nostrii si sunt mai rau ca ereticii... macar ereticii il recunosc pe Hristos.. evreii nu... sunt dusmanii nostrii nu pentru ca noi ni i-am ales ci pentru ca ei ne urasc prin rasismul si cretinismul lor.
De ce generalizati ?
Reply With Quote
  #22  
Vechi 08.02.2011, 13:53:35
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink si totusi exista antisemitism

anitisemitism sn. atitudine politica, sociala, etc, ostila fata de evrei-din franceza....
antisemit/a=adj=persoana care admite sau practica antisemitismul..
explicatii preluate din dex elaborat de Academia Romana/Institutul de lingvistica "Iorgu Iordan"
editia a II tiparita de Universul enciclopedic Bucuresti....

Sa inteleg ca ....toti sunt niste diletanti si tu ai dreptate? EXISTA !

ps pag 47 !

Last edited by calator prin ploaie; 08.02.2011 at 13:55:38. Motiv: pt danut7
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.02.2011, 13:59:50
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristinadaciana Vezi mesajul
De ce generalizati ?
cei mai rasisti si cei mai anti sunt evreii(anti-goyim)... si de aici li se trag toate pataniile lor.. ce semeni aia culegi..
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.02.2011, 14:00:28
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
anitisemitism sn. atitudine politica, sociala, etc, ostila fata de evrei-din franceza....
antisemit/a=adj=persoana care admite sau practica antisemitismul..
explicatii preluate din dex elaborat de Academia Romana/Institutul de lingvistica "Iorgu Iordan"
editia a II tiparita de Universul enciclopedic Bucuresti....

Sa inteleg ca ....toti sunt niste diletanti si tu ai dreptate? EXISTA !

ps pag 47 !
dovedeste-mi!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.02.2011, 14:05:45
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Pai uite-te si la tine numai cum judeci evreii....si este chiar destul...Ca sa nu mai vorbesc de ce am citit pe aici pe forum, ca lumea ar duce-o bine fara ei(evrei)...cand nu sunt facuti jidani, ca ar fi ok sa nu mai existe Israelul....etc...
ps. Uiti ceva...nu trebuie sa dovedesc ceva ce oricum EXISTA , ca altfel nu s-ar vorbi despre asta .....citeste atent....si vei vedea....asta daca vrei sa vezi...

Numai bine...nu are sens sa continuam...ca devine stufos totul si ne departam de adevar...
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.02.2011, 14:06:43
cristinadaciana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
cei mai rasisti si cei mai anti sunt evreii(anti-goyim)... si de aici li se trag toate pataniile lor.. ce semeni aia culegi..
Prietenul cel ma bun al tatalui meu e evreu. Fost coleg de liceu caci pe atunci era comunitate de evrei aici. Daca vreo religie mi-ar impune sa-l privesc ca dusman atunci ma dezic de religia respectiva!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 08.02.2011, 14:14:32
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
Pai uite-te si la tine numai cum judeci evreii....si este chiar destul...Ca sa nu mai vorbesc de ce am citit pe aici pe forum, ca lumea ar duce-o bine fara ei(evrei)...cand nu sunt facuti jidani, ca ar fi ok sa nu mai existe Israelul....etc...
ps. Uiti ceva...nu trebuie sa dovedesc ceva ce oricum EXISTA , ca altfel nu s-ar vorbi despre asta .....citeste atent....si vei vedea....asta daca vrei sa vezi...

Numai bine...nu are sens sa continuam...ca devine stufos totul si ne departam de adevar...
daca exista de ce ti-e asa de greu sa dovedesti?
Reply With Quote
  #28  
Vechi 08.02.2011, 14:23:38
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristinadaciana Vezi mesajul
Prietenul cel ma bun al tatalui meu e evreu. Fost coleg de liceu caci pe atunci era comunitate de evrei aici. Daca vreo religie mi-ar impune sa-l privesc ca dusman atunci ma dezic de religia respectiva!
nu ti se impune nimic.. canoanele astea au si ele nevoie de interpretare.. parerea mea e ca, canonul de la Laodiceea se refera la comuniune religioasa.. adica sa nu amestecam religia noastra cu cea a ereticilor si a evreilor..
Reply With Quote
  #29  
Vechi 08.02.2011, 14:43:52
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Smile

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
daca exista de ce ti-e asa de greu sa dovedesti?
NU E GREU...dar n-are sens.....Reciteste pe fiecare topic unde cineva enunta ceva despre evrei....si vei gasi MEREU...expresii ca "jidani", "porci de jidani"....ca evreii sunt cei mai rai oameni de pe Terra...Nu e clar? Atitudinea , limbajul jignitor la adresa unei natii...denota exact ce ti-am definit indirect...Asa ca....scuza-ma....degeaba te faci ca nu pricepi...Eu nu-mi mai ripsipesc timpul cu tine!
Reply With Quote
  #30  
Vechi 08.02.2011, 14:51:44
cristinadaciana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de calator prin ploaie Vezi mesajul
NU E GREU...dar n-are sens.....Reciteste pe fiecare topic unde cineva enunta ceva despre evrei....si vei gasi MEREU...expresii ca "jidani", "porci de jidani"....ca evreii sunt cei mai rai oameni de pe Terra...Nu e clar? Atitudinea , limbajul jignitor la adresa unei natii...denota exact ce ti-am definit indirect...Asa ca....scuza-ma....degeaba te faci ca nu pricepi...Eu nu-mi mai ripsipesc timpul cu tine!
Sa nu uitam de pretentia "DOVEDESTE ! " care insoteste raspunsurile lui... Parca am fi inculpati si trebuie sa "dovedim" "judecatorulul suprem" de pe acest forum .
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Cu si despre Parintele Teofil : "Intalniri cu oameni iubitori de Dumnezeu" cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 72 09.04.2019 02:15:22
Protestantii sau ''pocaitii'' Templier Knight Secte si culte 21 01.02.2015 22:20:51
Au protestantii si neoprotestantii o Traditie proprie? Florin-Ionut Secte si culte 90 14.02.2012 14:25:48
Conferinte ortodoxe / intalniri cu oameni de cultura Florin-Ionut Mari Duhovnici si predicile lor 0 11.10.2008 19:07:05
Patriarhul Daniel si protestantii olivian Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 268 09.04.2008 12:49:20