Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Moaste
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 20.01.2015, 15:24:33
motan25 motan25 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 02.10.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 29
Post Știe cineva despre părticelele din moaștele sfinților de la mitropolia din Iași ?

În Iași, la mitropolie, lângă racla cu moaștele sfintei Parascheva, se află o altă raclă, mult mai mică pe care sunt puse niște poze ale unor sfinți; mai mulți. Acolo sunt niște părticele din moaște. Dar pentru că mai tot timpul este coadă la sfânta Parascheva nu am putut zăbovi prea mult uitându-mă la acele poze de pe mica raclă ca să recunosc sfinții.
Ar fi frumos ca dacă tot mă închin și la acei sfinți, chiar dacă au doar o mică parte din moaștele lor acolo, să știu măcar cine sunt. Știe cineva cine sunt acei sfinți?
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.01.2015, 17:08:24
Leoaica's Avatar
Leoaica Leoaica is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.07.2013
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 40
Implicit

Citat:
În prealabil postat de motan25 Vezi mesajul
În Iași, la mitropolie, lângă racla cu moaștele sfintei Parascheva, se află o altă raclă, mult mai mică pe care sunt puse niște poze ale unor sfinți; mai mulți. Acolo sunt niște părticele din moaște. Dar pentru că mai tot timpul este coadă la sfânta Parascheva nu am putut zăbovi prea mult uitându-mă la acele poze de pe mica raclă ca să recunosc sfinții.
Ar fi frumos ca dacă tot mă închin și la acei sfinți, chiar dacă au doar o mică parte din moaștele lor acolo, să știu măcar cine sunt. Știe cineva cine sunt acei sfinți?
Scrie pe racla sau pe capacul raclei, nu-mi amintesc prea bine, dar sigur scrie.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare