Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 23.03.2009, 14:41:50
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MarinaAlca Vezi mesajul
doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!slava lui dumnezeu pentru toate minunile,sanatate lui remus si mamei felicia!
Iertare.. am scris cu majuscule dar a iesit exact pe dos.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 23.03.2009, 14:44:25
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumim, icamilin, ca ne tii la curent. Slava lui Dumnezeu ca ne asculta rugile; dar nu pe noi ne asculta ci pe Remus, care cu siguranta a realizat ce greseala a facut. Sa dea Dumnezu sa-si revina si sa puna un nou inceput bun.
<Cauta, auzi-ma, Doamne, lumineaza ochii mei, ca nu cumva sa adorm intru moarte; ca nu cumva sa zica vrajmasul meu: "Intaritu-m-am asupra lui". Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh. Amin.>
Reply With Quote
  #33  
Vechi 23.03.2009, 14:45:11
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Erata: Dumnezeu
Reply With Quote
  #34  
Vechi 23.03.2009, 15:57:43
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Ma bucur enorm ca Remus se simte mai bine. Voi continua sa ma rog pt. a se face sanatos si in acelasi timp pt. a-l face Dumnezeu sa constientizeze fapta sa si sa-l apropie iar de El.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #35  
Vechi 23.03.2009, 16:04:34
Thheo Thheo is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Mare-i Dumnezeu.....si bunatatea lui e nemarginita....ma bucur mult si ma rog in continuare sa le de-a Dumnezeu zile si sanatate....
__________________
"Și Iisus i-a zis:Să iubești pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta, din tot sufletul tău și din tot cugetul tău:iată întâia fi cea mai mare poruncă.Iar cea de a doua asemenea cu aceasta:Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți".
Reply With Quote
  #36  
Vechi 23.03.2009, 16:08:21
snowdrop's Avatar
snowdrop snowdrop is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.02.2008
Locație: vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 20
Implicit

CE MINUNAT! Chair ma bucur pt remus, Dumnezeu sa ii dea sanatate!
__________________
"Nu de DUMNEZEU ma tem, fiindca e atotbun, ci de mine insumi ma tem, liber si rau fiind, pot sa nu-I deschid usa."(MARCEL JOUHANDEAU)
Reply With Quote
  #37  
Vechi 23.03.2009, 22:48:33
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Veste binecuvantata!

Dragi crestini, frati si surori !

Am primit o veste binecuvantata: REMUS va fi transferat maine dimineata in tr-un salon. I s-a scos tubul si respira singur. Are o gaura in gat care in cateva zile se va vindeca. Vrea sa se ridice in sezut, dar mama ii explica, ca are fisuri pe coloana si nu se poate inca, a strans-o de mana in semn ca intelege ce-i spune. Mama vorbeste si el aproba prin semne.
Maine poate sa-i faca o supa strecurata din zarzavat, suc de fructe la storcator si 300 gr.branza de vaci.
Ce spuneti, dragii mei ???
Este chiar o minune a bunului Dumnezeu!
Doamne, cat de mult mi-am dorit sa se intample asa si acum cand aud ca daca totul merge bine, dupa o luna de zile va putea sa mearga acasa, nu-mi pot opri lacrimile de bucurie.
Sa aducem rugaciuni de multumire bunului Dumnezeu, Maicii Domnului si la toti sfintii dragi la care ne-am rugat sa mijloceasca aceasta vindecare.
Nu am cuvinte sa exprin tot ce simt in aceste clipe.
In noaptea asta Felicia va dormi pentru prima data dupa 15 zile de cosmar, linistita si impacata in suflet ca lacrimile ei, suferinta ei ca mama ce si-a crescut copilul singura, poate sa fie mangaiata de faptul ca si-a vazut copilul readus la viata. Doamne cat esti de bun cu noi !
Nadajduim ca aceasta stare sa se mentina si sa fie chiar mai buna in zilele ce urmeaza. Am sa va anunt ori de cate ori voi mai avea noutati.
Dumnezeu sa va rasplateasca pe toti care a-ti fost alaturi de noi, cu o rugaciune si cu un gand bun ! Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #38  
Vechi 23.03.2009, 22:52:27
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne ajuta! ce veste extraordinara!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 24.03.2009, 06:23:17
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Vedeti voi ce mult face rugciunea impreun pentru cesti doi amariti - mama si fiu?
Pai este mai mult decit orice pe lume!!!
Doamne Tie iti multumim!!!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #40  
Vechi 24.03.2009, 10:02:31
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit

[COLOR=black] Voia Tatalui.. ..[/COLOR]fara EL, deznadejde ,teama si moarte....cu EL Speranta si Viata . Doamne iarta caTu stii mai bine ca el ce-a fost in sufletul lui..da-i putere si sanatate.
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, rugati-va pentru mine Ana-Maria N Umanitare 15 20.07.2011 12:55:40
Va rog din suflet rugati-va si pentru fratele Ioan mara2008 Umanitare 12 17.08.2010 03:48:45
Va rog din suflet sa va rugati pentru Andrei cred_cu_adevarat Rugaciuni 1 12.05.2010 16:28:57
Va rog, rugati-va pentru mine!! simona76 Generalitati 30 17.11.2009 13:16:23
Va rog rugati-va pentru mine !! lumyclau Rugaciuni 1 12.09.2008 19:21:53