Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 23.02.2010, 16:49:04
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
Dragii mei, nu vreau sa supar pe nimeni, dar simt nevoia sa intervin si sa va rog sa ascultati cuvintul preotului, in Sfanta Biserica, pentru ca numai preotul are har de la Dumnezeu sa dea poporului buna invatatura. Preotul invata in numele lui Hristos, Care a venit in lume in numele Tatalui. Nu va lasati ametiti de cel care vine in numele lui. Daca omul acela este intr-adevar cu sufletul la Dumnezeu, sa ne bucuram pentru el insa, nu stiu cum sa spun in asa fel incat sa nu deranjez, cel care traieste in sfintenie nu organizeaza adunari in care isi striga credinta de o maniera oarecum ciudata, ci mai curand roseste chiar si atunci cand isi spune lui insusi ca este credincios, pentru ca nu cumva sa se mandreasca facand o astfel de marturisire in propria intimitate.
eu ma duc la biserica, din cand in cand citesc sau ascult ce spun marii nostri duhovnici, citesc din Sfanta Scriptura, dar asta nu inseamna ca nu ma mai uit la un film, teatru, o conferinta de-a lui Dan Puric. fiecare avem discernamant ca sa nu confundam un artist cu un preot.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 23.02.2010, 17:20:10
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaana71 Vezi mesajul
eu ma duc la biserica, din cand in cand citesc sau ascult ce spun marii nostri duhovnici, citesc din Sfanta Scriptura, dar asta nu inseamna ca nu ma mai uit la un film, teatru, o conferinta de-a lui Dan Puric. fiecare avem discernamant ca sa nu confundam un artist cu un preot.
Da. Asa totul este in regula. Sper ca nu te-am necajit Ana.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 23.02.2010, 17:23:50
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
Da. Asa totul este in regula. Sper ca nu te-am necajit Ana.
nu ai cu ce sa ma necajesti, ca n-ai scris nimic neadevarat, si ti-ai aratat numai ingrijorarea
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 01.03.2010, 22:33:47
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de axios Vezi mesajul
stai linistita! au fost doar vorbe rele... niste "binevoitori" i-au turnat minciuni parintelui Justin in legatura cu un proiect... dupa care le-au facut publice si au amplificat chestiunea, folosindu-se si de imaginea parintelui. dar lucrurile s-au lamurit intre cei doi si totul este in regula. de curand s-au vizitat si toate sunt ok.
deci poti sa ramai cu parerea buna despre dan puric. pe care si eu o impartasesc.
asa e neamul asta romanesc. cand este cate unul care ar putea face ceva trebuie sa-l tragem in jos...
eu zic ca avem nevoie de cati mai multi ca dansul...
si mie mi se parea dubioasa povestea cu cearta dintre Puric si parintele Iustin tinand cont de foarte frumoasa descriere pe care i-a facut parintele lui Puric in prefata cartii "Cine suntem" dar eram totusi putin pus pe ganduri de videoclipul in care parintele Iustin vorbeste negativ despre el...daca as fi fost obisnuit sa "pun gandul de dreapta" (cum spune Cuviosul Paisie Aghioritul) mi-as fi dat seama ca e o facatura din asta la mijloc
Citat:
În prealabil postat de Mihailc Vezi mesajul
Voi după unul ca Roncea vă luați ? Nu știați că cine se ceartă cu el e neapărat mason? Adică or fi masoni și Claudiu Târziu sau Răzvan Codrescu sau alții care s-au prins din ce material e croit Victoraș.
Păi nu ajung creștinii de râsul masoneriei în ritmul ăsta?
Nu cumva obsesia asta riscă să-l umbrească pe Hristos așa cum spunea gheron Emilianos de la Simon Petras !?
si mie imi displace profund Roncea...e de ajuns sa ii privesti chipul ca sa iti dai seama ce fel de om e....i se vede sufletul pe fata
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric Agkelos Generalitati 37 08.02.2014 01:01:54
conferinte mirela.b Generalitati 0 09.07.2011 17:42:43
Interviu cu Dan Puric Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 0 03.12.2010 22:53:51
Dan Puric peps Generalitati 0 01.03.2009 22:44:57