Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.04.2007, 07:40:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Iata ca, acest forum crestin a reusit intr un timp relativ scurt, sa adune peste 4000 de membrii care au postat peste 20.000 de mesaje. Sintem o mare familie ! Cu fiecare nou membru ne intarim in dragostea nemarginita fata de Bunul DUMNEZEU . Interesul pentru acest forum a crescut simtitor in ultima perioada, cu plusurile si minusurile lui. Faptul ca Bunul DUMNEZEU este viu si permanent prezent in noi si in jurul nostru, este si acest forum. Sa-i uram acestui forum, din toata inima -LA MAI MARE ! DUMNEZEU SA NE LUMINEZE CALEA PE CARE MERGEM ! +
Reply With Quote
  #2  
Vechi 20.04.2007, 07:53:22
Sylvie Sylvie is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.03.2007
Mesaje: 258
Implicit

Bine ai zis Cristiboss56,frumos mesaj!Si ca interesul pt.acest forum sa creasca,sa dam dovada de intelepciune si sa ne purtam ca ADEVARATI crestini.LA MAI MARE!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 14.05.2007, 03:17:39
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

Desi navighez pe acest forum doar de cateva zile, simt nevoia sa va marturisesc ca sunt foarte fericita ca v-am gasit, n-am avut instalat internetul pe calculator, dar acum ca am posibilitatea sa accesez acest site, n-am sa va ocolesc. Am citit cu sufletul la gura doar cateva din mesajele aparute de-a lungul anilor, sa-mi ajute bunul Dumnezeu sa reusesc sa parcurg toate mesajele postate si unde simt ca imi pot exprima si eu o parere, sa o fac neconditionat.Urez din suflet si eu acestui forum " LA MAI MARE ! " iar Maica Domnului alturi de fiul sau Iisus, sa ne mangaie si sa ne daruiasca mult har, sanatate si mantuire.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.07.2007, 12:59:54
vsm vsm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2006
Locație: Tara Maicii Domnului
Religia: Ortodox
Mesaje: 117
Implicit

Doamne ajuta!

Tata Bun ajuta-ne sa ne iubim cum ne iubesti Tu...si sa fim blanzi si iertatori!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.08.2007, 00:43:08
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Si eu sunt bucuros ca am gasit acest forum, unde ma pot retrage sa mai vorbesc cu voi cei care va ganditi la Dumnezeu, pentru mantuirea noastra a tuturor. Sa fie cu folos acest forum pentru cei care vor sa mai afle cate ceva despre credinta si traditiile ortodoxe. DUmnezeu sa fie cu noi! :)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.08.2007, 14:20:08
rebellu007's Avatar
rebellu007 rebellu007 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56
Iata ca, acest forum crestin a reusit intr un timp relativ scurt, sa adune peste 4000 de membrii care au postat peste 20.000 de mesaje. Sintem o mare familie ! Cu fiecare nou membru ne intarim in dragostea nemarginita fata de Bunul DUMNEZEU . Interesul pentru acest forum a crescut simtitor in ultima perioada, cu plusurile si minusurile lui. Faptul ca Bunul DUMNEZEU este viu si permanent prezent in noi si in jurul nostru, este si acest forum. Sa-i uram acestui forum, din toata inima -LA MAI MARE ! DUMNEZEU SA NE LUMINEZE CALEA PE CARE MERGEM ! +
nu pot decat sa va intreb: unde-ati fost fratilor pana acum ?:)
sincer, m-as bucura mai mult daca as fi inconjurat in viata de zi cu zi de astfel de oameni. dar e bine ca macar in duh sa ne intalnim. si daca alt loc nu e disponibil atunci sunt bucuros sa subscriu la entuziasmul colegilor care si-au expus gandurile despre acest forum inaintea mea.
Doamne ajuta !
Reply With Quote
  #7  
Vechi 20.08.2007, 14:54:01
irina-elena irina-elena is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.06.2007
Mesaje: 46
Implicit

si eu ma bucur ca am gasit acest forum, chiar daca am venit mai recent si am scris putin, fata de alte persoane, dar eu citesc mereu ce scrieti, frati crestini, si reflectez la spusele voastre. sunt aici multi oameni deosebiti, interesanti, uneori cam habotnici si amatori de a despica firu-n patru, dar totusi repere unii pentru altii. uneori mi se pare s. f. faptul ca existati si traiti si ganditi in spirit crestin-ortodox. ma uit si nu-mi vine a crede ochilor, ca cetateanul care a contemplat un sfert de ora o girafa si apoi a conchis:,,Animalul asta nu exista".mie-mi vine a spune: ,,oamenii astia nu exista".
daca nu ne gasim privind in jur in orasele unde locuim inseamna ca suntem (sau sunteti, ca sa nu ma bag si eu in seama ca mare credincioasa, ca eu-s mai mundana,asa) putintei in tara asta.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 28.05.2011, 19:48:30
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Iata ca, acest forum crestin a reusit intr un timp relativ scurt, sa adune peste 4000 de membrii care au postat peste 20.000 de mesaje. Sintem o mare familie ! Cu fiecare nou membru ne intarim in dragostea nemarginita fata de Bunul DUMNEZEU . Interesul pentru acest forum a crescut simtitor in ultima perioada, cu plusurile si minusurile lui. Faptul ca Bunul DUMNEZEU este viu si permanent prezent in noi si in jurul nostru, este si acest forum. Sa-i uram acestui forum, din toata inima -LA MAI MARE ! DUMNEZEU SA NE LUMINEZE CALEA PE CARE MERGEM ! +
Timpul trece nemilos , dar spre bucuria noastra dupa niste ani , familia noastra a crescut considerabil , si de la 4000 de membrii , am ajuns la peste 33.000 ! Intre timp a aparut si " Comunitatea " cu aproape 16.000 de membrii . De ar fi sa ne strangem toti , am umple un mare stadion , un "stadion" al Credintei Ortodoxe ! Cu Dumnezeu inainte !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 28.05.2011, 19:53:38
N.Priceputu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Și pentru mine este mirabil și îmbucurător acest forum. Iar faptul că a ajuns la 33000... e un număr. Mă bucur pentru că aici mă întâlnesc cu oameni de aceeași credință, pe care în viața de zi cu zi nu prea îi găsesc. Și constat, cu mirare, că ei există.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 29.05.2011, 00:19:45
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de N.Priceputu Vezi mesajul
Și pentru mine este mirabil și îmbucurător acest forum. Iar faptul că a ajuns la 33000... e un număr. Mă bucur pentru că aici mă întâlnesc cu oameni de aceeași credință, pe care în viața de zi cu zi nu prea îi găsesc. Și constat, cu mirare, că ei există.
Din cei 33000 oare cîți sînt ortodocși practicanți? Nu uitați că există destui eterodocși printre membri (cu un singur i ). Iar cei mai mulți au intrat pentru informații și, cum au venit, așa au plecat. M-ar interesa să știu cîți sînt ortodocși și activi, nu cîți există în total.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O mare nelamurire.. Zeytin Nunta 4 01.12.2012 12:32:20
Fie-va mila de un om aflat in mare, mare ispita! Ana-Maria N Umanitare 42 08.04.2012 15:12:22
Am o mare dilema andrei23 Botezul 6 14.06.2011 07:24:19
cel mai mare pacat, sau cea mai mare minciuna zuzu17 Intamplari adevarate 9 05.01.2010 12:44:56
O mare rugaminte odata cu aceasta Sfanta mare sarbatoare mara2008 Generalitati 7 25.12.2009 22:35:45