Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Slujba inmormantarii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.09.2009, 16:52:41
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Multumesc tuturor

Multumesc tuturor pentru raspuns.Nu am dat decat haine bune imbracate poate odata de mama,deci nu se pune problema de haine uzate,si cei pe desubsupt noi mereu.
Am intrebat daca trebuie musai sa cumpar absolut toate noi de la dres ...la fusta si bluza.
Ati fost buni si draguti iar cu mine prin raspunsurile voastre si va multumesc din suflet.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.09.2009, 20:10:21
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Multumesc tuturor pentru raspuns.Nu am dat decat haine bune imbracate poate odata de mama,deci nu se pune problema de haine uzate,si cei pe desubsupt noi mereu.
Am intrebat daca trebuie musai sa cumpar absolut toate noi de la dres ...la fusta si bluza.
Ati fost buni si draguti iar cu mine prin raspunsurile voastre si va multumesc din suflet.
Milostenia nu cere "calitate" sau cantitatea, ea presupune dragoste. Normal ca la parastas se pot imparti si hainele pe care le-a purtat mama dumneavoastra. Indicat este ca ele sa ajunga la cei nevoiasi ca milostenia sa-si atinga scopul- aoperirea lipsurilor semenilor nostri- Sfantul Ioan Damaschin spunea ca noi cei ramasi in viata trebuie sa facem din aluatul faptelor bune o paine pe care sa o aducem ca jertfa lui Dumnezeu in numele semenilor nostri.
Reply With Quote
Răspunde