Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Slujba inmormantarii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.09.2009, 15:23:36
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Post Trecu timpul,se facu anu de cand....

Se stinse maicuta mea.Trebuie sai aduc un mic omagiu si sper sa nu supar pe nimeni cu asta ,caci datorita ei am cautat si gasit acest forum cu multi crestini deosebiti,care stiu sa iti fie alaturi in clipe grele sau bucurie,sa se roage odata cu tine,sa te invete tainele adevaratei credinte,adevaratei cai spre mantuire.
Da maine maicuta mea draga face un an de cand mi-a luat dragostea cu ea,mie tare,tare dor de ea chiar daca avea 80 de ani,mie cumplit de dor,asa ca azi i-am facut pomenirea de un an asa cum m-ati invatat,sfatuit fiecare dupa stiinta lui si bine Doamne au iesit toate,si toate au ajuns la oameni sarmani ce au primit cu tot sufletul lor putinu daruit.
Multumesc dragi crestini,forumisti,pentru toate rugaciunile voastre,pentru ca m-ati aceptat cu bune si rele .
La randu meu si eu am fost,sant si voi fii cu o rugaciune si cu tot ce pot alaturi de voi toti.
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.09.2009, 15:30:49
melb26's Avatar
melb26 melb26 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 143
Implicit

Bunul Dumnezeu sa o odihneasca si sa o ierte pe maicuta ta!
Mara, ma bucur ca ati trecut cu bine
__________________
''Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine, pacatoasa si pe noi toti!''

Last edited by melb26; 26.09.2009 at 15:34:11.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.09.2009, 15:54:48
Bautar's Avatar
Bautar Bautar is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.07.2009
Locație: Banat
Religia: Ortodox
Mesaje: 73
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bautar
Implicit

Bunul Dumnezeu si Maica Sfanta sa o odihneasca pe mamicuta ta draga si pe tine sa te intareasca Dumnezeu!
__________________
MAICUTA SFANTA PAZESTE-MA SUB ACOPERAMANTUL TAU.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.09.2009, 21:35:21
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Dumnezeu sa o ierte! Sunt sigura ca te vegheaza din cer si te ajuta cu rugaciunile dansei!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 26.09.2009, 22:02:22
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu să o odihnească pe măicuța ta dragă Mara.
A mea are 84 anul acesta în noembrie.Uneori îmi pierd răbdarea căci se poartă cu mine ca și cum aș fi încă un copil.O iubesc foarte mult și mă gândesc cu spaimă cum îmi va fi când nu o voi mai avea alături de mine să mă ajute când îmi este greu.Cel mai mult îmi vor lipsi rugăciunile ei.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 27.09.2009, 10:31:32
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mara2008 Vezi mesajul
Se stinse maicuta mea.Trebuie sai aduc un mic omagiu si sper sa nu supar pe nimeni cu asta ,caci datorita ei am cautat si gasit acest forum cu multi crestini deosebiti,care stiu sa iti fie alaturi in clipe grele sau bucurie,sa se roage odata cu tine,sa te invete tainele adevaratei credinte,adevaratei cai spre mantuire.
Da maine maicuta mea draga face un an de cand mi-a luat dragostea cu ea,mie tare,tare dor de ea chiar daca avea 80 de ani,mie cumplit de dor,asa ca azi i-am facut pomenirea de un an asa cum m-ati invatat,sfatuit fiecare dupa stiinta lui si bine Doamne au iesit toate,si toate au ajuns la oameni sarmani ce au primit cu tot sufletul lor putinu daruit.
Multumesc dragi crestini,forumisti,pentru toate rugaciunile voastre,pentru ca m-ati aceptat cu bune si rele .
La randu meu si eu am fost,sant si voi fii cu o rugaciune si cu tot ce pot alaturi de voi toti.
Doamne ajuta!
Dumnezeu s-o aseze pe mama ta, in loc cu verdeata, in loc de pace si de odihna vesnica.
Iar pe tine, Domnul sa te intareasca!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Timpul sacru georgeval Sfanta Liturghie 17 17.02.2014 22:59:21
In timpul slujbei iusko18 Intamplari adevarate 22 03.05.2011 08:55:12
Zboara timpul... MARIUS_DANIEL Generalitati 40 26.06.2010 15:59:44
Cum ne furam timpul? Marius22 Generalitati 22 21.02.2009 23:12:10
TIMPUL ? allen_sky Generalitati 45 13.09.2007 19:51:02