Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.01.2008, 01:02:39
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

De curand am gasit aceste informatii pe internet:
"Pentru a intelege ce se intampla in zilele noastre si ce se va intampla cu viitorul nostru este esential sa cunoastem trecutul. Plantele, de exemplu, folosesc matematica descrisa in secventa lui Fibonacci pentru a determina ce trebuie sa faca in cresterea lor. O planta priveste inapoi pentru a vedea ce a facut, se convinge unde este acum si apoi stie unde trebuie sa ajunga.

Istoria civilizatiilor de pe acest Pamant incepe in urma cu 500 de milioane de ani. Planeta nostra este o samanta stelara pe care au sosit forme de viata externe de peste tot. Aceste forme s-au combinat si au generat noi forme de viata apoi au parasit iarasi Pamantul. Fiecare forma de viata care s-a creat a trecut prin cinci nivele de constiinta. Actualmente noi suntem pe al doilea nivel din cele cinci.

Aproape toate dovezile care vin din trecutul civilizatiilor avansate au fost scoase afara din context sau au fost ignorate. De exemplu, noi avem o conexiune cu steaua Sirius, despre care se cunoaste foarte putin dar care este esential pentru a intelege conditia noastra prezenta. Cartea lui Robert Temple, The Sirius Mystery (Misterul lui Sirius), prezinta urmatoarele: Exista un trib langa Timbuku, in Africa, numit Dogon. Timp de mai mult de 700 de ani, acest trib a detinut informatii pe care oamenii de stiinta nu le-au accesat decat in urma cu circa 20 de ani, cand satelitii din spatiu au confirmat aceste lucruri.

Dogonii cunosc steaua Sirius in detaliu. Sirius este cea mai stralucitoare stea de pe cerul nostru. Este situata la stanga si mai jos de centura lui Orion. Dogonii au spus ca acolo mai este o alta stea micuta care se roteste in jurul lui Sirius si este facuta din cea mai densa materie din Univers.

Cand o echipa de oameni de stiinta a vizitat tribul Dogon pentru a afla de unde au aceste informatii, batranii tribului au spus ca o farfurie zburatoare a aterizat. Din aceasta farfurie au aparut fiinte care au facut o gaura mare in pamant pe care au umplut-o cu apa. Ocupantii care aratau asemeni delfinilor, au sarit in lacul facut de ei apoi s-au indreptat catre tarm si le-au vorbit oamenilor din tribul Dogon. Le-au spus ca sunt de pe Sirius si le-au relatat multe istorisiri legate de aceasta stea.

Dogonii au furnizat si alte informatii incredibile. Ei aveau o imagine vizuala a miscarii lui Sirius A si Sirius B de pe Pamant pentru perioada dintre 1912 si 1990, culminand cu imaginea exacta a locului unde trebuie sa fie aceasta stea in momentul prezent. Ei detineau deasemenea foarte multe informatii despre planetele din sistemul nostru solar, incluzand mai multe luni. Cum puteau ei sa-si imagineze sau sa stie toate aceste lucruri in amanunt?

Egiptologii spun ca Sfinxul a fost construit in jurul anului 2.500 i.H., de faraonul Chephren. In cartea sa din 1961 numita Le roi de la theocratie pharaonique (Sacred Science), matematicianul, filosoful si orientalistul R. A. Schwaller de Lubicz spune: "Noi trebuie sa cunoastem ca o mare civilizatie trebuie sa fi precedat vastele miscari de ape care au trecut peste Egipt; acest fapt este implicat de existenta Sfinxului sculptat in roca din stancile de la vest de Giza. Trupul leonin al acestui Sfinx, cu exceptia capului, arata semne incontestabile de eroziune acvatica".

Un egiptolog numit John Anthony West, dupa ce a citit cartea lui Schwaller de Lubicz in 1972, a decis sa studieze mai bine Sfinxul. El a concluzionat ca suprafata Sfinxului prezenta urme ale eroziunii apei si nu ale nisipurilor. El a calculat ca Sfinxul a fost supus pentru cel putin 1.000 de ani eroziunii torentelor de apa. Desertul Sahara are o vechime de cel putin 7.000 pana 9.000 de ani, ceea ce inseamna ca Sfinxul trebuie sa dateze de cel putin 8.000 - 10.000 ani.

Arheologii egipteni nu au avut nimic de spus in legatura cu acest lucru. Dovada este coplesitoare, dar ameninta sa darame conceptele despre cine a fost pe aceasta planeta, mai ales ca noi credem ca nimeni nu era capabil sa construiasca ceva precum Sfinxul, in urma cu 8.000 - 10.000 ani. Potrivit lui Thoth, Sfinxul contine dovezi de 5,5 milioane de ani de civilizatie pe aceasta planeta. In urma cu 5,5 milioane de ani s-a intamplat ceva si s-a rupt inregistrarea memoriei akashice a planetei Pamant. Nici chiar Thoth nu stie ce a fost si cum se poate ajunge la inregistrarile anterioare acestui eveniment.

Civilizatia sumeriana pare sa fi aparut peste noapte, fara nici o evolutie. Acelasi lucru este valabil si pentru Egipt. Scrierea egipteana a aparut intr-o singura zi in forma sa perfectionata. In ruinile oraselor sumeriene, arheologii au gasit tablete care infatiseaza sistemul solar, cu planetele in ordinea lor corecta. Una dintre acestea chiar da distantele dintre planete. Cum stiau aceste lucruri? Ei au furnizat dealtfel, date privind procesiunea echinoctiilor. S-a calculat ca pentru a descoperi procesiunea echinoctiilor este necesar un timp minim de observatie de 2.150 de ani. Cum dispuneau sumerienii de aceste observatii, cand, potrivit standardelor noastre de gandire, nu exista nici o civilizatie avansata cu 2.160 de ani inaintea sumerienilor?"
As vrea sa va intreb care este parerea voastra:exista viata in afara Pamantului?Exista extraterestri?Nu am intentii rele sunt pur si simplu curios si nedumerit???.

Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.01.2008, 10:25:05
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Universul, lumea in general, viata in special sunt inca taine de neanteles, de necuprins pentru noi. EL, Creatorul, Bunul Dumnezeu , Cel fara de-nceput si far de sfarsit, are taina marii Creatii, a tuturor celor stiute si nestiute, a celor vazute si nevazute. In rest si in afara Lui, sunt speculatii , amagiri si desertaciuni. Toate le vom afla la timpul si la locul potrivit, numai si numai cu voia LUI.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.01.2008, 10:30:56
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Da,exista extraterestrii si se numesc demoni.Sf.Parinti ne spun sa nu privim in vazduh ca acolo este locul duhurilor rele.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.01.2008, 14:42:09
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

Da, dar atunci cum explicam informatiile detinute de tribul Dogon?si mai ales celelalte fenomene paranormale?
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.01.2008, 17:07:15
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Doamne Ajuta frate Robert!Intrebi daca exista extraterestrii.Afla ca nu exista.Toate aceste fenomene extrarestre sunt doar fenomene demonice,deci extaterestrii=demoni.Am citit ceea ce ai scris mai sus si nu mi s-a parut nimic ciudat.Ai auzit vreodata de tehnici de manipulare?Cam asta fac acesti "cercetataori"sau "oameni de stiinta".Ne manipuleaza prin argumentul intaririi.TREI DOVEZI PALPABILE a lasat Mantuitorul nostru IIsus Hristos in urma SA care sa ne arate ca invatatura SA este singura adevarata.1.Lumina care vine din cer in fiecare an la Ierusalim atunci cand se sarbatatoreste Pastele Ortodox si aprinde lumanarile.2.Trupurile Sfintilor care nu putrezesc,au o mireasma foarta frumoasa si fac minuni.3.Demonizatii,acei oameni care sunt posedati de un duh rau.Atunci cand sunt in Biserica si se savarseste o Taina(Maslul sau Sfanta Liturghie)spun adevaruri uluitoare si se comporta mai mult decat anormal(zboara,tipa ca tot felul de animale etc.).Nu stiu daca ai fost la vreo slujba la care sa participe si un demonizat.Eu unul am fost si ce am vazut acolo m-a cutremurat.Vad ca esti destul de erudit,si ca ai citit foarte mult.insa ...nu cauti unde trebuie.Cand cineva exprima un Crez pe care doreste sa-l inoculeze si altora trebuie sa tina cont de anumiti factori foarte importanti:1.Sa fie de o morala desavrsita el intai,sa poata fi demonstart acel Crez si lista ar putea continua.Poate te intrebi de ce spun da extraterestrii sunt demonii.Ei bine afla ca toata chestia asta cu ozn-uri,etc a aparut doar din secolu 20.Demonii,pt. a putea insela pe oameni si mai ales pe cei imbunatati cu viata luau chip de ingeri luminosi.Acum nu mai fac acest lucru pt ca lume din ziua de azi s-a departat foarte mult de Dumnezeu si in micimea mintii ei ar dori ca locul lui Dumnezeu sa il ocupe stiinta(cel putin asa,si-ar linisti constiinta pt relele care le fac zi de zi).Daca diavolul ar lua chipul unui inger de lumina in ziua de azi,iti dai seama ca multi s-ar intoarce la Dumnezeu.Dar el stie ca aparand sub aceste forme futuriste ii indeparteaza pe oamni si mai mult de Dumnezeu si daca pana acum erau doar indoielnici in credinta vazand un "extraterestru"s-ar convinge imediat ca Dumnezeu nu exista sau ca nu i-a creat numai pe ei ci si alte civilizatii.Uite,mai gandeste-te la un lucru:daca extraterestrii sunt atat de evoluati de oare au atatea accidente si probleme tehnice la nave incat trebuie sa aterizeze asa...brusc si fortat.Sau..de ce oare fac atat de multe rapairi omenesti?Pt a ne studia nu ajunge doar 2-3 mostre,maxim?Este foarte mult de discutat despre acest subiect,fiind unul foarte complex,nu mai spun nimic despre aportul masonilor care contribuie foarte mult in favoare acestui lucru si despre multi altii.Sfatul meu fratesc pentru tine este sa incepi sa studiezi temeinic Ortodoxia si vei vedea ca multe raspunsuri vei gasi.Si eu am avut foarte multe indoieli si neintelegeri in privinta adevarului dar Dumnezeu m-a ajutat sa le gasesc,pt ca intr-adevar L-am cautat.Este foarte greu sa gasesti Adevarul in ziua de astazi,fiin atat de inconjurati de imensitatea de teorii si informatii care de care mai interesanta,dar nu este imposibil.Daca te intereseaza cunoasterea ORTODOXIEI si a ADEVARULUI relevat de ea,contacteaza-ma pe privat.Te salut cu deosebit respect si Dumnezeu sa te lumineze:)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.01.2008, 17:17:55
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de robertt
Da, dar atunci cum explicam informatiile detinute de tribul Dogon?si mai ales celelalte fenomene paranormale?
Nu exista nici un fenomen paranormal,sunt vrajitorii,magii si alte lucruri ale raului.Demonii se afla in atmosfera de aceea putem sa-i numim si extraterestrii.S.U.A. si Vaticanul au dispozitive tehnice de observare a spatiului,spun ei,pentru a intra in legatura cu extraterestrii.Au fost cazuri de oameni rapiti de ei,au vazut umbre prin case,exista zona 51,triunghiul Bermudelor,toate aceste sunt lucrarile duhuri rele.Spuneau americanii ca extraterestrii au cea mai avansata tehnica.Corect,deoarece tehnica si stiinta sunt lucrari satanice,o forma de magie,controlate cu unde electromagnetice si alte dispozitive electronice,ca sa nu mai vorbesc de cibernetica,vor sa faca oameni-roboti.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 08.01.2008, 17:24:40
robertt robertt is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.01.2008
Mesaje: 22
Implicit

Strajeru, iti multumesc pentru raspunsul tau.Ai spus undeva "extraterestri=demoni".Am mai postat undeva acest articol care mi-a schimbat intreaga conceptie despre Dumnezeu si m-a facut sa fiu complet dezorientat in credinta mea si aproape sa-mi pierd dragostea pe care am avut-o pentru El(nici mie nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat asta:( ):
""Cred cã la «vârf» se ºtie foarte bine despre Eris/Nibiru. Pregatirea psihologicã a oamenilor cu Sosirea Zeilor este în plinã desfãºurare. Douã ºtiri mi-au atras atenþia în acest sens: (1) Anunþarea descoperirii unei planete asemãnãtoare cu Pãmântul, cu temperaturi de 0-40 grade Celsius, locuibilã. Distanþa la care se aflã ºi constelaþia nu cred cã sunt importante. (2) Pe 29 aprilie 2007, la «Top stories», CNN anunþa cã a fost reconstruitã Arca lui Noe ºi e gata de a naviga!...
(Fragment dintr-o scrisoare adresatã de cãtre scriitorul Cristian Negureanu lui George Roca, redactor al revistei AGERO, mai 2007)

Analiza textelor sumeriene, asiriene, babiloniene ºi hitite a angajat, dupã cum spunea Zecharia Sitchin în A Douãsprezecea Planetã (Editura Aldopress, Bucureºti) o armatã de savanþi timp de mai bine de un secol. Studierea separatã a textelor menþionate, a Manuscriselor de la Marea Moartã (Cartea lui Enoh este contemporanã cu scrierile sumeriene), a Bibliei, Coranului etc. nu va conduce la nici o explicaþie coerentã pentru aflarea modului de formare a Pãmântului, pentru înþelegerea felului în care au apãrut oamenii pe Terra, a rolului lor în Univers etc., deoarece textele amintite se completeazã între ele.
În cele ce urmeazã voi puncta principalele etape din istoria omenirii, aºa cum ar reieºi dintr-o abordare sinteticã a lucrãrilor menþionate. Detalii în Sosirea zeilor (www.miracol.ro):

În urmã cu 445.000 de ani , anunnakii/ elohimii/ dumnezeii conduºi de Enki (Ea sau Azazel) au venit pe Pãmânt de pe planeta Nibiru (în prezent denumitã Eris) ºi au întemeiat Staþia Pãmânt I - Eridu, în sudul Mesopotamiei.
Anunnakii cãutau aur pentru protejarea atmosferei planetei lor ºi au construit spaþioporturi în diferite zone ale Pãmântului.

În urmã cu 400.000 de ani, pe Pãmânt soseºte ºi Enlil/ Isus, fratele lui Enki, amândoi fiind fiii lui Yahweh/ Anu, Conducãtorul planetei Nibiru/ Eris, care înfiinþeazã oraºul Nippur. Când am înþeles adevarata relaþie dintre cei trei am fost extrem de surprins. Nu mai citisem nicãieri aºa ceva. Din fericire, dupã câteva luni, în cartea lui C. G. Jung, Psihanaliza fenomenelor religioase, am gãsit confirmarea: Aceastã opoziþie inevitabilã este cea care a condus deja de timpuriu la doctrina celor doi fii ai lui Dumnezeu, dintre care cel mai vârstnic se numea Satanael... Auzim vorbindu-se despre o împãrãþie de «o mie de ani» ºi de venirea Anticristului, ca ºi cum cei doi fraþi împãrãteºti ar fi stabilit o împãrãþie a lumilor ºi a timpurilor... La evreii palestinieni a luat naºtere (era o continuare a adevãrurilor din scrierile sumeriene pe care patriarhul Avraam le cunoºtea foarte bine - n.a.) doctrina celor doi fii opuºi ai lui Dumnezeu (Numele corect este Yahweh/ Anu, deoarece în originalul ebraic Dumnezeu este un plural care se traduce prin elohim. Biblia, referindu-se la primul verset din Geneza, are menþionat acest aspect în nota de subsol unde scrie elohim: Dumnezeirea - plural; pe aceºti locuitori ai planetei Nibiru/ Eris , sumerienii îi ºtiau sub numele de anunnaki - n. a.).

În urmã cu 300.000 de ani locuitorii (se pare cã erau deþinuþi) de pe Nibiru, care lucrau în minele de pe Pãmânt, s-au revoltat. Enki ºi Ninhursag (sora lui) hotãrãsc sã fãureascã un om primitiv, prin tehnici de inginerie geneticã, combinând gene de maimuþã (femelã cu genele lui Enki, oul rezultat fiind implantat în uterul lui Ninki, soþia lui Enki, care a intrat în istorie sub mai multe nume, cel mai recent fiind acela de Maica Domnului sau fecioara, confuzie grosolanã cu Maria, mama lui Isus/ Enlil, care, conform Bibliei, a avut dupã acesta 4 bãieþi ºi cel puþin 2 fete. A urmat apoi rãspândirea pe Pãmânt a acestor maimuþe-oameni, veriga lipsã a evoluþioniºtilor pe care am denumit-o HOMO NINKUS AZAZELUS. Au fost folosiþi drept sclavi pentru realizarea de construcþii megalitice, prin tehnici de ingineri geneticã fiind foarte înalþi.
Mult dupã aceea, cu aproximativ 8000 de ani în urmã, are loc O ALTÃ GENEZÃ, aceea descrisã în Biblie, în care elohimii (Anu, Enlil etc.) fãuresc om din gene proprii, prin clonare, dupã chipul si asemãnarea lor ºi nu corcituri cu diverse animale.

A urmat apoi acþiunea nesãbuitã (una din cele multe) a lui Enki, de a merge cu subalternii sãi, nefilimii (îngerii cãzuþi), pentru a lua de soþii femei din fetele oamenilor ºi de a zãmisli tot uriaºi. Decizia lui Anu/ Yahweh ºi a Adunãrii zeilor de pe Nibiru/ Eris de a distruge monstruoasele creaturi, mesager între Enki/ Azazel ºi Anu/ Yahweh fiind Enoh, ajuns pe Nibiru/ Eris.

Cataclismul universal, Potopul, în care nu numai Yahweh/ Anu i-a salvat pe Noe ºi familia sa (într - o navã de 180 m. lungime), ci ºi Enki (alt ordin încãlcat) a salvat (într-un submarin; descrierile biblice ºi sumeriene sânt total diferite) câteva dintre maimuþele azazelice uriaºe.

Izolarea în Adânc (interiorul gol al Pãmântului) a anunnakilor conduºi de Enki ºi refuzul de a mai fi primiþi (doar ocazional) pe Nibiru/ Eris, având posibilitatea de a acþiona doar pe Pãmânt, la indicaþiile lui Yahweh/ Anu.

Dupã ce oamenii adevãraþi, dupã chipul anunnakilor, au început sã se înmulteascã, la Turnul Babel, cu ajutorul navelor elohimilor, au fost împrãºtiaþi în toatã lumea, alãturi de oamenii-maimuþã.

Lupta dusã de Anu/ Yahweh ºi Adunarea zeilor de pe Nibiru pentru distrugerea uriaºelor maimuþe azazelice (cucerirea Canaanului în timpul lui Iosua, evreii fiind conduºi de navele anunnakilor), la care se adaugã diferite acþiuni de înnobilare geneticã a oamenilor adevãraþi, începute cu Noe, continuate cu Sara (soþia lui Avraam), Triburile pierdute ale lui Israel, Isus/ Enlil (fecundarea artificialã a Mariei) ºi copiii Acestuia, pânã la cazurile recente de rãpiri OZN, de sute de mii de ani anunnakii/ elohimii fiind o prezenþã continuã pe Pãmântul pe care EI l-au creeat din planeta Tiamat.

Scopul documentelor care relateaza aceste evenimente este acela de a-i sensibiliza pe oameni asupra revenirii pe Pãmânt a anunnakilor conduºi de Enlil/ Isus în vederea salvãrii ºi colaborãrii ulterioare cu aceia care îi aºteaptã.

Cristian NEGUREANU

Bucureºti, mai 2007" "
Cum ai putea explica aceste legaturi dintre documentele revelatiei divine ale culturilor de-a lungul timpului?Sincer stiu ca are un dram de S.F. in el acest articol, dar analizand lucrurile am ajuns sa cred ceea ce afirma, m-as bucura daca cineva care a studiar astfel de scrieri m-ar putea lamuri???.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 08.01.2008, 17:53:45
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Dupa cum s-a mai spus,extraterestrii au fost vazuti in secolul xx,dupa al doilea razboi mondial.Atunci a fost o conjunctura aparte,Hitler pierduse razboiul,altfel ar fi cucerit intreaga lume si ar fi venit sfarsitul.Ca o constatare,S.U.A se afla in spatele tuturor relelor de pe planeta,Hitler facea parte din ordinul Skull&Bones,din care face parte si Bush,si a vrut sa cucereasca Rusia,dar nu l-a lasat Dumnezeu.Daca Rusia era cucerita,S.U.A. nu mai intervenea,dupa cum si Franta si Anglia n-au facut nimic impotriva Germaniei la inceputul razboiului.Ei l-au ajutat direct sau indirect pe Hitler,toti fiind masoni,iar la sfarsit,vazand ca nu a mers cum trebuia planul, au iesit tot ei invingatori luptandu-se cu Germania si Japonia,unde au testat bomba atomica.De-a lungul istoriei,multi au vrut sa cucereasca Rusia,cea mai mare tara ortodoxa,incepand cu masonul Napoleon,dar n-au putut.Diavolul s-a luptat cu Hristos si a pierdut.Si va pierde si acum,in lupta finala,dar este inconstient si nu stie ce face.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 08.01.2008, 18:01:57
strajeru's Avatar
strajeru strajeru is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru strajeru
Implicit

Intr-adevar exista o legatura intre Sfanta Scriptura si scrierile pagane,insa acestea sunt in general despre venirea Mantuitorului.Observam ca si in scrierile hinduse,sumeriene,grecesti sau romane exista nadejdea venirii unui Mantuitor.Dumnezeu in marea Sa bunatate nu i-a lasat nici pe pagani in intuneric insa cel mai clar profetiile despre un Mantuitor sunt in scrierile profetilor evrei:Moise,Isaia,Ieremia,etc.Argumentele din celalalt mesaj postat anterior sunt foarte clare si relevante.deci singurul lucrul care trebuie sa-l faci este sa studiezi si sa traiesti ORTODOXIA.Mult succes frate Robert!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 08.01.2008, 21:05:48
Chriss-tian78 Chriss-tian78 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.12.2005
Mesaje: 112
Implicit

daca extraterestii ar exista cu adevarat si ar fi asa de inteligenti inseamna ca ar stii cine era HRISTOS si ar fii venit sa i se inchine ca si cei 3 magi de la rasarit, ca doar era DUMNESEU nu? ???
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Credeti ca exista extraterestri? amatyyy Generalitati 41 14.12.2012 22:21:40
Extraterestri sau alte forme de viata Templier Knight Generalitati 22 08.12.2010 00:46:30
zeii-extraterestri?:( robertt Teologie si Stiinta 28 16.11.2010 16:02:14
Catolicii au inceput dialogul cu extraterestri Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 18 08.06.2008 23:25:17
Extraterestri? Basileus Generalitati 58 15.12.2006 20:41:23