Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 28.08.2011, 19:47:32
Nenumitul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit



Last edited by Nenumitul; 18.11.2011 at 13:51:18.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 30.08.2011, 20:45:47
Padureanca Maria's Avatar
Padureanca Maria Padureanca Maria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2011
Mesaje: 25
Thumbs up Dumnezeu ne arata calea si risipeste negurile

Daca ai unde - aprinde 7 lumanari de o parte si 7 de alta , la icoana Maicii Domnului si spune o rugaciune ( daca ai Visul Maicii Domnului - citeste-l)
__________________
Cand esti trist - gandeste-te ca totul e trecator , viata buna sau rea curge....iar noi suntem calatori prin ea....
Reply With Quote
  #13  
Vechi 30.08.2011, 21:18:57
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Padureanca Maria Vezi mesajul
Daca ai unde - aprinde 7 lumanari de o parte si 7 de alta , la icoana Maicii Domnului si spune o rugaciune ( daca ai Visul Maicii Domnului - citeste-l)
Cu toata regretul si cu scuzele de rigoare , astea sunt prostii , pierdere de timp ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 31.08.2011, 02:01:36
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Of of cu leacurile astea babesti. Sa ne fereasca Dumnezeu, mai bine mergeti amandoi si va spovediti si tot odata mergeti si la doctor, Doamne mare e gradina ta.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #15  
Vechi 31.08.2011, 19:33:17
cris86 cris86 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2011
Mesaje: 1
Implicit Probleme in casnicie

Buna!As dori,daca se poate, sa va impartasesc necazul meu! Anul trecut in luna iulie m-am casatorit cu singurul barbat pe care l-a iubit vreodata!Am crezut ca va fi totul bine.Pana anul acesta.Am inceput sa ne certam din cauza ca el ma neglija,pleca in fiecare zi in oras si eu ramaneam singura acasa sau cu mama lui!Cand i-am spus ca nu imi place sa maneglijeze m-a facut nebuna si cicalitoare!La sfarsitul lui aprilie ne-am despartit!Au trecut deja patru luni si el inca nu a bagat divortu!Eu as dori sa mai incercam sa salvez casnicia asta,dar el nu stiu ce vrea pentru ca nu vb cu mine,parca nu as exista!Ma tem sa nu Žne fi facut cineva farmece!!!Ce rugaciuni ma sfatuiti sa fac pentru impacare!!Dumnezeu sa ne ajute!
Reply With Quote
  #16  
Vechi 31.08.2011, 19:41:05
ioanadanny ioanadanny is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.08.2011
Mesaje: 9
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cris86 Vezi mesajul
Buna!As dori,daca se poate, sa va impartasesc necazul meu! Anul trecut in luna iulie m-am casatorit cu singurul barbat pe care l-a iubit vreodata!Am crezut ca va fi totul bine.Pana anul acesta.Am inceput sa ne certam din cauza ca el ma neglija,pleca in fiecare zi in oras si eu ramaneam singura acasa sau cu mama lui!Cand i-am spus ca nu imi place sa maneglijeze m-a facut nebuna si cicalitoare!La sfarsitul lui aprilie ne-am despartit!Au trecut deja patru luni si el inca nu a bagat divortu!Eu as dori sa mai incercam sa salvez casnicia asta,dar el nu stiu ce vrea pentru ca nu vb cu mine,parca nu as exista!Ma tem sa nu Žne fi facut cineva farmece!!!Ce rugaciuni ma sfatuiti sa fac pentru impacare!!Dumnezeu sa ne ajute!
iti spun din propria experienta ca vraja nu poate fiidefectele sotului strica casnicia
Reply With Quote
  #17  
Vechi 01.09.2011, 07:28:35
Padureanca Maria's Avatar
Padureanca Maria Padureanca Maria is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2011
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Cu toata regretul si cu scuzele de rigoare , astea sunt prostii , pierdere de timp ! ! !
da, asa este , dar tindem uneori , oameni fiind supusi greselilor , sa speram ca putem risipi necazurile, ca putem rascumpara iertarea , ca ne putem curata de tot raul .... si din pacate cadem in penibil.... cum am cazut eu...
__________________
Cand esti trist - gandeste-te ca totul e trecator , viata buna sau rea curge....iar noi suntem calatori prin ea....
Reply With Quote
  #18  
Vechi 01.09.2011, 08:41:49
EmaSimona's Avatar
EmaSimona EmaSimona is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.08.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 69
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanadanny Vezi mesajul
povestea incepe asa.eu si prietenul meu ne-am certat cu o fata cam prin 21 iunie.am incercat sa discutam cu ea deoarece auzisem niste vorbe si vroiam sa lamurim.neputand discuta cu respectiva fata am inceput sa ne aruncam cuvinte grele.la un moment dat respectiva fata ne ameninta ca are puteri supranaturale si ca o sa vedem noi ce poate face ea cu bunica ei.cand am auzit nu am bagat de seama.mentionez ca dupa amenintare nu am mai discutat cu fata respectiva si nici nu ne-am mai intalnit.dupa ce ne-am certat la o scurta perioada de timp am inceput sa avem probleme eu si prietenul meu.incepusem certuri din lucruri banale.in cazul meu,au inceput dureri de rinichi,blocari ale coloanei vertebrale si dureri de stomac.prietenul meu in schimb avea probleme cu dureri insuportabile de cap,sintome de lesin,frisoane si dereglari de vedere.simt ca ceva se intampla si chiar nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma cat mai repede.mentionez ca inainte nu aveam probleme de mai sus.
roagă-te constant, nu cred că se leagă blestemele de aceia ce se roagă. Mergi și la preot să-ți citească o rugăciune de dezlegare de farmece!
Doamne ajută!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 01.09.2011, 10:01:23
ioanadanny ioanadanny is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.08.2011
Mesaje: 9
Implicit

[quote=EmaSimona;395640]roagă-te constant, nu cred că se leagă blestemele de aceia ce se roagă. Mergi și la preot să-ți citească o rugăciune de dezlegare de farmece!
Doamne ajută![/QUOT


tineretul sunt cei care nu prea le au cu biserica.acesta pot sa zic ca a fost si cazul meu.am inceput sa ma gandesc unde gresesc.am inceput sa ma rog si am inceput sa ii cer iertare lui dumnezeu pentru cuvintele urate,pentru minciuna si pentru tot ce am gresit.de cand am inceput sa ma rog mai mult parca m-am simtit mai linistita...mai impacata cu mine.dumnezeu sa ma ierte pentru nepasarea de care am dat dovada.va multumesc celor care m-ati ascultat si m-ati ajutat intr-adevar.dumnezeu sa va ajute si sa va lumineze calea:)
si va doresc sa aveti numai parte de bine si sanatate.doamne ajuta!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 01.09.2011, 10:07:35
anna21 anna21 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.461
Implicit

Ioana, draga, ai fost sfatuita sa mergi la duhovnic.
Este bine sa te rogi pt iertare, dar dezlegarea de pacate o primesti prin vocea duhovnicului. Sa te ajute Dumnezeu.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
avem mare nevoie de ajutor!! alinageo Umanitare 5 29.02.2012 17:13:18
am nevoie de ajutor!!! steluta1981 Umanitare 1 06.06.2011 18:43:44
Are mare nevoie de rugaciune! icamilin Umanitare 38 14.07.2010 11:35:59
Am nevoie de ajutor Idyahoo Generalitati 36 13.04.2010 21:38:50