Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #161  
Vechi 04.10.2010, 23:10:58
andraa andraa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Mesaje: 16
Implicit Doamne ajuta

Buna seara.Abia acum am reusit sa imi fac timp sa va scriu pentru ca am trecut prin multe necazuri si acestea inca continua.Sa o iau de la inceput...Inainte de operatie a facut 2 cure de citostatice,iar aceasta a avut loc pe 1 iulie.Operatia a decurs bine,dupa aceea a urmat tratamentul cu un antibiotic pentru a evita infectia.Imediat dupa asta a mai facut o sedinta de chimioterapie.Tot atunci a trecut printr-o criza din cauza lipsei de magneziu din organism(spasme musculare,contractii ale muschilor) si pentru noi a fost greu deoarece nu stiam ce este si ne-am speriat normal.Dupa ce a trecut asta a facut timp de 3 saptamani febra si nu stiam de la ce este,dupa care am descoperit ca avea o infectie urinara.De sistemul din Romania care nu a putut sa ne asigure antibioticul necesar in valoare de 2000 de lei nici nu va mai spun....Dupa a inceput sa indoaie piciorul putin cate putin si s-au desfacut vreo 5-6 fire la picior ,iar acolo si in prezent este o coaja..nu stiu sa va explic,oricum arata bine operatia.Dar i-a scos atela la vreo luna si firele destul de tarziu peste vreo 1 luna si ceva si treptat,iar in prezent i-au mai ramas cateva fire la genunchi.S-a ridicat si in picioare cu cadrul,chiar era bine pana cand intr-o zi nu mai avea vene.Era intepata peste tot,mainile ii erau vinete si i-a pus un cateter intravenos central ca un fel de branula la umar (acum vreo luna) si de atunci toate lucrurile au luat o alta intorsatura.Nu s-a mai ridicat in cadru din cauza faptului ca o tine umarul si e deranjant si o ducem din mai rau in mai rau..ne confruntam in prezent cu afte bucale foarte multe.La momentul actual nu poate nici sa vorbeasca,cu atat mai putin sa manance sau sa faca altceva.Seara trecuta a facut iar o criza de hipomagneziemie si a avut convulsii.Vestea care e singura care ne mai da forte sa continuam este rezultatul analizei tumorei extirpate care arata ca in urma celor 2 cure postoperatorii au murit 90% din celule.Cam astea sunt vestile..si bune si rele dar asta este.Cu ajutorul lui Dumnezeu mergem mai departe.
Reply With Quote
  #162  
Vechi 08.10.2010, 02:28:33
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Dumnezeu si Maica Sfanta sa va intareasca incontinuare, sa duceti crucea cu nadejde.
Ce rau imi pare de necazul vostru.
Doamne ajuta
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #163  
Vechi 08.10.2010, 11:42:04
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit Doamne ajuta !

Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa va ajute sa depasiti aceasta grea incercare din viata voastra!Rugaciune neincetata si credinta !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #164  
Vechi 08.10.2010, 19:41:21
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Sanatate multa

Va doresc din suflet sanatate sai sa treceti peste acest necaz cu bine .
Reply With Quote
  #165  
Vechi 26.10.2010, 17:39:25
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Doamne ajuta!

Bunul Dumnezeu si mult milostiva Sa Maica sa va intareasca ca sa puteti duce cu bine totul pana la capat. Sotul meu face acum niste analize pentru monitorizarea bolii, i-au aparut niste dureri la spate, ne rugam si speram sa le primim pe toate, ca toate-s de la Domnul.
Reply With Quote
  #166  
Vechi 26.10.2010, 17:49:16
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile

Sa va intareasca Dumnezeu!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #167  
Vechi 29.10.2010, 20:37:52
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Rugati-va Sfantului Nectarie si incercati sa va ungeti toti cu mir de la Sf.Nectarie.E cunoscut ca mare facator de minuni si vindecator de cancer.Nu uitati nici de Dumnezeu si Maica Domnului!


Doamne Iisuse Hristoase fii milostiv cu Vasile si iarta-l de pacate curatindu-i trupul de greaua incercare care-l apasa!Doamne Iisuse Hristoase ia aminte la faptele lui si bune si nu inceta a-l sprijini pe fratele Vasile si a-l ajuta sa traiasca frumoasa viata a Ta in pace ,smerenie si credinta.Doamne Dumnezeule miluieste-l pe fratele Vasile,Doamne Dumnezeule miluieste-l pe fratele Vasile,Doamne Dumnezeule miluieste-l pe fratele Vasile.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Nu uitati sa va rugati Sfantului Nectarie si lui Dumnezeu si Maicii Domnului.Faceti acatistul Sf.Nectarie,obtineti mir de la Sf.si rugati-va cu credinta,Sfantul este cunoscut pentru minunile pe care le face si pentru vindecarile de cancer minunate,documentati-va pe internet daca vreti mai multe...Nu uitati nici de spovedanie si impartasanie mai ales,sunt foarte importante...Fie ca Domnul sa se indure de voi si de Vasile si sa va aline suferinta!
Reply With Quote
  #168  
Vechi 30.10.2010, 19:46:34
vasile79's Avatar
vasile79 vasile79 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Locație: Barlad
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit Doamne ajuta!

Multumesc de incurajari si sustinerea frateasca . In momentul de fata durerile sunt suportabile si sper sa nu fie o recidiva ...doar atat. In rest multumesc Lui Dumnezeu pentru ca mi-a dat doar boala asta!
Ieri stand la Sf. Maslu , eram concentrat asupra Sfintei Slujbe si incercam sa disipez durerile ce ma apasa, insa intru-un moment m-am intors cu privirea in spatele meu si m-am minunat: un domn la vreo 35-40 de ani tot sarea pe varfuri si era foarte nelinistit cand citea parintele Sfanta Evanghelie.
M-a trecut un fior in spate si apoi m-am bucurat in sufletul meu de boala mea. Dumnezeu a fost atat de bun cu mine incat nu am mintea incetosata si cuprinsa de alte necazuri.
Doamne ajuta si fie ca toate necazurile sa le primim cu bucurie si sa fie spre mantuirea sufletelor noastre!
Reply With Quote
  #169  
Vechi 30.10.2010, 21:42:21
alex marian alex marian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.10.2010
Locație: Iasi
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Implicit

Domnul sa va asculte rugile fierbinti, sa va tina uniti si in credinta! Necazurile vin si pleaca, puneti nadejde in Maica Domnului si in Sfanta Treime ca va vor ajuta! Rugati si pe Sfantul Pantelimon, doctor fara de arginti sa va fie aproape si sa va ajute!
Doamne ajuta, sa auzim numai de bine!
Reply With Quote
  #170  
Vechi 12.11.2010, 13:12:36
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Prin martie anul trecut am primit de la Elena două flori de ghiveci.De obicei florile cumpărate de la florărie nu țin prea mult.Le-am pus în pământ bun și le-am îngrijit cu dragoste.Acum sunt pline de flori și de boboci.

Oridecâte ori le privesc vă trimit un gând de bine și de sanatate!
Dumnezeu să vă ocrotească iar rugăciunile voastre să înflorescă măcar așa cum au înflorit florile pe care mi le-ați dăruit.
Postul să vă fie spre mântuire și spre înmulțirea credinței,a nădejdii și a dragostei
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 10:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 19:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 14:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 19:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 13:09:05