Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 19.04.2010, 02:59:34
moshu's Avatar
moshu moshu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2008
Locație: Tg-Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 238
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru moshu
Implicit

Citat:
În prealabil postat de prieteni Vezi mesajul
ma numesc Doina 22 ani sunt din bucuresti sunt o fata linistita si merg in fiecare duminica la biserica 3ierarhii de la spitalul coltea imi place sa cant melodii bisericesti daca vrei sa comunicam te astept la biserica sa imi trimiti nr de telefon si vorbim mai multe doamne ajuta
Cu baieti asa la 22-23 de ani nu vorbesti?
__________________
Vine mosul pe carare, Cu cojocul in spinare.

http://www.youtube.com/watch?v=Q4027l_BsDE&NR=1 - it's supposed to be funny like me!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 23.04.2010, 16:19:00
rolumy rolumy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2
Implicit pentru Doina

Draga Doina, daca te uitai la data la care au fost scrise mesajele ai fi vazut ca sunt din 2007, de atunci cred ca respectivul s-a lamurit vis a vis de nelamuririle pe care le avea.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 03.05.2010, 01:07:13
jefferson
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit .

ce text de agatat :)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 17.05.2010, 15:57:03
cori_marib cori_marib is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Mesaje: 2
Smile

Eu cred ca nu trebuie sa generalizam...nu toti studentii la teologie (baieti sau fete) sunt rai sau nu sunt demni de aceasta facultate...orice om are rataciri si incercari in viata.eu cred ca se poate schimba atunci cand isi doreste sa mearga pe drumul preotiei..sau,in cazul fetelor,pot deveni sotii model dpdv moral si spiritual.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 21.05.2010, 21:51:50
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cori_marib Vezi mesajul
Eu cred ca nu trebuie sa generalizam...nu toti studentii la teologie (baieti sau fete) sunt rai sau nu sunt demni de aceasta facultate...orice om are rataciri si incercari in viata.eu cred ca se poate schimba atunci cand isi doreste sa mearga pe drumul preotiei..sau,in cazul fetelor,pot deveni sotii model dpdv moral si spiritual.
Si eu zic ca nu ar trebui sa generalizam, pentru ca in orice facultate se gasesc si studenti model...dar si mai putin, nu vad care e prblema.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 06.06.2011, 19:07:54
Anonim10 Anonim10 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 06.06.2011
Mesaje: 1
Implicit Un raspuns

Cel mai potrivit raspuns privitor la subiectul acesta , si totodata cel mai adevarat si mai frumos este raspunsul lui "cori_marib" , ff frumos a cuprins o gramada de idei in doar cateva randuri ... aici as mai venii eu cu niste complectari ... cei care aleg drumul preotiei ... e adevarat k nu toti vor devenii spre exemplu preoti exemplari ... dar sunt mai multe sanse k din ramura preotiei sa ajunga de acolo ... sa devina mai multe persoane simtite , cu frica lui Dumnezeu decat din alte ramuri profesionale , la fel ca si in cazul fetelor , sunt sanse ff mari si sunt sigur de asta ca fetele care reusesc sa inteleaga teologia cu adevarat isi vor intemeia o familie frumoasa in care vor stii cum sa daruiasca dragostea si cui . 2 persoane care termina la teologie si sunt intru frica lui Dumnezeu si le si da Dumnezeu sansa de a se indragostii unul de altul vor duce o viata linistita si plina de momente frumoase . Mi-a placut de raspunsul lui " cori_marib" deoarece a reusit sa surprinda mai mult partea pozitiva din teologie... ceea ce te si invata acolo ... cei care termina teologia si vad doar partile negative ... si chiar si intr-o postare aici ... relateaza altor persoane doar fazele urate ... mentioneaza doar pers sa zic eu " nereusite " care iasa din teologie ... persoanele acelea au terminat degeaba facultatea ... au trecut pe langa ea ...
"cori_marib" nu stiu daca ai terminat teologia ... dar oricum te felicit pt postul tau :)
Reply With Quote
  #27  
Vechi 03.08.2014, 00:17:58
alicette alicette is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.03.2011
Mesaje: 2
Implicit o intrebare....

Citat:
În prealabil postat de mariablanca Vezi mesajul
ma numesc Maria si am absolvit facultatea de teologie, sectia asistenta sociala.daca te pot ajuta , ma poti contacta
Dragà Maria,

M-ar interesa si pe mine sà fac sectia de as socialà la teologie, te rog frumos poti sa îmi spui unde sun facultati de teologie î tara?Am cautat pe ne si nu am gasit .

Iti multumesc,

Alicette
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Studentii la teologie-exemple negative printre studenti E_my Preotia (Hirotonia) 32 25.05.2010 13:38:30
Exista mantuire, exista vindecare! iosif Pocainta 3 07.02.2007 13:48:29