Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 06.01.2019, 16:40:37
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Mai mult ca sigur cei care vor sa legalizeze homosexualitate sint si ei homo e in interesul lor.
nu cred ca toti dintre ei ar fi homo...dar este in interesul stapanului lor
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #42  
Vechi 06.01.2019, 20:17:24
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.681
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Mai mult ca sigur cei care vor sa legalizeze homosexualitate sint si ei homo e in interesul lor.
Nu chiar toti, de exemplu si presedintele Johannis s-a pronuntat in favoarea legalizarii casatoriilor homosexuale.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 19.03.2019, 23:42:56
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

"Cei care au promovat referendumul nu au fost toleranti. Dar romanii au dat o lectie imensa acestor infatuati care au promovat ura si, asa cum se spune popular, i-au tratat cu flit." - presedintele Romaniei, declaratie 19.03.2019


https://www.stiripesurse.ro/klaus-io...gfkZlTFlkcu0tQ

Last edited by bluester; 19.03.2019 at 23:45:05.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 20.03.2019, 11:34:22
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
"Cei care au promovat referendumul nu au fost toleranti. Dar romanii au dat o lectie imensa acestor infatuati care au promovat ura si, asa cum se spune popular, i-au tratat cu flit." - presedintele Romaniei, declaratie 19.03.2019


https://www.stiripesurse.ro/klaus-io...gfkZlTFlkcu0tQ
si nu asa s-a intamplat?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #45  
Vechi 20.03.2019, 15:46:53
bluester's Avatar
bluester bluester is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2012
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 519
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
si nu asa s-a intamplat?
Eu nu stiu cum poate el sa declare ca 3.85 milioane de romani sunt niste infatuati care au promovat ura.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 20.03.2019, 20:30:01
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.681
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
"Cei care au promovat referendumul nu au fost toleranti. Dar romanii au dat o lectie imensa acestor infatuati care au promovat ura si, asa cum se spune popular, i-au tratat cu flit." - presedintele Romaniei, declaratie 19.03.2019


https://www.stiripesurse.ro/klaus-io...gfkZlTFlkcu0tQ
Intre timp si purtatorul de cuvant al Patriarhiei a dat o replica dura. Omul e un demagog arogant, acum ne dam seama ca nu degeaba multi credinciosi au obiectat ca un neortodox vine in fruntea tarii. Din cauza arogantei e limitat, crede ca valorile lui sunt punct de referinta si doar acelea sunt bune.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 20.03.2019, 20:49:53
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Lasă că o să vină pravoslavnicul Dragnea în fruntea tării s™i o să fie totul bine.

Că ortodocsii nos™tri nu sunt nici demagogi, nici aroganti. Numai heterodocs™ii sunt demagogi si aroganti.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi

Last edited by GMihai; 20.03.2019 at 20:52:05.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 20.03.2019, 22:55:20
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
si nu asa s-a intamplat?
Și ce lecție au dat românii că nu s-au prezentat la referendum, că n-am înțeles ?

De când puturoșenia, pasivitatea, nepăsarea și abandonul pe o temă precum Familia ar fi o lecție, eu unul cel puțin mă trag dintr-o familie fără de care n-aș fi fost nimic, nu m-am născut pe străzi.

Românii nu au demonstrat decât că sunt sugestibili la mesaje idioate precum papaya advertising cu distopia arderii pe rug, că întrebarea e neclară și se vor trece în secret legile justiției ( deși însuși Cristi Danileț a explicat că nu se poate face așa ceva), că iubirea nu se votează și românii vor face sex de referendum.

Singurul argument plauzibil(nu și justificat) ar fi fost oarecum antipatia față de psd desprins și din concluziile purtătorului de cuvânt al Patriarhiei post referendum.
Dar nu sacrifici Familia ca să-i dai în bot unui conducător vremelnic, se știe că psd-ul își sacrifică liderii care pierd prezidențialele.

Acum cu referendumul pierdut nu văd cum s-ar mai întoarce vreodată în atenția publică o asemenea ocazie istorică, așa ceva e irepetabil după părerea mea pentru că nici Biserica, nici partidele nu-și vor mai permite să mai iasă încă odată șifonate prea curând și să piardă capital de încredere în seama unor profitori conjuncturali.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 21.03.2019 at 00:10:44.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 21.03.2019, 09:23:35
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Și ce lecție au dat românii că nu s-au prezentat la referendum, că n-am înțeles ?

De când puturoșenia, pasivitatea, nepăsarea și abandonul pe o temă precum Familia ar fi o lecție, eu unul cel puțin mă trag dintr-o familie fără de care n-aș fi fost nimic, nu m-am născut pe străzi.

Românii nu au demonstrat decât că sunt sugestibili la mesaje idioate precum papaya advertising cu distopia arderii pe rug, că întrebarea e neclară și se vor trece în secret legile justiției ( deși însuși Cristi Danileț a explicat că nu se poate face așa ceva), că iubirea nu se votează și românii vor face sex de referendum.

Singurul argument plauzibil(nu și justificat) ar fi fost oarecum antipatia față de psd desprins și din concluziile purtătorului de cuvânt al Patriarhiei post referendum.
Dar nu sacrifici Familia ca să-i dai în bot unui conducător vremelnic, se știe că psd-ul își sacrifică liderii care pierd prezidențialele.

Acum cu referendumul pierdut nu văd cum s-ar mai întoarce vreodată în atenția publică o asemenea ocazie istorică, așa ceva e irepetabil după părerea mea pentru că nici Biserica, nici partidele nu-și vor mai permite să mai iasă încă odată șifonate prea curând și să piardă capital de încredere în seama unor profitori conjuncturali.
raspunsul l-a dat candva Petre Tutea (Dumnezeu sa-l ierte): un popor de idioti!
ps: si eu fac parte din acest popor, deci si eu sunt...la fel ca restul poporului
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote
  #50  
Vechi 21.03.2019, 17:31:01
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
"Cei care au promovat referendumul nu au fost toleranti. Dar romanii au dat o lectie imensa acestor infatuati care au promovat ura si, asa cum se spune popular, i-au tratat cu flit." - presedintele Romaniei, declaratie 19.03.2019


https://www.stiripesurse.ro/klaus-io...gfkZlTFlkcu0tQ
Pe scurt Iohannis e prost, că și el a fost la vot în spartul târgului, noaptea ca hoții deci oamenii i-au dat și lui o palmă, chiar dacă el o fi votat NU.

E prost pentru că nu-și dă seama că referendumul pentru Familie a fost folosit de USR în defavoarea lui, iar cel pe justiție va spori electoratul USR PLUS, cu cât vin mai mulți oameni noi momiți de referendumul pe justiție procentul USR/PLUS crește în defavoarea PNL la europarlamentare, la o prezență de peste 35% e posibil ca PNL să fie la egalitate sau depășit și să cadă pe locul 3.

Și Iohanis e și copie/fake, Traian Băsescu declara ce spune el prin Octombrie 2018, numai că Băsescu e original chiar și în prostia lui, cei care-l copiază sunt copii nereușite.

Cea mai proastă idee pentru un politician ar fi să-l copieze pe T.B.

Traian Basescu 8 octombrie:

„ROMÂNII LE-AU DAT O LECȚIE USTURĂTOARE PRIN


Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
raspunsul l-a dat candva Petre Tutea (Dumnezeu sa-l ierte): un popor de idioti!
ps: si eu fac parte din acest popor, deci si eu sunt...la fel ca restul poporului
Dacă veneau la vot, se făcea cvorum de 30%, dar 51% votau nu în urma unor dezbateri serioase, ar fi fost altceva, atunci se puteau bucura așa.

Altfel e bucuria unor oameni nebuni, dacă te bucuri că manipularea a triumfat și i-ai prostit pe oameni înseamnă că te bucuri de scăderea intelectuală și morală a societății.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare