Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 03.12.2010, 21:16:07
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Si ce ai vrut sa spui cu asta? nu ne e clar la toti ca trebuie sa urmam invatatura crestina si binele? Ai spus ceva care nu se stia? Daca spun ca ploaia ne uda,am spus ceva nou ?
Da, Daniel, sunt multi care nu stiu. Daca ai stiut, cu atat mai bine, inseamna ca nu se adresa tie. Poti sa nu raspunzi.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 03.12.2010, 21:17:54
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Aici nu suntem la scoala,suntem pe un forum...
Reply With Quote
  #23  
Vechi 04.12.2010, 08:19:27
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Aici nu suntem la scoala,suntem pe un forum...
Iar eu iti spun ca nu asa gandeste un crestin! Aici, pe forum, au loc doar cuvintele bune, ziditoare si nu contrazicerile. Mai mediteaza. Sau nu este loc pentru toata lumea? Sau doar parerile tale conteaza???
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 04.12.2010, 10:47:29
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Ai deschis 17 topicuri,fara sa primesti un raspuns.Asta ar trebui sa-ti dea de gandit la usurinta cu care deschizi un topic.Daca ar interesa pe toata lumea cum spui,ai primi raspunsuri,logic nu?
Reply With Quote
  #25  
Vechi 04.12.2010, 18:25:32
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Ai deschis 17 topicuri,fara sa primesti un raspuns.Asta ar trebui sa-ti dea de gandit la usurinta cu care deschizi un topic.Daca ar interesa pe toata lumea cum spui,ai primi raspunsuri,logic nu?
Ei, bine, de cele mai multe ori, erau cuvintele Sfintilor sau al adevaratilor traitori intru Hristos. Ti se pare putin? Sunt cuvintele noastre, gandurile noastre mai pretioase decat ale lor? Nu avem ce invata? Intentia mea a fost sa aduc in atentie teme existentiale ale crestinului autentic- si nu de la mine, calea care ar trebui urmata spre drumul Imparatiei. Chiar faptul ca ti-au trezit interes inseamna ceva- si iti multumesc. Eu zic ca nu au fost completari pentru ca nu se cade sa venim cu saracia noastra peste bogatia de ganduri si simtiri.numai cine se crede perfect poate sa spuna ca postarile respective au usuratate.Daca ai fi observat, era o invitatie la dezbaterea unor articole de pe Crestin Ortodox. Dar mai avem multe de invatat! Faptele, nu oala cu lapte!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #26  
Vechi 04.12.2010, 22:36:46
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Ai deschis 17 topicuri,fara sa primesti un raspuns.Asta ar trebui sa-ti dea de gandit la usurinta cu care deschizi un topic.Daca ar interesa pe toata lumea cum spui,ai primi raspunsuri,logic nu?
Iar aberezi , iar iti arati rautatea , si nu-i bine mai ales pentru tine , dar asta este alta poveste , o poveste veche ce se manifesta continuu la tine ! In alta ordine de idei , nu numarul raspunsurilor conteaza pana la urma , ci cati au citit cele scrise ( e o regula de baza a orcarui site care se respecta ) , iar acest thread a fost citit ( vizualizat ) de 250 de suflete ( pana la aceasta ora ) , si asta conteaza cel mai mult , in rest sunt doar rautatile tale vesnice la adresa celor de aici . Dumnezeu sa te lumineze si sa te linisteasca odata , omule ! Amin !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #27  
Vechi 04.12.2010, 22:51:07
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Aici nu suntem la scoala,suntem pe un forum...
mai ne spui ceva de klaus?
Reply With Quote
  #28  
Vechi 04.12.2010, 23:34:53
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rodica50 Vezi mesajul
Ei, bine, de cele mai multe ori, erau cuvintele Sfintilor sau al adevaratilor traitori intru Hristos. Ti se pare putin? Sunt cuvintele noastre, gandurile noastre mai pretioase decat ale lor? Nu avem ce invata? Intentia mea a fost sa aduc in atentie teme existentiale ale crestinului autentic- si nu de la mine, calea care ar trebui urmata spre drumul Imparatiei. Chiar faptul ca ti-au trezit interes inseamna ceva- si iti multumesc. Eu zic ca nu au fost completari pentru ca nu se cade sa venim cu saracia noastra peste bogatia de ganduri si simtiri.numai cine se crede perfect poate sa spuna ca postarile respective au usuratate.Daca ai fi observat, era o invitatie la dezbaterea unor articole de pe Crestin Ortodox. Dar mai avem multe de invatat! Faptele, nu oala cu lapte!
Draga Rodica,carti avem si acasa si le putem citi in liniste si cu folos.Scopul unui forum este schimbul de idei,iar atunci cand oferi un citat,il oferi ca un exemplu la ideea pe care doreai sa o transmiti.Dar a incepe un topic cu un citat,fara o implicare personala,fara cuvintele tale,mi se pare, mie cel putin ,o idee nefericita!

Daca tu crezi ca multi s-au folosit de aceste topicuri fara continuare,cum crezi,dar ideea unui topic este de a fi dezbatut,iar nedezbaterea acelui topic reflecta dupa mine o lipsa de interes pentru tema propusa.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 05.12.2010, 11:44:20
codana's Avatar
codana codana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.06.2008
Locație: Botosani
Religia: Ortodox
Mesaje: 523
Implicit salut,daniel777

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Aici nu suntem la scoala,suntem pe un forum...
corect,la scoala, cand esti inscris esti obligat sa mergi,altfel absentele se platesc,pe forum, poti alege, daca raspunzi sau nu,daca esti corect sau incorect,daca esti simtit sau nesimtit,etc.vorbesc la modul general.
forumul este un loc de discutii,dezbatere de idei, nu de dat sau luat note si nu ramane nimeni repetent.
un forum se respecta prin calitatea oamenilor care-l frecventeaza,si mai e un loc unde se poate invata(bineinteles cine doreste).parerea me.
__________________
Ioan,3.16;1Corinteni,13.4-7
Reply With Quote
  #30  
Vechi 05.12.2010, 14:58:38
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Draga Rodica,carti avem si acasa si le putem citi in liniste si cu folos.Scopul unui forum este schimbul de idei,iar atunci cand oferi un citat,il oferi ca un exemplu la ideea pe care doreai sa o transmiti.Dar a incepe un topic cu un citat,fara o implicare personala,fara cuvintele tale,mi se pare, mie cel putin ,o idee nefericita!

Daca tu crezi ca multi s-au folosit de aceste topicuri fara continuare,cum crezi,dar ideea unui topic este de a fi dezbatut,iar nedezbaterea acelui topic reflecta dupa mine o lipsa de interes pentru tema propusa.

Continua, Daniel, daca iti face placere! Chiar nu ma supara- doar ca este anticrestineste! Am deschis o serie de topicuri la "Intrebari utilizatori " pentru ca am avut un virus si nu am putut sa intru si sa postez pe forum. Nu este obligatoriu sa plac, sa placa ideile mele sau ceea ce gasesc eu bun pentru suflet. De unde stii tu ca una din postarile mele nu a intors un om la credinta? Esti foarte dificil la distanta, dar pentru cei din jurul tau, cum o fi? Daca nu-ti inspira respect numele meu, evita-ma- pentru binele tau si linistea amandurora.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)

Last edited by Rodica50; 05.12.2010 at 15:02:26.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Biblia – Cuvantul lui Dumnezeu I.Calin Despre Sfanta Scriptura 143 17.08.2015 10:37:46
Cuvantul lui Dumnezeu Rodica50 Intrebari utilizatori 0 05.10.2010 12:10:43
Cuvantul lui Dumnezeu nu este vorba multa Marius22 Generalitati 3 17.04.2010 19:29:05
Cultura Duhului - cuvant la lansarea cartii al Parintelui Rafail salmo Generalitati 1 24.10.2008 13:39:16