Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 02.01.2011, 16:00:34
Vlad-Alexandru91 Vlad-Alexandru91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.09.2010
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Deci daca ne gandim bine, putem raspunde aici unei dileme de pe alt topic :
Intrebare :DE UNDE AU APARUT DIAVOLII IN UNIVERS???
Raspuns :DIN MASONERIE! :-))))
M-am referit la steaua roșie satanistă ca fiind steaua comunistă........:|
Reply With Quote
  #152  
Vechi 02.01.2011, 16:02:11
Vlad-Alexandru91 Vlad-Alexandru91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.09.2010
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Deci daca ne gandim bine, putem raspunde aici unei dileme de pe alt topic :
Intrebare :DE UNDE AU APARUT DIAVOLII IN UNIVERS???
Raspuns :DIN MASONERIE! :-))))
Masoneria a apărut în urma lucrării diavolului...
Reply With Quote
  #153  
Vechi 02.01.2011, 16:03:47
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vlad-Alexandru91 Vezi mesajul
M-am referit la steaua roșie satanistă ca fiind steaua comunistă........:|
Stiu la ce te-ai referit,dar iti expui parerea cu atata inversunare si vorbesti de masoni intr-o maniera care m-a dus cu gandul la celalalt topic :-)))...efectiv apar de peste tot, vin si din istorie si e clar ca suntem inconjurati!

Last edited by Melissa; 02.01.2011 at 16:09:44.
Reply With Quote
  #154  
Vechi 02.01.2011, 22:28:56
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vlad-Alexandru91 Vezi mesajul
Am auzit cum că și Gigi Becali ar fi fost racolat de masonerie...Știe cineva ceva mai concret despre acest lucru?
Gigi Becali e vreun reper ? E atat de important daca e mason sau nu?
Reply With Quote
  #155  
Vechi 02.01.2011, 22:47:58
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vlad-Alexandru91 Vezi mesajul
Masoneria a apărut în urma lucrării diavolului...
Uau, cita certitudine in declaratii :))), totul e clar ca buna ziua, nu?:))))
Reply With Quote
  #156  
Vechi 02.01.2011, 22:50:02
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Gigi Becali e vreun reper ? E atat de important daca e mason sau nu?
Jiji nu-i reper dar genereaza o cantitate enorma de invidie in rindurile credinciosilor. Cica este o ispita!...nu ca ei ar fi invidiosi, ci altii ii ispitesc sa tinjeasca la banii altora :))), sa mori de ris nu alta!
Reply With Quote
  #157  
Vechi 02.01.2011, 22:55:04
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vlad-Alexandru91 Vezi mesajul
Masoneria a apărut în urma lucrării diavolului...
Foarte multi fanatici care fac declaratii ca cea de mai sus, ii vad tacuti, chiar acum de sarbatori am stat la masa cu unii care nu discuta despre nimic in afara religiei(totul este desertaciune cica) deoarece ei le stiu pe toate si MAI ALES au puteri supranaturale sa vada prin tot si toate, un fel de supermani, insa din aia chipurile smeriti, modesti, dar in secret ei in mintea lor cred ca detin tot felul de puteri, de vedere cu raze gama prin om, sau ca ei au o lumina speciala in jurul lor.
Reply With Quote
  #158  
Vechi 02.01.2011, 22:59:35
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Jiji nu-i reper dar genereaza o cantitate enorma de invidie in rindurile credinciosilor. Cica este o ispita!...nu ca ei ar fi invidiosi, ci altii ii ispitesc sa tinjeasca la banii altora :))), sa mori de ris nu alta!
Nu am inteles niciodata invidia...M-a ferit Dumnezeu de "calitatea" asta...:-)

Off topic : l-am vazut la TV in reluare zilele trecute cand declara ca Mitica Dragomir sufera de boala regelui Carol...o boala regala..:-))) radea intr-un hal de mai lipsea un pic si imi radeau si mie ornamentele prin casa...:-)))...E fantastic cum rade din tot sufletul...:-))..si e semn ca e om bun!!! Pentru asta ar trebui lumea sa il invidieze! Adevarata lui avere e sufletul bun! Acum ca are gura mare cat o sura,e alta poveste...:-))

Last edited by Melissa; 02.01.2011 at 23:01:46.
Reply With Quote
  #159  
Vechi 02.01.2011, 23:35:33
Vlad-Alexandru91 Vlad-Alexandru91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.09.2010
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Foarte multi fanatici care fac declaratii ca cea de mai sus, ii vad tacuti, chiar acum de sarbatori am stat la masa cu unii care nu discuta despre nimic in afara religiei(totul este desertaciune cica) deoarece ei le stiu pe toate si MAI ALES au puteri supranaturale sa vada prin tot si toate, un fel de supermani, insa din aia chipurile smeriti, modesti, dar in secret ei in mintea lor cred ca detin tot felul de puteri, de vedere cu raze gama prin om, sau ca ei au o lumina speciala in jurul lor.
Eu nu am zis că am puteri supranaturale.
Mă bucur că te distrezi.
Reply With Quote
  #160  
Vechi 02.01.2011, 23:41:25
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Vlad-Alexandru91 Vezi mesajul
Și revoluțiile europene de la 1848 au fost făcute de masoni...Dar revoluțiile astea au dus la liberalizare care i-a făcut pe oameni să nu mai respecte pe Dumnezeu și să nu mai respecte autoritatea statului...iată cum s-a ajuns ca toți conducătorii de stat atât din România (nu zic că îl apreciez pe Băsescu, dar îl respect pentru poziția sa de președinte al României), cât și din întreaga lume să fie umiliți în publicații de 2 bani precum Libertatea sau Cancan...
Revolutiile de la 1848 nu au fost facute de inselatii de draci de prin lojile masonice de rit scotian.
(si cu atat mai putin de inselatii de draci de la Marele orient,masoneria de rit francez.)
Cand intri in loja printre primele lucruri (cautati pe net ca se zice aceasta in destule locuri) e sa juri credinta statului si oranduirii statale in care se face loja.
Revolutiile de la 1848 au fost facute de oameni patrioti,insuflati cu curaj si altruism de Duhul Sfant.
Eminescu a ajuns la spitalul de nebuni nu pentru ca evreii sau masonii l-au bagat acolo ci pentru a militat pentru unirea Transilvaniei cu Romania,ca dracii inselau pe unii din cei care conduceau acel imperiu,imperiul austro-ungar.Iar acest imperiu nu era oare un imperiu catolico-nobiliar?


Viata de curte (unde participau majoritatea oamenilor cu putere,de obicei nobilimea) a asa ziselor "regate crestine" din care multe s-au slabit cu revolutiile de la 1848,sau altele au disparut ca forma de oranduire putin mai devreme era o viata aflata sub controlul dracilor,plina de toate necuratiile duhovnicesti:
trufie,preacurvie,violente legale numite "duel",fatarnicie,ura si pizmuire fata de ceilalti,lipsa de mila,etc.
Acestia de participau la viata de curte din asa-numitele "regate crestine" precum Franta,Anglia,Austro-Ungaria,Prusia,Rusia etc erau inselati de draci sa faca ceremonii pline de lux,de fast,unde se cheltuiau foarte multi bani,unde se mancau mancari foarte scumpe etc.
Asta in timp ce saracimea avea niste case de nivelul unui cotet de porci si abia daca avea sa manance paine.

Iar legenda conform careia regii au dreptul divin de a conduce,e o legenda absurda provenita de la niste catolici francezi,inselati de draci conform careia regele Carol cel Mare (Charlemagne) ar fi fost uns direct rege de Dumnezeu Iisus Hristos,nu prin intermediul vreunui arhiereu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Fleur_de_lis#King_Clovis_I
Macar atat nu se stie ca regele Prusiei,Frederick II,a fost mare mason de rit scotian.
Nu imi ziceti,a fost acest rege milos,nu era la curtea Prusiei de atunci prezenta viata draceasca nobiliara?
A facut improprietarire pentru tarani?
Tot asa era,sa fim seriosi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Frederi...s_and_learning
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 02.01.2011 at 23:44:54.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ECUMENISMUL SI MASONII ivasile Stiri, actualitati, anunturi 27 15.04.2014 21:45:16
Dusmanie si dusmani cristiboss56 Generalitati 131 24.10.2012 15:06:15
Masonii andipanda Generalitati 11 19.05.2011 15:31:01
Iubire de dusmani... pana unde? crestinOrtodoxa Intrebari utilizatori 8 06.01.2011 21:52:55
Postul la crestini si postul la maestri yoghini - oare sunt acelasi lucru? mihailt Generalitati 21 10.09.2010 10:24:12